23 квітня 2020 р.


Як розпізнати мобільні додатки-шпигуни: корисні лайфхаки


Витік персональних даних залишається однією з головних проблем сучасної епохи масової цифровізації. Більш цього, вона ж є головним джерелом доходу численних зловмисників, які згодом продають персональні дані мільйонів користувачів зацікавленим в цьому компаніям. Експерти з кібербезпеки розповіли, як уникнути подібного і перерахували основні ознаки того, що встановлене на смартфон додаток шпигує за власником і збирає дані про нього без всяких на те санкцій.
По-перше, підкреслюють експерти, щоб уникнути витоку особистих даних, не варто дозволяти окремим додаткам отримувати доступ до тих функцій пристрою, які не потрібні їм за визначенням. Для цього потрібно звернути увагу на те, які саме «дозволи» запитує програма при першому запуску після установки. Наприклад, звичайний ліхтарик ніяк не повинен потребувати доступі до фото, документами або телефонній книзі. Проте багато користувачів надходять з новими додатками так само, як і з ліцензійними угодами – просто погоджуються на все якомога швидше. А ось визначити додаток-шпигун, стверджують фахівці, можна по ряду ознак.
Так, перед установкою тієї чи іншої програми важливо ознайомитися з її ліцензійним додатком і політикою конфіденційності. В даному випадку важливо пам’ятати, що приховати своє право на збір даних розробник може навіть під низкою складних юридичних термінів. І якщо таке в угоді присутня, найімовірніше, програма в майбутньому спробує таємно збирати дані про користувача. Експерти завжди рекомендують уникати додатків, до яких додається величезний перелік супровідних даних.
Також видати шпигунські цілі може той факт, що програма часто звертається до сторонніх додатків. Не так давно один з користувачів звернув увагу, що під час запуску програми соцмережі Facebook на смартфоні в його пристрої відкривалося також і додаток камери. Це послужило основою небезпідставні чутки про те, що адміністрація мережі стежить за мільйонами користувачів по всьому світу, і зіпсувало і без того не дуже хорошу репутацію Facebook. Крім того, експерти не рекомендують довіряти додаткам з великою кількістю вбудованої реклами, наявністю розширених баз даних проти спаму, а також тим, які споживають ресурси пристрою навіть в закритому стані.


Немає коментарів:

Дописати коментар