Заочна школа життя

 Кіберполіція попереджає
На зображенні може бути: текст 
Кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті: вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема - підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
🟡 Поради для підлітків:
- Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
- Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
- Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
❗️КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ❗️
Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:
- ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
та інші.
Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Поради для дівчаток та дівчат підлітків 10-16 років: про стилі, догляд за тілом, руками, волоссям, обличчям, питання інтимної гігієни: секрети краси

Дівчинці-підлітку дуже важливі поради по догляду за собою. Цю інформацію ми надамо в статті.

Підлітковий вік – самий зворушливий, мрійливий, ніжний і в той же час найважчий у житті дівчаток. Змінюється гормональний фон впливає не тільки на фізичне, але і на психічний стан, і в той час, як нам особливо хочеться бути ну прямо дуже красивими десь зрадницьки вилазить прищик, ми стаємо занадто худими або занадто товстими і в дзеркало на нас дивиться явно не Блейк Лайвлі і вже ніяк не Лейтон Містер.

Як доглядати за собою дівчаткам-підліткам: прості поради

Ми дуже сподіваємося, що ваші мами розповіли вам про те, наскільки індивідуальні і прекрасні, і навчили любити себе. Як і про те, що справжня краса не в довгих ногах або грудей як у Оленки з 6-А. А всередині ваших чудових і розумних головок і добрих сердець добре ставлення до оточуючих, і позитивний настрій і хороші манери і багато чого ще, не особливо пов'язаного з зовнішнім виглядом.

Якщо не вірите – подивіться, як змінювалися з часом стандарти краси і як різноманітні красуні, що представляють Голлівуд сьогодні. А ще у всіх красунь у цьому світі є один секрет – вони просто випромінюють упевненість в собі і вміють всі свої недоліки перетворити в достоїнства.

Звичайно, коли день у день твоє тіло змінюється дуже важко залишатися непохитною і впевнена у своїй привабливості. Саме щоб допомогти вам завжди відчувати себе на всі 100% ми і підготували цю статтю. Ми сподіваємося, що, прочитавши її ви полюбите себе (якщо ще цього не зробили) і будете радіти кожному новому дню в цей нелегкий період вашого життя.

Підлітки
  1. Стиль. Звичайно, перше, на що звертають увагу оточуючі – це одяг. У перші 30 секунд візуального контакту саме одяг і зачіска розповідають історію про те, хто ви. Вже потім – це інтонації голосу, жестикуляція, міміка та інше.

Перший дуже важливий рада – вчись у мами гладити і стежити за своїм одягом. Якою б не була вартість твого одягу – пом'ята тканина буде виглядати неохайно і негарно, а мама в цьому віці не завжди встигає гладити те, що тобі хочеться одягнути.

  • Друге – звертайте увагу на те, як одягаються улюблені актриси, купуйте собі модні журнали і намагайтеся ввібрати стиль. Визначте свій тип фігури і свій кольоротип – це дуже важливо для створення власного стилю. Відмінною підмогою стане книга по стилю з картинками (так зрозуміліше), наприклад, супер-книга є у стиліста «Пліткарки» Еріка Дамана. Називається вона You Know You Want It: Style-Inspiration-Confidence. У нього, а також у Патриції Філд (стиліста культового серіалу «Секс у великому місті») просто чудова здатність створювати веселі і незабутні образи, які будуть в тренді завжди.
  • Якщо ви не впевнені у своїх силах як стиліста – виберіть собі когось, чий стиль вам імпонує і спробуйте скопіювати цю особистість. І завжди пам'ятайте, що стиль – це якась гра, грати в яку, насамперед має бути весело. Навіть якщо вам доводиться носити таку ж шкільну форму як у всіх – поекспериментуйте з довжиною спідниці, закочуйте рукава піджака, нестандартно застібайте гудзики, прикрасьте себе яскравим шарфом або брошкою.
  • Третє — стиль — це також і макіяж. У цьому віці вашим головною прикрасою є ніжна юність. Звичайно, ми радимо не виходити на вулицю, не зафарбувавши той самий вчасно не з'явився прищик. Щоб з ним впоратися – поекспериментуйте з коштами. Порадьтеся з мамою або продавцем косметики в магазині вам допоможуть вибрати засіб, який ідеально підійде до тону шкіри. Можна вибрати тональний крем, коректор. Головне – наносити саме стільки, скільки потрібно.
Важливий стиль
  • Адже з одного боку, правильний макіяж – це ефект рівною шкіри, без висипань і інших неприємностей, а з іншого — дуже негарно і дешево виглядає надлишок тонального крему на обличчі. Зараз дуже багато б'юті-блогерів, які знімають відео про те, як правильно наносити тональний крем, туш і створювати певний образ за допомогою макіяжу. Можна вибрати дівчину з схожим кольоротипом і дотримуватися її порад.
  • Основні рекомендації для дівчаток підліткового віку зводяться до того, що слід вибирати як можна більш натуральні тони і відтінки, які не заглушать природну красу, а допоможуть її підкреслити. У перший набір декоративної косметики обов'язково повинні входити туш, легкий блиск для губ і коригуючий засіб за вашим вибором.
  • Зачіска. Для початку треба сказати, що зміни у вашому тілі – не привід стригтися, фарбувати волосся в зелений, або відростити волосся в підлогу і рік їх не мити. Дуже важливо адекватно оцінювати зміни, які з вами відбуваються і не впадати в крайнощі. Намагайтеся підбирати стрижку, яка допоможе приховати недоліки, і яка при цьому дасть вам можливість по-різному її укладати, щоб не набридав монотонний спосіб. Швидше за все вам щось не подобається у вашій зовнішності – ніс здається великим або вуха стирчать – пошукайте інформацію про те, як це можна скоригувати з допомогою стрижки або макіяжу.
Важливо вибрати образ
  • Аромат. Одним з найприємніших моментів дорослішання є, звичайно, вибір туалетної води для себе. Порада для дівчаток та дівчат підлітків: сходіть в магазин косметики і попросіть консультанта розповісти вам про ароматах і дати відчути їх запах. Важливо пам'ятати, що, навіть якщо вам дуже подобається той чи інший запах – ваш аромат це той, який вже через хвилину ви перестанете відчувати на собі, якщо не доторкнетеся до точки нанесення. Також не потрібно виливати на себе відразу половину флакона. Це поганий тон. Накосити аромат потрібно на чисту шкіру потрошку на спеціальні точки пульсації – згин рук, за вухами, в улоговинку на грудях, віскі. Деякі рекомендують бризнути аромат в повітря і вступити в нього.
  1. Ваше тіло. Найбільш мінлива частина зараз – це ваше тіло, яке готується до чарівного перетворення. Гормональні зміни, які відбуваються у вас можуть призвести до появи зайвої ваги і підвищеного апетиту. Як залишатися привабливої в такий складний час?
  2. По-перше, всі лікарі і дієтологи в один голос твердять, що сидіти на який-небудь з «дорослих» дієт вам категорично заборонено – адже ви проходите через період, коли ваш організм активно росте та розвивається і вам потрібні всі поживні компоненти для того, щоб він сформувався правильно. При цьому вони всі як один погоджуються з тим, що контролювати апетит потрібно. Що робити? Відмовтеся від цукру в напоях, які ви любите – смак чаю без цукру набагато приємніше і яскравіше, як і кава.
  3. Перегляньте свій раціон – не вживайте фаст-фуд, колу (в ній занадто багато цукру і якщо ви не хочете від неї відмовлятися, то повинні бути впевнені, що цей цукор піде з заняттями спортом), на тарілку замість великої кількості каші чи картоплі краще покласти овочі. В цей час більш свідомо поставитись до того, що ви вживаєте і в яких кількостях. Крім підтримки фігури більш розумне харчування подарує вам ще один бонус – більш чисту шкіру. Загальновідомий факт, що все, що ви з'їдаєте потім відбивається на обличчі. Також не варто їсти за 2 години до сну. Дайте шлунку відпочити вночі.
Стежте за харчуванням, щоб бути стрункою і красивою

Звичайно, не тільки контроль над раціоном допоможе вам зберегти свою фігуру. Вам обов'язково потрібно нове спортивне захоплення. Це може бути басейн або секція волейболу в школі. Головне – займатися кілька разів на тиждень. Ви можете не стати великою плавчихою, але помітите плюси у вигляді гарної фігури, сили волі, впевненості у своїх силах і просто великої кількості нових друзів.

Крім правильного раціону та спорту ваше тіло зараз вимагає особливо ретельного догляду – від цього залежить і ваше здоров'я, і зовнішній вигляд року і, звичайно, впевненість у собі. Душ треба приймати вранці і ввечері. Гарненько розтирайте себе мочалкою в душі – це дасть приплив крові і допоможе запобігти появі розтяжок або целюліту. Запасіться хорошим зволожуючим кремом для тіла або натуральним маслом і наноси зрізу після душу.

Слідкуйте за собою

Важлива порада для дівчаток та дівчат підлітків 10-16 років: ніколи і ні з ким, навіть у родині або з найкращою подружкою по табору не діліться мочалкою, рушником, гребінцем або зубною щіткою. Всі предмети гігієни призначені лише для індивідуального користування.

Виберіть дезодорант або антиперспірант, який буде підходити вам і захищати вас в будь-якій ситуації. Бажано, щоб він був без запаху і не перебивав аромат туалетної води. Балуйте себе ваннами з добавками – пінка, сіль або трави допоможуть розслабитися і заспокоїтися, а також подарують міцний сон. Після прийому ванни і душа не забувайте побалувати свої руки і стопи кремом – втирайте його до повного вбирання.

Раз на тиждень робіть пілінг – спочатку трохи розімніть шкіру в теплій ванні, а потім видалити ороговілі частинки масажуючи шкіру за допомогою кавової гущі або іншого відповідного для цього кошти.

  1. Ваше обличчя. Одним з найважливіших питань у догляді за собою є догляд за обличчям. Якщо вам ще немає 12 років – вам достатньо вмиватися вранці, використовуючи поперемінно теплу і холодну воду. Це стимулює клітини шкіри активніше оновлюватися і обличчя буде сяяти. З 12 років уже є необхідність у виборі крему для обличчя. Вибирайте максимально натуральні засоби або попросіть маму підібрати вам таке. Наносьте крем відразу після того, як вмилися, вранці. На ніч просто умивайтеся і дайте шкірі відпочити. На ніч наносити крем треба з 16 років.

Якщо у вас проблемна шкіра (або ви такий її вважаєте) – попросіть поради у мами або попросіть її відвести вас до косметолога. Він з допомогою тестів визначить тип шкіри і допоможе підібрати ефективні засоби по догляду за обличчям. Не варто орієнтуватися на рекламу або поради подружок і купувати будь-який засіб в супермаркеті. Подружці це засіб може підходити, а вам – принести шкоду.

Доглядайте за обличчям
  • Можете робити собі маски з перетертих фруктів або овочів – вони пом'якшують і очищають шкіру. Небажані волоски (якщо такі раптом з'явилися) потрібно видалити тільки за допомогою воскової смужки. Якщо спробуєте їх зголити або зрізати – вони перетворяться на щетину. Якщо ви помітили волосок, який виріс в родимці – видаляти його небезпечно.
  • Коли на вулиці мороз, вмиватися і наносити крем треба за годину до виходу.
  • Якщо на вашій шкірі з'явилися прищі – не варто відразу засмучуватися, це нормально у вашому віці, і у всіх ваших подружок вони рано чи пізно з'являться або вже з'явилися.
  • По-перше, не торкайтеся до них руками протягом дня, не намагайтеся видавити (можете занести інфекцію, а рубець після прищика залишиться надовго) і частіше мийте руки.
  • По-друге – важливо переглянути свій раціон. Відмовтеся від жирної і гострої їжі, фаст-фуду і чіпсів. Їжте більше фруктів, овочів, включіть в свій раціон горіхи, кефір, соки. Не забувайте вмиватися і знімати макіяж на ніч. Купіть в аптеці маску з глини і робіть її згідно інструкції – вона дуже ефективна в боротьбі з прищиками. А головне – уникайте розладів і стресових ситуацій і налаштуйтеся на хороше.
  • Серед косметики, якою можна користуватися зараз – очищаючий лосьйон, тонік, легкий скраб для обличчя.
Догляд

Виходячи на вулицю не забувайте покласти в сумочку серветки з матуючим ефектом – лоснящееся особа точно не додасть тобі впевненості в своїй привабливості. Ось мабуть і всі поради по догляду за обличчям для дівчинки підлітка.

  1. Ваші руки. Основний рада для дівчаток та дівчат підлітків 10-16 років: привчіть себе тримати руки в порядку – вони – перша ознака доглянутою дівчини. Акуратно підстригайте нігті і обробляйте кутикулу. Можна покривати нігтики спеціальним маслом, а можна безбарвним лаком. Не забувайте наносити крем на руки кожен день, особливо в холодну пору року, а також захищати їх теплими рукавичками на вулиці і гумовими – при контакті з побутовими хімічними засобами будинку.
Не забувайте про руках

З десяти років вже можна починати робити манікюр. Почати можна з класичного. Якщо у вас є можливість – краще звернутися до майстра і робити це в салоні. Обов'язково з'ясуйте, як майстер дезінфікує інструмент, і робить він «дитячий манікюр» перш, ніж сісти за столик. Якщо такої можливості немає – зверніться до мами з проханням придбати манікюрний набір і пошукайте в інтернеті відео про те, як правильно робити манікюр і доглядати за своїми нігтиками. Або нехай мама сама робить вам манікюр.

  1. Ваші волосся. Волосся – важлива частина образу жінки і дівчата. Вони обов'язково повинні бути чистим і виглядати доглянутими. Поки ви ще юні, вам достатньо використати звичайний шампунь з приємним ароматом. Якщо ваші волосся плутається можна вибрати шампунь 2в1. До 14 років це повинні бути дитячі шампуні з мінімальною кількістю парабенів та інших шкідливих компонентів.

В залежності від довжини волосся і типу шкіри мити волосся потрібно раз на два-три дні. Якщо ваші волосся були пофарбовані, можна застосовувати мамин шампунь або підібрати спеціальний для ваших волосся. При необхідності, після того, як ви вимили волосся шампунем, нанести бальзам або кондиціонер. Після миття почекайте 20 хв і потім розчісуйте волосся.

Догляд за волоссям

Зовсім мокрі волосся розчісувати не можна – вони будуть пошкоджені. Якщо волосся довге – заплітайте їх на ніч у кіску, так ви зможете захистити їх від пошкодження і вам буде легше їх розчесати вранці.

Не забувайте стежити за станом кінчиків і вчасно ходити до перукаря. Волосся виглядають негарно і не доглянуто з посекшимися кінчиками.

  1. Ваша інтимна гігієна. Зараз ваш організм міняється і готується до вступу в доросле життя. Хлопчикам цей період дається простіше, а от нам, дівчаткам, доводиться набагато складніше. Перше, що дуже важливо – не соромтеся змін, які відбуваються. Вже у віці 10-11 років ви зіткнетеся з першими місячними. Це – знак того, що ви стали дорослою.

Порада для дівчаток та дівчат підлітків: важливо не лякатися і бути готовою. Для початку проконсультуйтеся з мамою і придбайте собі прокладки для місячних, і щоденні. Щоденні допоможуть вам відчувати себе свіжою протягом усього місяця, не тільки в «особливі» дні.

Важливо завести собі календарик і відзначати дати, коли у вас були ці «особливі» дні – це допоможе в майбутньому вашому доктору визначити стан жіночого здоров'я. Якщо виділення дуже рясні або хворобливі – не лякайтеся. Процес скоро нормалізується. Але якщо цього не сталося, і ви не можете жити своїм звичайним життям із-за болю – зверніться до лікаря, і він пропише знеболювальне.

Починається менструація

Спробуйте в ці дні більше гуляти, не перенапружуватися фізично і більше розслаблятися – улюблена музика, відпочинок. Якщо ви займаєтеся спортом – не соромтеся розповісти тренеру про те, що у вас критичні дні. Тренування пропускати не варто, але це дасть тренеру можливість дозувати навантаження для вас. Не потрібно рівнятися на всіх – бережіть своє здоров'я.

Обов'язково покладіть в свою сумочку кілька денних і пару спеціальних прокладок і завжди носіть з собою – на самому початку ваші місячні можуть приходити несподівано, і краще, якщо ви будете готові. А можливо, таким чином ви допоможете дівчині, з якою ніяк не могла налагодити контакт в класі або своїй подрузі – така допомога дуже об'єднають.

Головне у догляді за собою – зробити це звичкою. Тоді навіть у найважчі моменти в житті ви будете відчувати себе на всі 100% і з легкістю доглядати за собою.

Джерело:  http://goodhouse.com.ua

 

Як підліткам впоратися зі стресом

 


Дослідження свідчать, що сучасні підлітки відчувають більший стрес, аніж дорослі. За допомогою наведених нижче способів можна навчитися долати стрес.

 Сон

Ти зайнятий навчанням, домашніми обов'язками й хобі. Тому у тебе залишається мало часу на сон. Як правило, ти лягаєш спати пізно вночі і прокидаєшся досить рано. Щоб усунути стрес, тобі необхідно розслабитися. Коли розслаблене тіло, психіка також розслабляється й відновлюється. Повноцінний нічний сон допоможе краще впоратися зі стресом. Також корисний нетривалий сон упродовж дня.

 Фізична активність

Це один із кращих способів позбутися стресу. Чи не найліпший спосіб упоратися зі стресом – це пробіжка. Також корисно вирушити на прогулянку або сходити в тренажерний зал. Після цього ти почуватимешся краще.

 Здорове харчування

Здорове харчування – запорука усунення накопиченої в організмі напруги. Збалансоване харчування, що включає велику кількість овочів, фруктів, молочних продуктів, білків, збереже твоє здоров'я. Перебуваючи в стресовому стані, ти, як правило, їси нездорову їжу (фаст-фуд, морозиво тощо). Заміни такий раціон здоровими стравами.

 Зосередься на позитивних моментах

Відчуваючи стрес, ми загострюємо свою увагу на тому, що йде не так. Ми переймаємося тим, чого нам бракує і що нам не вдається. Стрес може посилитися, коли в тебе розвивається негативний спосіб мислення. Тобі нелегко знаходити в житті позитив, але дорослі можуть допомогти тобі у цьому. Не забувай про свої сильні сторони і шукай шляхи їх використання для вирішення життєвих проблем.

 Розмовляй з батьками

Говори з батьками про те, що тебе хвилює. Спілкування – один із найбільш ефективних засобів усунення стресу. Спільне обговорення проблеми допоможе швидше знайти її вирішення.

Роби те, від чого ти почуваєшся щасливим

Те, що робить людину щасливою, не може викликати в неї стрес. Роби те, що тобі подобається. Наприклад, щось просте: слухати музику, грати в комп'ютерні ігри або переглядати фільми.

Заняття, які допоможуть тобі впоратися зі стресом

Дихальні вправи. Глибоке дихання розслабляє тіло і психіку людини. Дихальні вправи – засіб повернути душевну рівновагу й розслабитися.

Медитації. Це мистецтво зосереджуватися на теперішньому моменті. Коли тебе переповнюють думки й емоції, зроби глибокий вдих і прислухайся до себе. Намагайся геть нічого не думати, натомість просто зосередься на своїх відчуттях.

Візуалізація. Зорові образи – це потужний інструмент, який можна використовувати, щоб позбутися негативного мислення. Сядь в тихому місці, закрий очі, прислухайся до навколишніх звуків, максимально зосередься. Уяви ідеальну ситуацію на цей момент. Подумай, як би ти при цьому почувався, що б сказав. Утримай такий образ в уяві на декілька хвилин. Щойно відкриє очі – матимеш новий погляд на ситуацію.

Відвертість на відвертість. Якщо ти й твої друзі відчуваєте стрес, спробуйте цей спосіб. Відверта розмова допоможе тобі з другом поділитися своїми переживаннями й думками, а також структурувати їх. Це заняття також незамінне, аби навчитися прислухатися до інших.

 «Замри». Ця гра, у яку можуть грати декілька людей, добре допомагає побороти стрес. Учасники мають танцювати під музику, а після її завершення завмерти.

Щоб здолати стрес, тобі доцільно вести щоденник своїх стресів. Цей спосіб є досить ефективним.

Пам'ятай, що цілком уникнути стресу неможливо. Натомість можна навчитися ним управляти, щоб він не мав негативного впливу на твоє життя. Чим раніше ти навчишся давати раду стресу, тим краще ти робитимеш це в дорослому житті.

 

Основи кібергігієни

Раніше люди взаємодіяли в кількох середовищах: земля, вода, повітря. З появою інтернету з’явився ще один вимір – кіберпростір. Ідеться про мережу взаємопов’язаних між собою пристроїв. Загалом безпека – це стан захищеності від зовнішніх і внутрішніх загроз. А безпека в кіберпросторі – ваша особиста захищеність та безпека ваших пристроїв. Шкідливі сайти, небезпечні незнайомці та ще багато ризиків криються в мережі. Перевірте, наскільки добре ви обізнані щодо правила безпеки в інтернеті. Кібергігієна – запорука успішного захисту.

 


ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ:


ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ

Якщо перебуваєте вдома

Якщо на час бойових дій або обстрілів ви самі вдома, одразу зайдіть у безпечне місце та перечекайте небезпеку.

Якщо ви живете в приватному будинку, то спустіться в підвал.

Якщо у квартирі — заховайтеся в комірчину або ванну кімнату. Ці приміщення більш захищені та безпечні.

Не забудьте прихопити із собою теплі речі та пляшку води. Невідомо, скільки часу доведеться чекати.

Якщо з вами вдома молодші брати або сестри, заспокойте їх і подбайте про них. Їм також захопіть теплий одяг і пляшку води.

Якщо маєте можливість, зателефонуйте близьким. Повідомте, що ви вдома.

Не намагайтеся спостерігати з вікна чи балкона за перебігом подій. У жодному разі не фільмуйте обстріли на мобільний телефон, щоб потім похизуватися в соцмережах. Вас можуть сплутати з артилерійським спостерігачем або коригувальником, і наслідки можуть бути трагічні.

Тримайтеся якомога далі від вікон. Поранення від уламків скла можуть бути не менш небезпечними, ніж від осколків.

Якщо перебуваєте надворі

Щойно почнуться бойові дії або обстріли, знайдіть укриття, щоб перечекати небезпеку.

Якщо маєте змогу, негайно зателефонуйте батькам і повідомте про місце свого перебування. Домовтеся, щоб вони якнайшвидше за вами приїхали.

Не намагайтеся дійти додому самостійно.

Тривожний наплічник


Замість валізи заздалегідь зберіть тривожний наплічник. Він стане для вас додатковим захистом і дозволить звільнити руки.

До наплічника обов’язково покладіть:

ксерокопії документів, загорнутих у файли (паспорт, свідоцтво про народження, медична картка). Оригінали документів мають зберігатися у ваших батьків;

одяг (футболки, шкарпетки, білизна);

невеликий запас їжі (кілька упаковок печива, дві-три шоколадки);

воду;

зарядне для мобільного телефона, кілька стартових пакетів мобільних операторів;

ліхтарик і запасні батарейки до нього;

блокнот із номерами телефонів близьких (на випадок, якщо ваш телефон вийде з ладу);

мінімальну аптечку (дві-три медичні маски, бинт, пластир, дитячий крем, за потреби — особисті ліки);

улюблену іграшку, якщо вона невелика.

 

Доглядова косметика для підлітків: що краще обрати для дівчаток та хлопців

Підлітковий вік супроводжується інтенсивними змінами, що може вплинути на стан шкіри. Відповідно, невірний вибір косметичних засобів може призвести до появи проблем зі шкірою, таких як акне, посилена себорея чи подразнення. Відповідна косметика допомагає підтримувати здорову шкіру та зменшувати ризик виникнення подібних недоліків. Вибір безпечної та якісної косметики допоможе сформувати здорові звички і навчити тебе дбати про свій вигляд.


Яка косметика потрібна для підлітка

Підлітковий вік - це період активного росту та розвитку організму. Саме в цей час шкіра підлітка зазнає значних змін, пов'язаних з гормональною перебудовою. Часто це проявляється у вигляді вугрової висипки, жирного блиску та розширених пор.

Догляд за шкірою в підлітковому віці дуже важливий, адже це допомагає:

Попередити виникнення проблем зі шкірою та зменшити прояви акне.

Підтримувати здоровий і доглянутий зовнішній вигляд.

Формувати правильні звички догляду за шкірою на все життя.

Підвищити самооцінку та впевненість у собі.

Отже, регулярний догляд за шкірою в підлітковому віці - запорука здорової та красивої шкіри в майбутньому. Доглядова косметика для підлітків повинна бути спрямована на збереження здорової та гармонійної шкіри, а не на приховування природного вигляду.

Основними аспектами догляду за шкірою підлітків є:

Очищення. Вранці та ввечері слід очищати шкіру від забруднень та макіяжу за допомогою спеціальних засобів для проблемної шкіри. Рекомендуються гелі або піни для вмивання на основі саліцилової кислоти.

Тонізування. Після очищення варто застосовувати тонік, що допоможе відновити pH баланс шкіри та позбутися залишків забруднень. Надається перевага тонікам з антисептичними та заспокійливими компонентами.

Зволоження. Важливо регулярно зволожувати шкіру особливими зволожуючими кремами або гелями для жирної та проблемної шкіри. Це допоможе запобігти лущенню та подразненням. Доглядова косметика для підлітків також може включати легкі, гіпоалергенні формули, які не зашкодять ніжній шкірі.

Захист від сонця. Обов'язково слід застосовувати сонцезахисний засіб з SPF не менше 30, адже ультрафіолет шкодить ще незміцнілій шкірі підлітків.

Маски та пілінги.1-2 рази на тиждень бажано робити очищаючі маски та пілінги, що допоможуть позбутися відмерлих клітин шкіри та звужених пор.

Корейська косметика для підлітків (дівчаток та хлопців)

Яскравий дизайн, інноваційні текстури і натуральність корейської косметики приваблюють молодь, яка прагне доглядати за собою та експериментувати зі зовнішністю.

Феномен корейської косметики:

По-перше, вона містить багато натуральних компонентів, таких як екстракти рослин, фруктові кислоти, вітаміни. Це дозволяє підліткам піклуватися про шкіру без ризику подразнень чи алергії.

По-друге, корейські бренди випускають інноваційні текстури засобів, які полегшують догляд. Наприклад, легкі муси, піни, гелі, які швидко вбираються, не залишаючи відчуття липкості.

По-третє, дизайн корейської косметики приваблює підлітків своєю яскравістю та креативністю. Цікаве оформлення, незвичні аромати, милий маркетинг - усе це створює привабливий імідж для молоді.

Продукти та натуральні інгредієнти, які найбільше підходять підліткам:

Для догляду за обличчям рекомендуються зволожуючі сироватки та креми на основі гіалуронової кислоти, вітаміну С та екстрактів рослин. Вони допоможуть підтримувати молоду та пружну шкіру.

Засоби для очищення обличчя варто обирати нетоксичні, pH-нейтральні, наприклад, пінки та молочка. Вони ретельно очистять пори, але не травмуватимуть ніжну шкіру підлітків.

Для проблемної шкіри рекомендуються продукти з компонентами, що мають протизапальну та заспокійливу дію - зелений чай, центелла азіатська, алое вера.

Найкращий засіб від прищів на обличчі

Прищі на обличчі - це досить поширена проблема, яка турбує багатьох людей. Їх поява пов'язана з надмірним виділенням шкіри та закупоркою пор, що призводить до запалення. Для боротьби з прищами важливо підібрати ефективний очищувальний засіб, який допоможе позбутися цієї неприємної проблеми. Одними з найкращих варіантів є: Logically, Skin ACNE Cleanser

Саліцилова кислота - ефективно відлущує омертвілі клітини шкіри, розчищає та звужує пори, запобігаючи утворенню прищів.

Чайне дерево - має антисептичні та протизапальні властивості, допомагає позбутися бактерій, що спричиняють виникнення прищів.

Алое вера - живить та зволожує шкіру, знімає подразнення та почервоніння.

Вітамін Е - потужний антиоксидант, що заспокоює та відновлює пошкоджену прищами шкіру.

Meisani Puri-Tea Salicylic Acid Cleansing Gel

Саліцилова кислота - це β-гідроксикислота, яка має кератолітичні властивості. Вона допомагає відлущувати верхній шар епідермісу, звільняючи закупорені пори. Крім того, саліцилова кислота має протизапальну та антимікробну дію, що допомагає зменшити подразнення і запалення прищів. Вона ефективно виводить надлишки себуму, який може сприяти утворенню прищів.

Екстракт зеленого чаю також містить антибактеріальні речовини, які можуть допомогти зменшити кількість бактерій, що викликають прищі. Він містить антиоксиданти, які заспокоюють та зволожують шкіру.

Needly Panthenol Water Gel Cream

Пантенол (2,99%) - це вітамін В5, який має заспокійливі, загоювальні та протизапальні властивості. Він допомагає загоювати прищі і зменшувати почервоніння та запалення.

Ниацинамид - це вітамін В3, який має протизапальні та антиоксидантні властивості. Він допомагає зменшити вироблення шкірного сала, яке є однією з основних причин виникнення прищів.

Екстракт камелії - це джерело антиоксидантів, які допомагають захистити шкіру від пошкоджень.


Вейп – модний девайс чи зброя уповільненої
дії?

Останнім часом вейп став модним напрямом. Серед підлітків-вейпів цей рух і зовсім вважають крутии та просунутим. Здавалося б, електронні цигарки більш безпечні для здоров’я. Але чи так це насправді? І який сенс у вейпі? Шкода це чи користь? Спробуємо розібратися.

Чи шкідливий вейп, чи можна довіритися модному палінню? Цигарковий дим, високодисперсний пар, приємний аромат… – усе це ознаки електронної цигарки. Деякі курці вже встигли відмовитися від звичайних цигарок на користь вейпів. Але чи виправдана ця заміна? І чим загрожує таке паління для вейперів? Особливо це стосується підлітків. Причому паління вейпів характерне як для дітей раннього підліткового віку – 10-14 років, так і більш пізнього – 15-19 років. Чомусь багато хто думає, що від електронних цигарок шкоди немає абсолютно ніякої, будучи впевненими, що це найкращий варіант, альтернатива звичайним. Однак електронка не така вже й нешкідлива, як думає багато хто. Не забувайте, що пари для вейперів, як і випускання диму від звичайної цигарки – це ніщо інше, як нікотинова залежність. Пари у електронних цигарках також шкідливі, як і сам дим. Хтось може із цим не погодитися, стверджуючи, що є безнікотинова рідина, яка абсолютно організму не шкодить. Однак наукові дослідження свідчать про зворотнє. І демонструють, що навіть безнікотинова заправка, як і її пари, шкідливі. Адже вони негативно впливають на легені. Але перш ніж говорити, що електронне паління – це погано й шкідливо, давайте поговоримо про те, як влаштовані вейпи?

Які бувають види заправки, і чи всі вони шкідливі? Рідина, якою заправляються вейпи, може бути якою завгодно. Та часом за найнешкідливішим випарником, як може здатися на перший погляд, навіть ховаються наркотики. І найбільше страждає у цьому плані підростаюче покоління. Деяка молодь бавиться психоактивними речовинами, які входять до складу випарника. А їхні наївні батьки навіть не підозрюють про це. Та навіть якщо для вейпа характерно використання нікотинової чи безнікотинової рідини, все одно – це безсумнівна шкода для дитячого або дорослого організму. Нікотин, звичайно ж, розслаблює курця. Людині здається, що її настрій навіть дещо покращився. А коли він і зовсім псується або стрес, потрібно терміново палити. Усе це відбувається на рефлекторному рівні. На жаль, молодь усе більше захоплюється вейпом. І офіційна статистика ВООЗ (Україна) свідчить про наступне: кожна 5-та дитина – вейпер. До речі, вартість вейпів та рідин до них не надто дешева.

І якщо вже ми розглядаємо вейпи, то давайте більш детально поговоримо про склад рідини для електронних цигарок, пари яких вдихає курець. Обов’язковий основний компонент – пропіленгліколь, який є і у складі деяких товарів побутової хімії. У тандемі з нікотином ця речовина допомагає створювати ефект «удару по горлу». Є в них і гліцерин, який сприяє утворенню пара. Необов’язковими компонентами є нікотин і дистильована вода. Останній компонент працює, як розчинник, надаючи рідині плинність. Також необов’язкові різні барвники та ароматизатори. Перші потрібні для певного кольору, другі – для смаку і аромату. Можуть також використовуватися всілякі добавки. У підсумку жижка курця може бути якою завгодно. Вибрати її на свій розсуд, звичайно ж, можна. Але здоров’я нашим легким зовсім не додасть. Адже їм перш за все потрібне чисте повітря. Тим часом у інтернеті вже повно найрізноманітнішої інформації про «бачок вейпа для смачного пара». Користувачам пропонують «купити Джул за вигідною ціною» або рекомендують «представлений асортимент, який найкращий, і перевершить усі ваші очікування». Для людей необізнаних у всіх тонкощах вейпінга варто відзначити, що ви можете зустріти у лексиконі підлітків слово «Джул». Не лякайтеся – це бренд електронних цигарок (Juul). Дуже часто зустрічається також у лексиконі користувачів вейпа «Єгошка» (eGo) – це назва інших електронних цигарок, які стали досить популярними. Так звана підсистема дихати парою без нікотину або з ним безпечною явно не буде. І цьому є вагомі докази. Вибір палити чи не палити вейп, звичайно ж, стоїть за вами. Але ми краще цього все ж таки не робитимо. Хтось на електронних цигарках дуже непогано заробляє. Продавці рекламують, всіляко розхвалюючи його. Часом у інтернеті можна навіть зустріти інформацію про те, що паріння за допомогою електронної цигарки – це відмінний спосіб, щоб кинути палити. Однак це справжня омана. Нікотин небезпечний у будь-яких його проявах. І ми прямо зараз постараємося довести вам це.

Які є докази і підтвердження того, що вейп небезпечний? Останнім часом у медицині США проводять паралель між використанням електронних цигарок та смертю людей. У той час, як виробники й продавці вейпів твердять про безпеку пропонованої продукції, не один вейпер уже помер. У США електронку хочуть заборонити. Проти такої «епідемії» планують створити проект на масову заборону вейпів. Адже зафіксовано вже 11 смертей у результаті паління електронних цигарок. А ще – понад 500 випадків захворювань вейперів різними відхиленнями у легких. Причому, крім 11-ти смертей у вейперів зустрічалися й інші синдроми. Зафіксовано навіть випадки інвалідності та коми. При цьому більше половини усіх хворих – молоді люди віком до 25 років. Якщо вам ще потрібна якась аргументація, пропонуємо дочитати статтю до кінця та познайомитися із результатами дослідження, проведеного у Кримському університеті, де дослідники детально вивчали питання шкоди електронних цигарок. Для випробування взяли 36 щурів. Та розділили їх на 2 групи. Першу партію гризунів поміщали щодня у спецкамери. Там дослідники розпилювали безнікотинову рідину для вейпа. Для порівняння показників іншу партію гризунів зробили тією, що не палить. Фахівці врахували і той факт, що обсяг споживаної вейперами рідини становить 2 мл. Вчені перерахували й перевили цей обсяг на кратну масу щура (близько 200 г) – це 0,005 мл жижі. І протягом 4 хвилин давали щурам таку кількість рідини, розпорошуючи її у спецкамері. Потім декількох особин виводили із експерименту. Перших шість щурів забрали із камери для вейперів на сьому добу. Наступні шість – на тридцяті. Решту забрали на шістдесяту добу. «Чому так?» – запитаєте ви. Дослідники прийшли до такого рішення із огляду на те, що є завзяті курці електронних цигарок. І є ті, які палять від випадку до випадку або не так часто, але протягом тривалого періоду часу. Таким чином вони провели максимальну порівняльну аналогію із вейперами-людьми. У результаті у щурів, що вдихають пари вейпів, виникли бронхіальні запалення, у легенях з’явилася рідина, виник набряк межальвеольних перегородок. При цьому у гризунів, які палили лише 7 днів, виникла дихальна недостатність. І якщо безнікотинова рідина завдає такоїю сильної шкоди легеням, то що вже казати про нікотинову! У цілому показники здоров’я групи гризунів, які залишалися у спецкамері найдовше, погіршилися на 39%. Ось, виявляється, який шкідливий вейп! Як бачите, це вже доведено вченими.

Незважаючи на те, що медикам, алергологам та іншим дослідникам досі не вдалося з’ясувати, які саме молекули при вдиханні парів вейпа потрапляють до легень людини та завдають небезпечної шкоди, однозначно ясно: палити електронні цигарки дуже небезпечно. І це, безумовно, сигнал до того, що інгаляція аерозолю вейпів дуже шкідлива для стану здоров’я дітей та дорослих.

Джерело https://statelic.kiev.ua/%D1%88%D0%BA%D1%96%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%BF%D1%96%D0%B2/

Час відмовитися від тютюну!
Подбай про своє здоров’я самостійно – відмовся від куріння як звичайних, так і електронних сигарет.



Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг

В інтернеті повно пречудових можливостей, але, як і в реальному світі, ще й безліч потенційних небезпек і труднощів. Однією із найгостріших проблем взаємодії дитини з інтернетом є небезпека зіткнення з віртуальним терором – кібербулінгом та тролінгом. Ти маєш знати, чого остерігатися і як себе захистити.





Професії майбутнього - які вони?
 Сьогодні перед тобою постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Для багатьох питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі. У відео «Професії майбутнього - які вони?» ми познайомимо з деякими професіями, які у найближчому майбутньому будуть популярними.


Професії, які можна опанувати з одним лише смартфоном



Обирати майбутню професію важко. Хтось стикається із цим у восьмому класі, хтось в одинадцятому, а дехто навіть повторно після закінчення університету. Світ не стоїть на місці, та інколи настають бентежні часи, як-от під час карантину. Проте давня китайська мудрість каже, що з кожної самоізоляції можна знайти вихід. Ми підготували для тебе добірку професій, фахівцем із яких можна стати, маючи лише хороший смартфон.

Блогер

Соцмережі як робоче місце, а фронтальна камера як інструмент. Мрієш про таке? Тоді тобі пряма дорога у світ фільтрів та гівевеїв. Блогери створюють контент, стають інфлюенсерами, працюють із рекламою та спонсорами. Часто запорука успіху – якісні фото та відео. Камера Samsung Galaxy S20 має штучний інтелект, а сенсор сприймає більше світла, тому робить зображення високої якості, навіть якщо зніматимеш влог про запаси в бабусиному погребі.

Необхідні навички: грамотність, створення цікавого контенту, розуміння цільової аудиторії, фото- / відеозйомка та монтаж, створення контент-плану, таргетування, робота зі спонсорами.

Онлайн-курс: безкоштовний марафон від Тетяни Пренткович навчить записувати розмовні сторіз та регулярно постити контент.

Фотограф

Мобільна фотографія настільки сильно вкорінилася в наше життя, що навіть бабусі тепер можуть розкласти флетлей з варенням, щоб надіслати онукам. А найкращим мобільним фотографам присуджують міжнародні премії. Наприклад, Mobile Photography Awards чи конкурс мобільної фотографії Next Image. Камери сучасних смартфонів мають круті налаштування і ручний режим. Вони дають змогу розгулятися фантазії та зробити величезну кількість фото за раз.

Необхідні навички: фото- / відеозйомка та монтаж, ретушування фото, робота з композицією та світлом.

Онлайн-курс: платформа Skillshare пропонує два місяці безкоштовного доступу до різноманітних практичних курсів, зокрема для фотографів.

Оператор / режисер

Хтось мріє про червоні доріжки та з дитинства готує промову для вручення «Оскара». На щастя, технічний прогрес дає змогу знімати фільми не тільки тим, у кого багато грошей. Шон Бейкер зняв свій дебютний «Мандарин» на iPhone, поклавши початок запаморочливій кар’єрі. Сучасні смартфони забезпечують фільмування у високій якості. Тому, замість того, щоб мріяти про величезну команду з операторів, монтажерів та про великі студії з власним освітленням – дописуй сценарій та бери до рук смартфон.

Необхідні навички: відеозйомка та монтаж, препродакшн, продакшн, постпродакшн, кінодраматургія, композитинг.

Онлайн-курс: SHATYRKO ACADEMY допоможе зробити перші кроки на YouTube.

SMM-менеджер

Менеджер соцмереж – це відносно молода професія, проте вона встигла зайняти своє місце на ринку праці. Просування в соцмережах потрібне і тим, хто надає послуги, і тим, хто продає товари. SMM-ник може створювати контент, маючи доступ тільки до смартфона. Адже всі необхідні інструменти вже всередині – камера, фото- та відеоредактори, соцмережі, аналітика.

Необхідні навички: розуміння цільової аудиторії, створення контенту, розробка реклами, таргетування, фото- / відеозйомка.

Онлайн-курс: про аналітику соцмереж від Coursera.

Журналіст

ЗМІ невпинно еволюціонують. Раніше репортери мали більше часу на репортаж, а сила сучасного журналіста в актуальності. Смартфон дає змогу публікувати нову інформацію миттєво. Він заміна записника, диктофона, камери та цілої редакції. За допомогою стабілізації та технології Space Zoom у Samsung Galaxy S20 твій ролик матиме змогу потрапити на головні телеканали країни.

Необхідні навички: уміння знаходити та працювати з інформацією, грамотність, створення та редагування текстів, фото- / відеозйомка та монтаж, розуміння цільової аудиторії, аналітичне мислення.

Онлайн-курс: професори Мічиганського університету навчать ефективно доносити новини до аудиторії на Coursera.

Деякі із цих професій мають історію в кілька сотень років, деякі зовсім нові. Проте кожна змінилася разом із винайденням інтернету та смартфонів. Темп життя пришвидшився, і щодня перед нами постають нові виклики. Один із них – готовність швидко та якісно виконувати свою роботу. Смартфон вирішує цю проблему.

Якщо обираєш смартфон, то купувати його краще у спеціалізованих точках продажу. Там ти отримаєш інформацію про моделі, що можуть тебе зацікавити, усю базову комплектацію та гарантію.

Джерело: https://studway.com.ua/opanuvati-zi-smartfonom/

Like ціною життя, або 
Смертельне селфі






Роздуми про бодіпозитив від нашого 

читача Кирила Курочки



Сьогодні ми обговоримо "БОДІПОЗИТИВ", досить важку і серйозну тему, яку багато людей не так розуміють. Давайте роз'яснимо, що таке цей ваш Бодіпозитив. Бодіпозитив - соціальна течія, яка вчить позитивному ставленню до свого тіла, його тотальному прийняттю і вільному самовираженню. Поясню простими словами: полюби своє тіло, прийми своє тіло. Ключова ідея бодіпозитива - любити себе і приймати своє тіло, не намагаючись його змінити, а також сприймати тіла інших людей. Суть цієї теми в тому, що всі люди, незалежно від того, як вони виглядають, мають право на базовий комфорт і повагу до себе.
Сенс Бодіпозітіва - тіло не може бути причиною зневажливого ставлення. Вважаю, що кожному з нас потрібно задуматися щодо цієї теми і переосмислити деякі ситуації в житті.

Любіть себе і навколишній вас світ.❤

Роздуми про ревнощі від нашого 

читача Кирила Курочки


Ну що ж, час нової теми для обговорення. Сьогодні ми поговоримо про Ревнощі. Ревнощі - негативно забарвлене почуття в міжособистісних відносинах, яке виникає при нестачі уваги, любові, поваги чи симпатії від коханого або дуже шанованої людини, в той час, як хтось інший нібито або дійсно отримує їх від нього. Ревнощі є феноменом складної психологічної природи, вона проявляється у людей, починаючи з дитинства. Неприборкані ревнощі тягнуть за собою конфлікти.
 В області людських емоцій ревнощі - одне з найбільш важких і неприємних переживань.
 Ревнощі близькі до заздрості.

Для мене ревнощі - це невпевненість в собі, а не в людині, яку ви ревнуєте. Люди, які агресивно показують свої ревнощі, псують відносини з людиною, принижуючи себе. Деякі люди можуть сказати, що ревнощі - ознака любові до людини: другу, родичу, другої половинки. Хочу наголосити, що в першу чергу, ревнощі - це ознака неповаги до людини, адже ревнувати людину без причини - дурість. У більшості випадків ревниві люди приховують свої недоліки, звинувачуючи людину в будь-яких діях, але є люди, які можуть управляти своїми ревнощами і агресією, і перш ніж звинувачувати іншого, вони розмовляють з ним, аналізуючи ситуацію. Хочу помітити, що люди, яких ревнують, повинні відразу ж поговорити, заспокоїти і пояснити ситуацію, через яку народилися ревнощі в ваших відносинах❤.

Роздуми про анорексію від нашого 


читача Кирила Курочки




Сьогодні ми поговоримо про "анорексію". Для початку давайте розберемося, що ж таке Анорексія? Анорексія-захворювання (синдром), що полягає в повній відсутності апетиту при об'єктивній потребі організму в харчуванні, який супроводжує більшість метаболічних захворювань, інфекцій, хвороб травної системи, зокрема паразитарних інфекцій, а також виникає з інших причин. Анорексія може призводити до білково-енергетичної недостатності. Більшість жертв анорексії стикаються з нею через публічне приниження чи образи. Також бувають випадки, коли людині прищеплюють свою думку, тим самим програмуют свою жертву на те, що людина товста, і іноді наслідки несуть за собою летальний наслідок. Хочу сказати кожному з вас, що жодна людина на цьому світі не має права вказувати вам на ваші недоліки, поки ви самі не зрозумієте, що для вас добре, а що для вас погано (по відношенню до свого тіла) - ви нічого не доб'єтеся і приведе це все до неприємностей. Просто прийміть себе і саме тіло, працюйте над собою і ніхто не зможе заволодіти вашим мозком і керувати вами. Ви господар свого тіла, і тільки ви.

Роздуми про наркотики від нашого 

читача Кирила Курочки




У сучасному світі слово "наркотик" знають абсолютно всі. Серед підлітків наркотик використовується синонімом до слова "занепокоєння" (кайф, самота), але хто з них знає, які наслідки несуть за собою наркотики? Більшість підлітків вважають, що прийнявши наркотик, вони не звикнуть до нього і це все казки дорослих, але після 2-3 дози людина не помічає, як його організм звикає до наркотику і незабаром організм не може без нього. Наркотик стає невід'ємною частиною твого організму. У деяких країнах маленька доза наркотику легальна (не всі наркотики, тільки мала частина), наприклад, марихуана, але чи замислювалися ви, що ця легалізація призведе до нелегальних наслідків. Більшість підлітків вважають, що приймаючи наркотик (НЕ внутрішньовенно), їм нічого не загрожує, адже більшість зірок теле-шоу або блогери беруть їх і усе гаразд. З якого моменту ми стали стадом і почали повторювати за кимось? Між іншим, зірки - дорослі люди, а ми врешті-решт діти, у яких не сформований організм (частково), ми ще ростемо і ми вбиваємо свій організм з дитинства (більшість дітей приймають наркотики з 14 років, і так це ще дитинство). Так ось, до чого я веду, у кожного з нас є вибір і вибір потрібно зробити обдумано. Багато хто зараз скажуть, я запросто кину наркотики в будь-який момент, але РІДКО бувають випадки, коли наркомани позбавляються від залежності. Дуже часто наркомани використовують наркотики для того, щоб заповнити порожнечу всередині себе ...


Життя дає уроки непрості

Друзі! Сьогодні злочинність неповнолітніх є гострою проблемою для суспільства.  Пропонуємо до перегляду хвилинки правового інформування «Життя дає уроки непрості», підготовленого в рамках роботи Центу соціальної адаптації підлітків «Тинейджерські проблеми».  

Відео познайомить з відповідальністю підлітків за різні скоєні правопорушення та розповість про долі дітей, які завчасно стають дорослими в умовах ізоляції від суспільства.
https://www.facebook.com/bookhouselib/videos/635494387315178/

Шкідливий вплив куріння на організм



Горячая линия

Горячая линия


Горячая линия "Половое воспитание подростков, сохранение репродуктивного здоровья, планирование семьи"

Врач – педиатр КНП «ДТМО» КМР, городской педиатр, ассистент кафедры педиатрии, неонатологии и детских инфекций Донецкого национального медицинского университета
 Струненко Наталья Станиславовна
отвечает на вопросы о  репродуктивном здоровье человека



По определению Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), репродуктивное здоровье – это состояние полного физического, умственного и социального благополучия, характеризующее способность людей к зачатию и рождению детей, возможность сексуальных отношений без угрозы заболеваний, передающихся половым путем, гарантию безопасности беременности, родов, выживание и здоровье ребенка, благополучие матери, возможность планирования следующих беременностей, в том числе и предупреждение нежелательных.
           

Консультацию вы можете получить по телефону – 0(6264)3-74-11,  15.05.2020 года (пятница)  с 12.00 до 14.00


Міжнародний день боротьби з

булінгом



4 травня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день боротьби з булінгом. Мета цього дня – донести дітям та всім іншим віковим категоріям, що ніхто не має права принижувати, ображати, цькувати іншу людину. Що кожен може відрізнятися, виглядати або думати інакше.


#СтопБулінг   #ЗупинимибулінгРазом   #НіЦькуванню 


Памятка по профилактике коронавируса 2019-nCoV
Что такое коронавирусы?
 Коронавирусы - это семейство вирусов, которые преимущественно поражают животных, но в некоторых случаях могут передаваться человеку. Обычно заболевания, вызванные коронавирусами, протекают в лёгкой форме, не вызывая тяжёлой симптоматики. Однако, бывают и тяжёлые формы, такие как ближневосточный респираторный синдром (Mers) и тяжёлый острый респираторный синдром (Sars).
Каковы симптомы заболевания, вызванного новым коронавирусом?
o    Чувство усталости
o    Затруднённое дыхание
o    Повышение  температуры
o    Кашель и / или боль в горле
o    Отсутствие обоняния, осязания (кратковременно)
Симптомы во многом сходны со многими респираторными заболеваниями, часто имитируют обычную простуду, могут походить на грипп.
Как и другие респираторные вирусы, коронавирус распространяется через капли, которые образуются, когда инфицированный человек кашляет или чихает. Кроме того, он может распространяться, когда кто-то касается любой загрязнённой поверхности, например, дверной ручки. Люди заражаются, когда они касаются загрязнёнными руками рта, носа или глаз.
Как защитить себя от заражения коронавирусом?
     Самое важное, что можно сделать, чтобы защитить себя, — это поддерживать чистоту рук и поверхностей.
     Держите руки в чистоте, часто мойте их водой с мылом или используйте дезинфицирующее средство.
       Также старайтесь не касаться рта, носа или глаз немытыми руками (обычно такие прикосновения неосознанно свершаются нами в среднем 15 раз в час).
      Носите с собой дезинфицирующее средство для рук, чтобы в любой обстановке вы могли очистить руки.
Всегда мойте руки перед едой.
 Будьте особенно осторожны, когда находитесь в людных местах и других системах общественного транспорта. Максимально сократите прикосновения к находящимся в таких местах поверхностям и предметам, и не касайтесь лица.
 Носите с собой одноразовые салфетки и всегда прикрывайте нос и рот, когда вы кашляете или чихаете, и обязательно утилизируйте их после использования.
Не ешьте еду (орешки, чипсы, печенье и другие снеки) из общих упаковок или посуды, если другие люди погружали в них свои пальцы.
 Избегайте приветственных рукопожатий и поцелуев.
 На работе - регулярно очищайте поверхности и устройства, к которым вы прикасаетесь (клавиатура компьютера, панели оргтехники общего использования, экран смартфона, пульты, дверные ручки и поручни).

Заведующая инфекционным отделением №1
КНП «ДТМО» КМР
Михайлова Лариса Викторовна 

Міфи про COVID-19







Як допомогти дітям впоратися зі стресом під час спалаху 2019-nCoV?


 Як впоратися зі стресом під час                          спалаху 2019-nCoV?

Як жити під час карантину?


Для тебе, юність, всі шляхи відкриті


Юний друже!
Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому, як складеться життя потім. Обрана професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому, іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі. Тому, наступні відеоматеріали, які знайомлять з різними професіями, будуть для тебе повчальними - https://www.dcz.gov.ua/video/64
Також визначитися з майбутньою професією та зробити свідомий вибір тобі допоможе профорієнтаційне тестування на безкоштовній платформі державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри» - http://profi.dcz.gov.ua/tests/.
Зрозуміти перспективність галузей та професій, які будуть активно розвиватися найближчими роками, які виникнуть нові технології, практики управління та в яких фахівцях буде потреба на ринку праці, допоможе альманах «Атлас» - http://profatlas.com.ua/. Цей проєкт познайомить тебе зі швидкістю змін та складностями професійних завдань, які кожний рік зростають. Запропонує великий вибір профорієнтаційних тестів та розповість про вищі навчальні заклади, які зможуть запропонувати професіоналам майбутнього хорошу базову підготовку.
Ми живемо в швидкоплинному світі. Стрімкий розвиток техніки і технологій зумовлює появу нових сфер діяльності, суттєві зміни в організації виробництва товарів та надання послуг. Усе більше зростає потреба в нових компетенціях: одні професії зникають, інші – з’являються. Ринок праці стрімко змінюється. Ще вчора головним критерієм, на який звертали увагу роботодавці, була наявність диплома, що свідчив про професійну спеціалізацію. Програміст мав уміти створювати програми, журналіст – писати репортажі, а бухгалтер - вести облік. Усе інше вважалося позитивним, але не обовязковим.
Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Сучасні роботодавці розраховують на те, що кандидат повинен мати десятки різноманітних вмінь. Що ж це за вміння? Що ховається за черговими новомодними словами, які міцно ввійшли в лексикон менеджерів з персоналу: Hard skills - так звані, «тверді»  і Soft skills  — «м’які» навички?
До «твердих» навичок відносяться навички, які повязані з технікою виконання, - це професійні навички. До них відносяться: володіння методом «сліпого» друку, знання іноземних мов, керування автомобілем, здатність за 5 хвилин змінити 4 колеса в автомобілі, програмування тощо.
Навички з категорії Hard skills прості для спостереження в повсякденному житті. Тобто, це ті навички, які, власне, і роблять вас професіоналом у своїй галузі, які ви можете з легкістю продемонструвати майбутньому роботодавцю. Наприклад: пілот літака не замислюючись розповість послідовність дій зі зльоту і посадки. Його інструкції будуть схематичними, конкретними і послідовними. При наявності практичних знань людина освоює навички категорії Hard skills, здатна довести здобуте вміння до автоматизму і надалі застосовувати його в повсякденній практиці, дотримуючись строго встановленої послідовності дій або «за шаблоном».
 Зараз все більше й більше роботодавців вимагають від своїх підлеглих (особливо тих, що займають керівні посади) і здобувачів роботи, які тільки бажають влаштуватися на роботу, наявності Soft skills.
І це не дивно, адже останні дослідження провідних спеціалістів з Гарварда говорять про те, що успішність людини в професійній сфері на 85% залежить від «м’яких» навичок і лише на 15% від «твердих». Тому треба бути готовим до того, що на співбесіді тебе можуть попросити пройти тести, або будуть задавати цікаві питання, які, на перший погляд, не мають нічого спільного з професійними навичками.
До «м’яких» навичок відносяться певні особистісні характеристики, які пов’язані з ефективною взаємодією з іншими людьми, це — людські якості. До них переважно відносяться комунікативні та управлінські вміння.
Наприклад, знаходити підхід до людей, переконувати, зберігати позитивне ставлення, гнучкість поведінки, робочу етику, вміти вирішувати проблеми, встановлювати взаємовідносини, працювати в команді, слухати й розуміти співрозмовника, проводити переговори, презентації, вести дискусії тощо. «Мякі» навички дозволяють бути успішним незалежно від специфіки діяльності та напряму, в якому працює людина.  
Тож, робимо висновок, що для успіху в самореалізації потрібні як «тверді», так і «м’які» навички. Якщо «тверді» навички тобі допоможуть набути під час навчання у відповідних навчальних закладах, або ти зможеш спробувати опанувати деякі з них (наприклад, вивчити китайську мову самостійно), то навчитися «м’яким» навичкам з книжок досить проблематично. І в цьому тобі на допомогу прийдуть різноманітні тренінги зі спілкування, мотивації, лідерства, менеджменту, роботи в команді, особистісного розвитку тощо. Також зараз ти можеш відвідувати різноманітні майстер-класи з розвитку необхідних навичок.
Тож, пізнавай нове, опановуй необхідні навички та будь активним! Все це допоможе тобі бути затребуваним на ринку праці та успішним в майбутньому!
За матеріалами інтернету


Правила нетикету в коміксах





У віртуальному світі, так само, як і в реальному  теж повинні бути свої правила етикету. Зручність існування в мережі всіх користувачів залежить від того, який відсоток користувачів дотримується  цих правил віртуального спілкування.

Але хто їх встановлює? Правила нетикету встановлюють самі користувачі Інтернету. Єдиного документу, що відображає усі правила мережевого етикету і є стандартом для усіх, досі не існує.

Сайт “Нетикет” спільно з школярами Оксаною та Назаром представляють найбільш поширені правила, які має знати кожен, хто користується Інтернетом:

Правило №1. Пам’ятайте, що Ви спілкуєтесь з людиною.



Люди в мережі досить часто порушують дане правило, забуваючи, що по той бік екрану з ними спілкується жива людина.  Користувачі мережі зловживають тим, що співрозмовник не може їх бачити, і дозволяють собі речі, яких ніколи не дозволили б у звичайному спілкуванні. Тому, заради свого спокою, уникайте тролінгу та не провокуйте конфліктних ситуацій. Не варто також забувати і про головний принцип нетикету: усюди в Інтернеті знаходяться люди, і перед тим, як написати щось образливе, варто подумати, чи зміг би я сказати це віч-на-віч.

№ 2. Дотримуйтесь тих самих правил поведінки, що і в реальному житті.


У повсякденному житті більшість із нас дотримуються  певних законів. Але у віртуальному світі існує певне відчуття анонімності. Тому люди, в деяких ситуаціях, можуть дозволити собі більше, ніж вони дозволяють, спілкуючись у реальному житті. Тому виникає думка, що у віртуальному світі менше шансів “спійматися”, і люди часом вважають, що правила поведінки у мережі менш жорсткі, аніж у звичайному житті. Це не так. Тому головною ідеєю другого правила нетикету є: намагайтесь дотримуватись правил спілкування, як в реальному, так і у віртуальному спілкуванні. Залишайтесь толерантними і пам’ятайте, що Інтернетом користуються і діти.

 № 3. Зберігайте особистість та свій імідж. 


Пам’ятайте, що враження про Вас складатиметься з Ваших висловлювань. Корисним  буде згадати граматику і зайвий раз перевірити достовірність фактів перш ніж писати: « Я чув, що…». Навіть якщо здається, що ніхто в мережі вас не впізнає, не варто ображати інших, створювати конфліктні ситуації, або відповідати на образу образою. А також не використовуйте ненормативну лексику.

 № 4. Не втручайтесь у конфлікти і не допускайте їх.


Інколи в Інтеренеті виникають суперечки, або говорячи мовою інтернет-користувачів — флейми.  Такі «словесні війни» виникають між декількома учасниками дискусії і  їх головна мета — викликати реакцію користувачів: “Ну, давай, скажи, що ти насправді про це думаєш?” Зазвичай, під час таких суперечок істина не народжується і виникає лише дискомфорт серед учасників обговорення. Інтернет не забороняє флейми, вони можуть нести задоволення, як авторам, так і читачам, а ті, хто їх отримує, цілком можуть на них і заслуговувати. Проте, нетикет не заохочує таких дій, які іноді переростають у справжні інформаційні війни. Краще уникайте конфліктів і не беріть участі у конфліктних обговореннях.

 №5. Допомагайте іншим там, де Ви це можете зробити. 

Звісно, мережа не є сховищем всіх можливих у світі знань. Зазвичай в Інтернеті з’являється лише та інформація, яка несе вигоду її автору. Досить часто у людей виникають запитання на які в Інтернеті відповіді немає, тому, якщо ви є компетентні в якомусь питанні і можете на нього відповісти – відповідайте. Тому обмінюйтесь досвідом у мережі, адже сам Інтернет виріс завдяки бажанню людей ділитись інформацією. Тож, допомагайте іншим, коли знаєте як.
6. Пам’ятайте про безпеку.

Намагайтесь без зайвої потреби не викладати на сторінках Інтернету приватну інформацію, щоб не стати жертвою онлайн злочинців. Якщо все-таки така потреба виникла, перед тим, як написати щось про себе, обов’язково перевірте безпечність сайту.
Сайт є безпечним в тому випадку, коли його адреса починається з https (Hypertext Transfer Protocol Secure). У  разі виникнення в Інтернеті ситуацій, які порушують безпеку комп’ютера або вашу безпеку особисто (листи з
погрозами тощо), повідомте про це компетентну особу.

7. Поважайте право на приватне листування.
Як і в реальному, так і у віртуальному світі існує право особи на приватне листування, і неповага до цього права – ознака поганих манер. Не довіряйте нікому свій пароль і вводьте його самостійно. Не поширюйте в Інтернеті інформацію про себе та інших людей – реальні імена, адреси, телефони та  фотографії!
8. Пам’ятайте про авторське право
Не оголошуйте інформацію, завантажену з Інтернету, своєю власною. Представляти скопійовану з Інтернету інформацію як авторську розробку не лише не чесно, а й незаконно. Крім того, не варто завантажувати і поширювати захищені авторським правом фото-, відеоматеріали, музику (звісно, якщо попередньо ви не здійснили оплату копійованого матеріалу), адже це прирівнюється до крадіжки.
9. Не зловживайте своїми можливостями 
У кожній системі є експерти, або так звані  аси в онлайн іграх або системні адміністратори, модератори у спільнотах.  Ці люди автоматично отримують переваги, бо мають більші можливості та повноваження. Однак це не означає, що вони можуть ними користуватися в особистих цілях. Наприклад, системні адміністратори не повинні читати приватні поштові повідомлення, а модератори форумів чи спільнот – впливати на перебіг та результати конкурсів або опитувань.
10. Поважайте час і можливості інших.
Якщо ви хочете поділитись з усім світом важливою для вас новиною, подумайте, чи всім вона така корисна. Відправляючи кому-небудь надмірної ваги файл, користуйтеся архіватором. А також не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення.
Отже, наостанок, ми хочемо нагадати про ще одну річ: Якщо ви помітили у когось на сторінці помилку, повідомити про неї краще приватно. Вчіться пробачати помилки іншим, адже кожен колись був новачком.
 Джерело: http://netiquette.in.ua

В Краматорске работает кабинет услуг, дружественный к молодежи


В Детском территориальном медицинском объединении работает кабинет услуг, дружественный к молодежи — так называют его врачи.
Как рассказал «Восточному проекту» главный врач ДТМО Виктор Мишин — наличие такого кабинета является европейской практикой, которая внедряется и у нас. «В этот кабинет может обратиться ребенок или подросток в возрасте до 18 лет и рассказать о своей проблеме на условиях анонимности. А специалисты помогут ее решить», — сказал Виктор Мишин.
«Принципы работы кабинета:
- доступность (для всех);
- добровольность;
- доброжелательность (учтем особенности возраста, не осудим, поймем и поможем!);
- соблюдение конфиденциальности и анонимности.
Если у вас возникли вопросы по профилактике ВИЧ-инфекции, безопасному поведению, путям заражения ВИЧ и инфекциями, передающимися половым путем, незапланированной беременности, аборту, табакокурению,  употреблению алкоголя, наркотиков, особенностям психофизиологического развития подростка, подготовке к осознанному материнству (отцовству),  методам контрацепции и другим, и вы не можете решить их самостоятельно, то – приходите к нам! У нас есть дружная команда, готовая вам помочь по принципу «равный-равному».
У нас в команде - врачи-специалисты консультативной поликлиники «ДТМО», а также - психологи, гинекологи, дерматовенерологи, специалисты по лечению ВИЧ -инфекции, валеологи; работники социальных служб. Нас много и мы готовы помочь вам!», — написали врачи в своем обращении к детям и молодежи.

Врач Краматорска прокомментировала проблему вакцинопрофилактики

Ситуация со вспышками  кори обнажила в Украине важную проблему — пренебрежительное отношение людей к вопросу вакцинации не только себя, но и детей. 
Прокомментировала проблему вакцинопрофилактики врач-педиатр амб. № 2 КНП «ЦПМСП № 1» Мария Карпович.

Между Сирией и Сомали
- Статистика с уровнем вакцинации в Украине действительно удручающая, - констатирует доктор. В последнем  отчёте ВОЗ и ЮНИСЕФ говорится, что Украина вошла в восьмёрку стран с худшими показателями по детской вакцинации. Давайте вдумаемся: на соседних позициях с нами Чад, Нигерия, Сомали, Сирия, Центральноафриканская Республика и Южный Судан(!!!).
Считаю, что мы — цивилизованная европейская страна, в которой 95% детей должны быть привиты.  Именно вакцинирование подавляющей части населения помогает предотвратить распространение болезней, что, в свою очередь, защищает людей с плохим иммунитетом и тех, кто не может быть    привит. Это так называемый коллективный иммунитет. Если он нарушается, то возникают риски для многих людей.                               
Наши же дети каждый день болеют столбняком, дифтерией, коклюшем, корью. Этих заболеваний в большинстве цивилизованных стран давно нет. Более того: дети умирают от этих болезней. Это чудовищно, ведь вакцина в регионах есть. Неужели мы должны ждать вспышек заболеваний, чтобы начать делать прививки?
Хочу — не хочу
Думаю, что сложилась такая катастрофическая ситуация с прививками в Украине из-за отсутствия национальной программы обязательной вакцинации населения. Сегодня у родителей есть право самостоятельно решать, прививать своих детей или нет. Их решение ничем конкретным, кроме  "хочу — не хочу", не обосновано.
У «нежелания» современного поколения мам вакцинироваться есть несколько причин. Первая причина в том, что родители, которые отказываются прививать своих детей, выросли вакцинированными. Они красноречиво рассказывают о вреде вакцин, хотя их в детстве прививали. Они просто не видели всех трагических последствий, которые вызывают инфекционные заболевания.
Другая проблема в том, что у людей сложилось мнение: от прививок бывают только осложнения. При этом они не знают реальных проблем вследствие этих инфекций. Сейчас, к примеру,  появилась информация, что от кори умирают, и маятник качнулся в другую сторону — прививки нужно делать. Раньше таких массовых вспышек кори не наблюдалось, потому что большая часть населения была привита. В том же СССР о кори никто не знал, поскольку людей прививали.
Бывают ли  реакции организма на прививки? Бывают, и это — нормально! У каждой вакцины есть иммуногенность — способность стимулировать иммунную систему вырабатывать антитела. С другой стороны, у вакцины есть реактогенность — чужеродный белок, который вызывает реакции в виде припуханий, покраснений и даже температуры. Баланс между реактогенностью и иммуногенностью создаёт эффективность вакцины. Если мы делаем высокоиммуногенные прививки, которые сильно стимулируют иммунитет, то эти вакцины вызывают реакции — температуру, сыпь, ломоту. В этом нет ничего страшного!
Эксперты ВОЗ заявляют, что прививки по-прежнему предотвращают от двух до трех миллионов смертей каждый год, а количество детей в мире, принимающих рекомендованные вакцины неизменно – до 85%. Самая неблагоприятная ситуация с вакцинопрофилактикой наблюдается в странах, где происходят военные конфликты, не развита система здравоохранения.  И в нашей с вами родной Украине, к большому сожалению.
Джерело: https://hi.dn.ua 

Стоп - небезбека!



    Підлітковий вік - найскладніший і найнебезпечніший період дорослішання. І сьогодні у нас з вами розмова про ті небезпеки, з якими доводиться стикатися сучасному підліткові. І почнемо ми з найменш безпечних пасток. З самого дитинства ми постійно порівнюємо себе з іншими. І це цілком природно: іншого способу скласти хоч якусь думку про себе людина поки не придумала.

     У той же час, ми виділяємо себе з числа інших людей, знаходячи те, що властиво саме нам.

    Деякі так старанно намагаються підкреслити свою індивідуальність, іноді це бажання призводить до того, що людина виглядає просто смішно.


    Причому всім нам хочеться як виділитися «з натовпу», так і бути «як усі».


    «Бути як всі» - досить важлива штука, оскільки дозволяє людині відчувати себе включеною в суспільство. Напевно, у кожного було таке - начебто є проблема, гнітить, давить, просто неможливо жити. А потім так чи інакше з'ясовується, що така проблема «не у мене одного», що багато через неї пройшли або проходять (останнє особливо цінно). І тоді так добре стає, так спокійно ... Проблема нікуди не йде, але раптом з'являються сили жити і якось з нею працювати. І ось тоді вона поступово відступає.
    Найбільше бути несхожим на всіх інших хочеться підліткам. Вони часто експериментують з одягом і зовнішністю.


        І це не страшно. Адже це не завдає шкоди здоров'ю. І це бажання виділиться через зовнішність, воно, як правило, триває недовго. Тому що однолітки звикають до будь-яких перетворень у зовнішності іншого і перестають на них реагувати. Щоб привернути увагу за допомогою зовнішності, потрібно змінюватися знову і знову, щоб утримати ефект новизни і несподіванки.
Іноді, коли хтось, кого день у день оточуючі звикли бачити в незвичному образі, викликає не менший інтерес, якщо раптом повертається до своєї природної зовнішності.

        Підліток, прагнучи до «несхожості», частіше за все не шукає свій індивідуальний стиль, а все одно вибирає якісь усереднені зразки - емо, готів, реперів, скінхедів так далі. Тобто його бажання виділиться за фактом теж походить на бажання «бути як всі». Виходить, ми виходимо на те ж саме - бути «не як усі», насправді означає «бути не як ці всі, а як ті всі».


        Комусь хочеться бути схожим на кінозірку. Дуже багато хто знає історію іранської дівчини Сахар Табар. Вона - прихильниця кіноактриси Анджеліни Джолі. Дівчина все життя мріяла про таку ж зовнішності, тому вирішила лягти під ніж хірургів. Після 50 пластичних операцій і екстремального схуднення до 40 кг, нещасна Сахар тепер виглядає, як зомбі.


         Хоча схожості з Анджеліною вона все-таки домоглася. Ми будемо говорити про небезпеки. Звичайно, ви не будете робити пластичних операцій. Але, експериментуючи зі своєю зовнішністю потрібно пам'ятати, що і нанесення татуювань, і пірсинг пов'язані з небезпекою деяких інфекцій, якщо не дотримується стерильність. Але головна небезпека: намагаючись бути схожим на когось іншого, рано чи пізно людина перестає бути самою собою, втрачає свою власну індивідуальність. Кожен з вас унікальний, кожен має свій набір захоплень, емоцій, смаків. І важливо усвідомлювати, що «виділитися з натовпу», це не спосіб покрасуватися перед іншими, а спосіб виразити себе, знайти свій індивідуальний стиль, то, що відрізняє саме вас.
       Часто бажання виділитися провокує людину робити незрозумілі вчинки. Хтось їсть лимон, хтось - гіркий перець, намагаючись переконати інших у своїх суперздатностях. В інтернеті гуляють ролики про випробування корицею. Суть в тому, щоб з'їсти всуху ложку кориці. Рішучість на такого роду подвиг може бути дуже небезпечною. Частинки пилку кориці настільки малі, що коли вони потрапляють в рот, то навіть при найменшому подиху миттєво розпилюються. Вони потрапляють в дихальні шляхи і легені, дратуючи їх стінки і викликаючи задушливий кашель. Результатом всього цього експерименту може стати не тільки посилене відкашлювання, але і екстрена госпіталізація з промиванням шлунка. При цьому в інтернеті багато фейковий роликів про випробування їжею. Коли замість кориці, людина проковтує ложку подрібненого в порошок печива. На вигляд вони не відрізняються. І, побачивши такий ролик в інтернеті, люди вірять і намагаються повторити, що призводить до неприємних наслідків. В інтернеті дуже багато неправдивих фото і відео. Ось вам найбільш яскраві приклади:




         Всі ми розуміємо, як за допомогою фотошопу робляться ці фото. Але багато людей їм вірять. Не потрібно вірити всьому, що ви знаходите в інтернеті. Не потрібно вибирати легкі шляхи залучення до себе уваги. Сьогодні ти пофарбував волосся в зелений, завтра - проколов брову, післязавтра - з'їв лимон одним присідом, але кожен новий день буде вимагати нових подвигів. Шлях складніший, але надійний - розвивати свої здібності і стати дійсно цікавою людиною. Є багато прикладів того, що юний вік не є перешкодою, щоб стати відомим завдяки своїм талантам і захопленням.

Це Естон Лашапель, який в 14 років створив протез руки. Він був в 9-му класі, коли познайомився з дівчинкою 7 років, чий біонічний протез коштував $ 80 тис. Це викликало подив: хто може дозволити собі таке купити?. Хлопчик використав невеликі пропелери від іграшкових літаків, рибальські гачки і конструктор лего ... і створив вдосконалений варіант протеза. Середня вартість протеза сьогодні становить $ 60 тис. Естон створив протез з таким же функціоналом, але з вартістю $ 350. Після закінчення школи Естон і його друзі заснували компанію Unlimited Tomorrow, в якій виготовляють протези.


        Алані Сміт всього 14, але вона вже найпопулярніша в світі дівчина-скейтер. Вона потрапила в Книгу рекордів Гіннесса як наймолодший в історії призер X Games. В інстаграмі вона показує свій світ, світ катання на дошці, змагань і численних конкурсів.


      Спорт, музика, живопис, винаходи, фотографія - можливостей проявити себе багато. Захоплення дозволяють вам знаходити однодумців, розширювати коло знайомств. Крім того, спорт, музика, творчість дозволяють вивільнити негативні емоції, що дуже важливо саме для підліткового віку. Дорослі люди вміють переживати і біль, і образу, і злість, і зраду, і несправедливість. У них вже є досвід подолання цих емоцій. Ви ж ще тільки навчаєтеся справлятися зі своїми емоціями. Потрібно розуміти, що життя не завжди складається тільки з приємних моментів. І будь-яку неприємність, проблему потрібно пережити. Є приказка «Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими». Будь-який негатив, будь-яке випробування робить вас сильніше. Кожна проблемна ситуація, пережита вами, дає вам цінний досвід. На жаль, не всі підлітки можуть справлятися зі своїми емоціями, іноді це призводить до дуже тяжких наслідків.
      В Україні останнім часом психологи стурбовані тим, що збільшилась кількість батьків, які звертаються до них з приводу самоушкоджень підлітків.


        Термін отримав назву «селфхарм» - це нанесення собі різного роду поранень при відсутності суїцидальних намірів. Тобто, підліток ранить себе, але не з метою самогубства. Психологи пояснюють це тим, що у підлітка занадто багато емоцій, з якими він не може впоратися і, біль від самоушкодження дає їм вихід. Фізичний біль заглушає біль душевний. Є й медичне пояснення. При тілесних ушкодженнях організм виробляє кортизол - гормон стресу, який допомагає впоратися з болем і покращує самопочуття. В інтернеті дуже багато відеоісторій підлітків, які зіткнулися з цією проблемою. Вони розповідають страшні речі про те, що це може стати навіть залежністю, коли іншого способу впоратися з образою, гнівом, людина вже не бачить.
      Ще один новий рух серед підлітків, що набирає популярність - шопліфтінг.


     Його мета - показати свою уявну «крутість», вкравши що-небудь з магазину.
  Крім шопліфтінгових, в інтернеті є і набагато більш небезпечні групи. Велику популярність зараз набирають групи, що пропонують випробувати себе. Одна з учасниць розповіла: «Я була в одній закритій групі, нам адміністратори викладали одне завдання для всіх, і потрібно було виконати його на час. Іноді це була доба, іноді три години. Наприклад, першим моїм завданням в самій першій грі було лягти на рейки і сфотографуватися ». Вона виконала всього шість завдань, але потім відмовилася, відчувши протест. Вона зрозуміла, що нею маніпулюють, що їй нав'язують певні думки, і дівчинка цілком свідомо припинила цю гру. Але не кожна дитина здатна чітко відчувати грань, де починається небезпека. Інший учасник розповів про смертельний квест «Біжи або помри», суть якого полягає в тому, щоб якомога швидше пробігти поруч з рухомим транспортом і зняти це на відео. Починається все з інтересу. Чим далі - тим складніше і небезпечніше стають завдання. До тих пір, поки людина не зламається.
    Все це відбувається поруч з нами, в усе це можуть бути залучені ваші друзі і близькі.


        Це скріншот новини про хлопчика, якому було 13 років. Він заліз на верхівку мосту і випадково торкнувся лінії електропередач. В його сумці було знайдено фотоапарат з фотографіями, які він зробив в цей день.
 Ви всі - унікальні і неповторні. Бережіть себе!

Крутий кліп про залежність людей від смартфонів


Ігроманія: чи можливо власноруч подолати залежність?
Ніяк не дочекаєшся повернення додому, аби сісти та пограти в комп’ютерні ігри? Або ж головною ціллю дня є закінчити квест? Знаєш хто такі Іван Гай, Bubble, Versuta, Starladder5 або ж Cheatbanned? Вітаємо – ти вже маєш певний рівень залежності від відеоігор!
Не лякайся, адже ти можеш просто зараз кинути це діло та почати приділяти більше уваги своїм батькам, друзям та навчанню. Така мотивація для тебе є слабкою? Тоді згадай хлопчика Сашка з передачі «Кохана, ми вбиваємо дітей». Ще не бачив? Тоді саме час зробити це.

Невже і ти бажаєш дійти до такого стану, коли комп’ютер та ігри – єдина мета, а відсутність інтернету – кінець життя?
Якщо ні, тоді спочатку визначимо твій стан на сьогодні та рівень ігроманії:
1.       Початкова стадія  – легка зацікавленість. Вона наступає тоді, коли ти вже грав декілька разів, як кажуть, «набрався смаку». Таке проведення часу дає позитивні емоції. На цій стадії гра має ситуаційний характер, ти граєш епізодично тільки при певних умовах, коли є вільний час, проте грати наперекір чомусь точно не будеш.
2.      Наступна стадія – залученість. Перехід до цієї стадії можна виявити через бажання до нової потреби – гри. На цьому етапі ти вже граєш систематично, але якщо немає такої можливості, то можеш чимось пожертвувати, аби виділити час для улюбленого заняття.
3.      І, нарешті, стадія залежності. За пірамідою потреб таку цінність ти виносиш на вищий рівень.
Сподіваємось, ти не досяг третьої стадії, але якщо й виникла така ситуація – негайно звертайся за порадою до психолога. Проте, зазвичай, самостійного рішення про допомогу на цьому етапі буває вкрай рідко. Тому, в першу чергу, батьки повинні звернути на це увагу!

Позбутися другої та першої стадії легше. Тому дамо тобі декілька порад, аби ти жив у  повноцінній та щасливій реальності:
Порада перша: Розпиши на плюси та мінуси гру за комп’ютером.
Чому ти обрав саме таке проведення вільного часу? Чи маєш ти друзів? Чи є в тебе інші хобі? Або у тебе проблеми зі стосунками у сім’ї? Напиши усе, що спадає на думку. І повір, таке порівняння дійсно потрібне.
 Порада друга: Знайди нове хобі.
Розпитай у своїх батьків, друзів та знайомих, якій діяльності вони приділяють увагу у вільний час. Використовуй інтернет для пошуку цікавинок. Ми на етапі нових технологій, чи не привід юзати їх у корисних цілях?
 Порада третя: Вмій мріяти.
У нашому швидкоплинному світі навіть іноді не вистачає часу розслабитись. Але ти повинен знаходити хоча б 5-10 хвилин кожного дня для своїх мрій. Уявляй себе відомим співаком, успішним бізнесменом, олімпійським чемпіоном. Немає різниці ким, головне – що для тебе важливо!
Варто згадати, що Дуглас Джейнтал спільно з Американською академією педіатрів провів дослідження впливу ігор на здоров’я людини. У спостереженні брали участь близько 3-х тисяч дітей, залежність відзначається у кожної десятої дитини. «У дітей, які потрапили в залежність від ігор, підвищувався рівень депресії, занепокоєння і соціофобії, а їх успішність знижувалася. Коли вони позбавлялися від залежності, ці симптоми знижувалися до нормальних значень»  зазначив лікар.
Тому, пам’ятай, що комп`ютерна залежність розвивається швидше, ніж алкоголізм. Достатньо півтора року.
Користуйся порадами на здоров’я та не втрачай часу на шкідливі заняття!
Кібербулінг: новітні небезпеки в інтернет-просторі 

      З’явилось навіть поняття «буліцид» – загибель жертви внаслідок булінгу .
    Термін «кібербулінг» у перекладі з англійської — «цькування» в просторі, створеному за допомогою сучасних технологій. Але спочатку до нас прийшло поняття «булінг», що теж іншомовного походження, з англійської bully — хуліган, агресор, bull — бик, звідси виник сленговий вислів «бикувати». Небезпека чатує в Інтернеті навіть у звичайних, на перший погляд, життєвих ситуаціях. Тому тобі важливо знати, як правильно й безпечно реагувати на такі випади.
   Не поспішай викидати свій негатив у кіберпростір.
   Створюй власну онлайн-репутацію, не купуйся на ілюзію анонімності.
   Зберігай підтвердження фактів нападів.
   Ігноруй одиничний негатив.
   Блокуй агресорів.
 Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого тобі відправника систематично містять погрози.
   І запам’ятай дві речі: що б не відбувалося — не втрачай упевненості у собі та пам’ятай, що ти унікальна та варта поваги особистість, що проблема не у тобі, а у середовищі, в якому ти опинився, і ти з цим впораєшся. А другий важливий момент — булери бояться розголошення, а це означає, що ти завжди можеш звернутися до шкільного психолога, улюбленого вчителя за порадою або попросити допомоги в батьків. І не потрібно соромитися, повір, у цьому немає нічого соромітного, не бійся про це говорити, адже ми не повинні боятися сказати про те, що нам некомфортно поряд із вівчаркою без намордника, чи про те, що нам хтось став на ногу в метро і продовжує на ній стояти.
  Цього року в Україні вперше за всю історію країни винесено рішення по справі про цькування у школі. Старшокласниця виклала в Instagram непристойні фото іншої школярки. Суд визнав, що це порушення ч. 3 ст. 173-4 Адмінкодексу. Мати обвинуваченої визнала провину та попросила не карати суворо. Внаслідок цього, суд визнав щире каяття обставиною, яка пом’якшує порушення, і виніс рішення — штраф  850 гр.
ЗУПИНІТЬСЯ!!! МОЯ ІСТОРІЯ про БУЛІНГ і КІБЕРБУЛІНГ 



І знову про смертельні ігри





Серед українських підлітків набуває популярності небезпечна екстремальна розвага «зникни на 24 години». Суть полягає в тому, що підліток повинен піти з дому і не давати про себе знати впродовж доби. Простежити, де ховається неповнолітній, практично неможливо, а також дуже складно з'ясувати, чи дійсно підліток зник, чи так грається. Перші випадки зникнення дітей було зареєстровано в Київській області. Там з різницею в три дні «зникло» двоє хлопчиків. Через добу після цього і одного, і другого знайшли. Ця гра прийшла в Україну з Росії після скандального відео, в якому троє хлопців зникли на добу і просиділи у супермаркеті. Цей ролик став популярним серед українських дітей. Є й такі, що почали грати в цю гру. Таке  захоплення підлітків небезпечне насамперед тим, що молодь створює велику кількість груп у соцмережах, там ставить перед бажаючими зникнути завдання, а після цього група знищується.

Співробітники поліції, які розслідують такі “штучні” зникнення,  таку поведінку називають безвідповідальною. “Молоді люди могли б подумати, в якому стані їх батьки, скільки сил з боку державних служб витрачається на пошуки. Але ж у цей час хтось дійсно може потребувати допомоги”, - кажуть правоохоронці.

Ця гра непотрібна, не приносить нікому жодної користі і є небезпечною.


Селфі-манія – залежність чи мистецтво самовираження?


       
       Найбільше до селфі-залежності  схильні підлітки. Це пов’язано із періодом встановлення особистості, так званого соціального "Я”.
       Селфі – прекрасна можливість отримати зворотній зв’язок у соціальних мережах. Але більшість користувачів взагалі не розглядають фотографії, а ставлять лайки автоматично. Підлітки, поки ще, не зовсім розбираються  у таких  хитрощах, тому швидко попадають під вплив думки cоціальних мереж. Багато хто, заради забави, починає робити незвичайні знімки.
У гонитві за такими селфі, багато людей вчиняють  найбезглуздіші вчинки: підіймаються на дахи висотних будинків, вагони поїздів, встановлюють собі на голову коробки з петардами та інше. Але на жаль, дуже часто, такі вчинки закінчуються трагічно.
        Гра в селфі перетворюється на гру між  життям і смертю, в якій поєднується страх і задоволення.

       Кожен сам має визначити, що для нього селфі: залежність чи мистецтво самовираження. Головне, не грати з життям. Та якщо ти не в змозі справитися з цим самостійно – не витрачай час, звертайся за допомогою до фахівця, щоб банальне захоплення не перетворилось на справжній психічний розлад.



Залежність від гаджетів набуває воістину лякаючих масштабів

 30 років тому батьки кричали на своїх дітей, щоб ті відірвалися, нарешті, від телевізора і йшли грати у двір. Сьогодні ці діти виросли і самі кричать на своїх чад, щоб ті відривалися хоч іноді від гаджетів. Втім, це не особливо допомагає. Тому що в смартфони та планшети зараз залипають все від малого до великого. Найбільше цієї залежності схильні, звичайно ж, діти.


Називається: вийшли пограти на свіжому повітрі. 

  Відмінна тусовка з друзями. 


Горки? Ролики? Та біс з ними, тут же є Wi-Fi. 



  Втім і дорослі від дітей не сильно відстають. Так тепер виглядають зустрічі з друзями. 


Етикет XXI століття: ніхто не починає їсти, поки їжа НЕ буде сфотографована і викладена в Instagram. 

  І навіть на пляжі ніяк не виходить позбутися цих гаджетів.

  Правда адже нагадують натовп зомбі з фільмів, що бредуть у пошуках свіженьких мізків?
 
 
А ось так тепер виглядають всі концерти в світі. 


Але радує, що хоча б старше покоління ще не здається.


Але не все, звичайно ...

 
 Нічого святого у людей ...

А ця дурна звичка знімати себе в кожної поверхні, що відбиває
  І адже навіть за кермом примудряються писати повідомлення. 





Тепер навіть побачення без гаджетів вже не проходять.

 



  - Щас, тільки в Інстаграм викладу і відразу почну гасити ... 


Радує, що про ідіотів нині прийнято піклуватися. Подекуди для них навіть ось такі знаки поставили, щоб попередити інших. 
 
   А ще з'явилися спеціальні служби, які надають «поводиря», для тих, хто зовсім не може отораваться від екрану. 
 
  Або, наприклад, роблять стовпи м'якими. Також варіант.


Ну і наостанок претендент на звання «мати року». Зверніть увагу, що трубку вона так і не поклала.


Невідомі факти про булінг у школі

Можливо дещо з цього тобі вже буде знайомим, а дещо - зовсім новим та неочікуваним. Дізнайся цікаві факти щодо булінгу та його наслідків.
1.      Майже у 60% випадків булінгу, ситуація знущань припиняється, коли втручається одноліток. Ти можеш втрутитись, сказавши учню якого задирають - що він не один, запросити його разом провести вільний час, або допомогти йому розказати про все комусь з дорослих і отримати допомогу.
2.      Чи знаєш ти, що увівши у пошук термін "булінг", ти знайдеш більше 101 мільйона результатів. Серйозно, перевір.
3.      Менше 30% хлопців та 40% дівчат віком до 14 років - говорять з однолітками про те, що з них насміхаються або знущаються.
4.      Більше 20% учнів старших класів повідомили про те, що потерпали від булінгу в минулому році.
5.      Немає жодної характеристики або причини, через що одна дитина насміхається над іншою. Булінг може трапитись з будь-ким.
6.      64% учнів, які зазнали знущань - ніколи не повідомяли про це дорослим.Дуже важливим є повідомляти про всі ситуації булінгу, які ти спостерігав, оскільки той учень, який став об'єктом булінгу, може ще не бути готовим розказати про це дорослим та звернутись по допомогу.
7.      70% учнів повідомляють про те, що вони спостерігали випадки булінгу он-лайн (в соціальних мережах). Якщо ти бачиш, що з когось глузують або принижуть в Інтернет-мережі - ти можеш відповісти підтримавши людину, яку ображають. Уяви, яким би став Інтернет-простір, якби він був повний позитивних коментарів, замість негативних.
8.      Ролі учнів в ситуації булінгу (жертви, ініціатора, свідка) можуть змінюватись з часом. Часто підлітки, які чинять насильство по відношеню до інших - самі потерпали раніше від нього. Учень, якого образили та принизили вранці дорогою до школи - може насміхатися з молодшого учня після уроків. 
Український співак Дмитро Шуров, відомий під псевдонімом Pianoбой,  присвятив пісню «Все Що Тебе Не Вбиває»  “не таким, як усі”. Кліп присвячений  проблемі дитячого цькування, нерозуміння і неприйняття у суспільстві. Автором слів і музики є сам Дмитро Шуров. Режисером відео став Гео Лерос.



10 точних фактів про наркотики. Те, чого можуть не знати твої друзі
 Правда чи брехня?
1.         Існують погані й хороші наркотики…
2.         Деякі наркотики не шкодять вашому розуму…
3.         Ніто не знає, що змушує людей вживати наркотики…
4.         До більшості наркотиків не звикають…
5.         Алкоголь не є наркотиком…
6.         Марихуана не шкідлива…
7.         Екстазі безпечніший за інші наркотики…
8.         Наркотики сприяють творчості…
9.         Наркотики посилюють сексуальність…
10.       Наркотики утримуються в організмі один рік…
Всі десять тверджень хибні!
Більша частина інформації, яку отримує людина про наркотики – неправда. Вона надходить від продавців наркотиків, або людей, які самі їх вживають. Так само продавці наркотиків завжди дають неправдиву інформацію про них. Люди, які вживають наркотики, часто вважають, що вони нешкідливі. Одного разу вони усвідомлюють, як вони помилялись, але вже надто пізно. Як правило, щоб скласти свою особисту думку про наркотики, необхідно знати, как вони діють і впливають на людину.
1. Будь-який наркотик – ОТРУТА.
Всі наркотики за своєю природою є отрутами. Їх дія на вас залежить від вжитої кількості. Невелика кількість стимулює (активізує людину), а більша кількість – загальмовує (тягне до сну). Ще більша кількість діє як отрута й може вбити вас.
Це правда про БУДЬ-ЯКИЙ наркотик. Просто вся справа в кількості. Кофеїн – це наркотик. Возьмемо його для прикладу. Дві чи три чашки кави змушують людину збадьоритися. Десять чашек, можливо, змусять людину заснути. Сто чашек кави можут убити її.
2. Всі наркотики впливають на розум
Коли людина думає про що-небудь, вона користується картинками зі своєї пам'яті. Таку «розумову картинку» легко побачити самому. Якщо ти заплющиш очі на кілька секунд і подумаєш про кішку, то побачиш зображення кішки. Розум записує кожну секунду 25 картинок і зберігає їх надалі для вирішення життєвих проблем.
Зазвичай коли людина згадує що-небудь, інформація надходить до неї з картинок розуму дуже швидко.
Але наркотики затуманюють ці картинки, вони роблять їх беззмістовними й розпливчастими, утворюють «порожнини» в розумі.
Коли людина намагається отримати інформацію з цієї мутної маси, їй це не вдається. Наркотики роблять людину загальмованою та дурною. Це призводить до невдач у житті. Коли вона переживає невдачі в житті, чого ж вона тоді захоче? НАРКОТИКИ!
3. Люди вживають наркотики, щоби позбавитись від неприємних відчуттів.
Ті, хто вживають наркотики, намагаються позбавитися від болю або небажаних станів, включаючи нудьгу. Щоби зрозуміти, чому людина вживає наркотики, необхідно знати, що з нею або з ним було не так до початку їх вживання.
Можливо, це була проблема зі здоров'ям, що супроводжувалася болем.
Можливо, їй хотілося відчути себе щасливішим.
Або, можливо, їй було просто нудно.
Наркотики – це тимчасове позбавлення від небажаних відчуттів. Щоб знайти справжнє рішення, людині необхідно знайти першопричину.
4. Коли дія наркотика скінчиться, людина захоче ще.
Коли дія будь-якого наркотика минає, біль або неприємне відчуття повертаються з більшою силою, ніж раніше.
Якщо у когось була проблема, яка змушувала його вживати наркотики… скажімо, він «надто нервував», щоб заговорити з ким-небудь на вечірці…
Коли дія наркотика минула, відчуття нервозності стало сильніше, ніж до того… і йому захотілося ЩЕ наркотика, щоб заспокоїтися.
Проблема спілкування з людьми не зникне доти, доки він не подолає свою сором'язливість і не ЗМОЖЕ спілкуватися з людьми, чи то з наркотиками, чи без них.
5. Алкоголь – найрозповсюдженіший наркотик.
Алкоголь – це наркотик. Як і будь-який інший наркотик, він отруює організм.
Подібно до інших наркотиків, алкоголь спалює вітаміни у вашому організмі, й ви почуваєтесь утомленим або хворим після  того як вживали його. Це причина «похмілля». Організму потрібні вітаміни, щоб жити. Якщо ти вживаєш нездорову їжу, ти можеш не отримати необхідні вітаміни. Це може стати причиною втоми чи хвороби. Щоразу, коли ти вживаєш наркотики, вони спалюють деякі вітаміни в твоєму тілі. Якщо ти вжив наркотик у достатньо великій кількості, пізніше ти почуватимеш себе погано або захворієш. Що станеться, якщо ти будеш продовжувати вживати наркотики, щоб почуватися краще, але щоразу наркотики будуть спалювати вітаміни? Ситуація ПОГІРШИТЬСЯ.
6. Марихуана пошкоджує легені, нерви й мозок.
У димі марихуани міститься 400 хімікатів, 60 з яких збільшують ризик заворіти на рак. Ці елементи залишаються в організмі на роки. Марихуана містить нейротоксин (отруту, що діє на мозок і нерви).
Коли хтось курить марихуану, відбувається ось що: перше – дуже швидко спалюються вітаміни та мінерали в тілі людини; друге – нерви людини "німіють".
Щоразу вона курить більше, оскільки не почувається досить добре й щоразу, коли дія наркотика закінчується, вона почувається трохи гірше, ніж до цього.
Врешті-решт ті, хто курять марихуану, не хочуть наркотик… їм НЕОБХІДНИЙ наркотик, щоб заглушити небажані відчуття в тілі, викликані його вживанням. Їхнє тіло не встигає отримати достатньо вітамінів, у такій кількості, в якій вони знищуються наркотиком.
7. Екстазі – один із найнебезпечніших наркотиків.
Дослідження показали, що екстазі дуже серйозно й на тривалий час ушкоджує нервову систему. Нещодавно у спеціальній передачі на MTV обговорювалися випадки ушкодження головного мозку й навіть утворення в ньому дір. І було сказано, що це було спричинене вживанням екстазі. Екстазі – це «галюциноген» (наркотик, який діє на розум таким чином, що людина бачить або віддчуває щось, чого не відбувається насправді). Галюциногени – це одні з найбільш небезпечних наркотиків.
Галюциногени перемішують картинки в розумі людини. Людина може відчути страх або сум, які у нього були в минулому, й залишатиметься такою, навіть не освідомлюючи цього. Результатом цього може бути постійне відчуття страху, поганий настрій або інші почуття, які не мають нічого спільного з тим, що відбувається в реальності.
8. Наркотики заважають творчості.
Існує шкала емоцій, якою люди переміщуються вгору і вниз протягом життя.
Припустімо, дівчині сумно. Вона курить «травичку» (марихуану), під впливом наркотика нерви німіють, її «піднімає» до стану оманливого щастя. Це фальшивка, бо що відюувається, коли дія наркотика закінчується? Вона почуває себе так погано, що їй геть усе стає нецікавим. Коли вона знову підніметься по шкалі емоцій, вона опиниться трохи нижче того стану, в якому була до вживання наркотика.
Так людина рухається все нижче й нижче по шкалі, почувається все менш щасливим і з часом втрачає здатність творити.
9. Наркотики приглушують усі твої відчуття.
Оскільки наркотики «заморожують» нервову систему, вони стають для людини єдиним способом, який може позбавити від небажаних відчуттів болю, суму, нудьги або страху. Іноді, в критичних ситуаціях, наркотики необхідні для того, щоб зробити хірургічну операцію або знеболити потерпілого від нещасного випадку. Але наркотики блокують УСІ відчуття й почуття. Зрештою, будь-яке відчуття стає важчим для сприйняття. Це стосується й сексуальних відчуттів. Людина почувається менш активною й може поводитися так, ніби не переймається ніким і ничим з того, що відбувається довкола.
Окрім іншого, наркотики впливають на людину так, що вона стає менш здатною сприймати оточуюче, вона стає більш повільною, загальмовуються мисленнєві процеси й реакція. Таким чином, якщо вона вживає наркотики, можуть статися нещасні випадки й інші небезпечні ситуації. Часто людина не помічає змін, які з нею відбуваються, навіть якщо інші люди говорять їй про це.
10. Наркотики утримуються в організмі роками після вживання.
Більшість наркотиків відкладаються в жирах організму й можуть залишатися там роками. Ось як це відбувається. Наркотики легко змішуються з жирами организму. Жири розташовані близько до вени й коли наркотики проходять по ній, жир притягує їх як магніт.
У цьому полягає проблема: коли людина працює, займається фізичними вправами або туризмом… жири спалюются, й мізерна кількість наркотика потрапляє знову до вени. Виходить, що людина знову спробувала «трішечки» наркотика.
Що відбувається, коли ти куштуєш крупинку цукру? Тобі хочеться більше! Що ж відбувається, коли людина отримує знову трохи того ж наркотика? Вона хоче БІЛЬШЕ! Таким чином, ти можеш хотіти наркотиків навіть через багато років після того, як ти їх вживав.
Джерело: http://fondnn.net.ua/uk/10-tochnih-faktiv-pro-narkotiki Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків
Криза підліткового віку, або Як поводитись у незнайомій компанії
 У перехідний період від дитинства до дорослості підліток відчуває особливу потребу в спілкуванні з однолітками. І задоволення цієї потреби зазвичай відбувається в неформальних групах або компаніях. Часто спілкування буває проблемним. Далеко не всі вміють швидко адаптуватися в нових умовах, налагоджувати контакти.
Пропонуємо 10 корисних настанов, які навчать поведінки в незнайомих компаніях.
1.    У будь-якій компанії будь доброзичливим і толерантним.
2.  Одразу ознайомся з принципами спілкування в новій компанії, її інтересами – чи збігаються вони з твоїми.
3.    Намагайся запам’ятати імена нових знайомих.
4.   Поводься природно. Нещира поведінка в малознайомій компанії завжди привертає увагу й викликає негативні емоції.
5.   Уважно слухай інших, підтримуй спільну розмову, але не перебивай співрозмовників. Краще спочатку послухати, а потім «показувати» себе.
6.    Якщо не хочеш відповідати на особисті запитання, – пожартуй або усміхнись.
7.    Не відповідай на образливі жарти, провокації, агресію. У цьому разі краще швидше піти з такої компанії.
8.   Жартуючи, не ображай нікого, особливо це стосується зовнішності, манер, поведінки тощо.
9.   Не говори ні про кого погано, особливо про відсутніх. Не підтримуй таких розмов – краще промовч або відійди.
10. Уникай агресивних компаній узагалі. Особливо, якщо вони вживають алкоголь, наркотики або чинять протиправні дії. Це може мати дуже погані наслідки.
А ще – частіше усміхайтесь! Адже, як зазначив знаний американський психолог, педагог і письменник Дейл Карнегі, який розробив теорію успішного та безконфліктного спілкування, усмішка – це «…засіб, створений природою для розв’язання всіх проблем».

Самотність підлітків, чи Дружба і закоханість

      В Центрі соціальної адаптації підлітків «Тінейджерські проблеми», який діє в Дитячій центральній бібліотеці ім. Пушкіна продовжується робота за програмою психологічного дайвінгу «Сучасний підліток: проблеми дорослішання».
      Під час диспуту-міркування «Самотність підлітків, чи Дружба і закоханість» учні 8-Б ЗОШ №5 намагалися розібратись, що ж таке самотність, дружба та закоханість. А допомагала їм у цьому Віта Ярмак, керівник проекту психо-соціальної допомоги «Шаг навстречу», який діє в рамках проекту «ADRA Україна».



  Під час спілкування учні дізнатися про ознаки справжньої дружби, мали змогу оцінити себе, свої сильні та слабкі сторони в дружбі, отримати поради про шляхи вдосконалення дружніх стосунків. Говорили про перші почуття та симпатії. Визначилися, чому самотність властива саме підлітковому віку, розібрались як відбувається перехід на нову самосвідомість.


 
      Психолог заохочувала підлітків ставати більш самостійними, вчитися вирішувати проблеми, краще ставитися до однолітків та знаходити спільні цікаві заняття.



      Наприкінці диспуту школярі зробили висновок, що треба розуміти, що вони - не одні, що поруч з ними завжди батьки, родичі, друзі, однокласники, які неодмінно у важких ситуаціях готові допомогти їм та підтримати.

Учимся работать вместе!

   Центр социальной адаптации подростоков "Тинейджерские проблемы" с началом нового учебного года продолжил свою работу! Приглашаем всех желающих на новые, интересные мероприятия!
    Сегодня, например, девятиклассники ОШ №12 продолжали изучать майнд-менеджмент во время психолого-экономического тренинга «Учимся работать вместе». Занятие провел старший преподаватель кафедры экономики КЭГИ Николай Леонидович Ярмак. 


Каким должен быть лидер, как совместно найти правильное решение, что такое «мозговой штурм» - обо всем этом шел разговор в ходе тренинга. Каждый участник нарисовал свою схему качеств лидера группы. Было весело и интересно, а главное, познавательно!

 

Обучаемся экономическому мышлению

  Вчера в библиотеке руководитель направления «Юниорбанк» «Приват банка» Алеся Шишмило в доступной форме рассказала нашим читателям о том, что такое банки и зачем они нужны, как банки зарабатывают деньги. 

  Оказывается, можно правильно выбрать для себя банк, который устроит тебя больше других!. 

         

      Во время встречи наши читатели-тинейджеры познакомились с правилами безопасности при пользовании банковскими картами, а также другими банковскими услугами, которые может получить любой его пользователь.


     Ребятам вручили карты Юниора и пригласили на экскурсию в отделение Приват банка. Кроме того, Алеся Александровна познакомила присутствующих на встрече с правилами участия в акции «Мечты сбываются» от Приватбанка, которая очень заинтересовала детей.

 

     Встреча вызвала большой интерес и была очень познавательной. Ведь экономические знания – это как фундамент у дома. Фундамент – необходим, на нем держится все здание. Банковская грамотность поможет вам, ребята, выработать экономическое мышление, чтобы в будущем вы знали цену деньгам, умели сами зарабатывать, рационально тратить и накапливать их. Благодаря этому вы сможете быть успешными, получите возможность самореализовываться.


       PS. По секрету всему свету! ;) В будущем Книжкин дом планирует в нашем Центре социальной адаптации "Тинейджерские проблемы" создать школу финансовой грамотности! И помогут нам в этом, конечно же, наши друзья - Приватбанк!
           И еще, мы очень благодарны сотрудникам банка - Алесе Александровне Шишмило и Юлии Анатольевне Потрымай за интересную встречу, а еще за то, что они согласились стать финансовыми консультантами в нашей консультационной он-лайн службе "Проблемы? Жми!"
Так что теперь вы сможете получить квалифицированную помощь и ответы на вопросы экономического и финансового характераа!


Юная леди  

 

   «Жить среди красоты, замечать красоту, создавать ее самим» - под этим девизом в Детской центральной библиотеке им. А. Пушкина прошел бьюти–класс для девочек «Юная леди» (в рамках работы Центра социальной адаптации подростков «Тинейджерские проблемы»).


   Стремление к красоте - это вечное желание девушек и женщин, это нужно поощрять. Но учить делать качественно. Поэтому «юные леди» - восьмиклассницы ОШ № 15 - с большим удовольствием слушали советы консультанта по косметологии Марины Кривозуб.

   
 Она рассказала о модных и правильных тенденциях в уходе за лицом, кожей, волосами, как правильно применять макияж. Была подчеркнута важность правильного питания, спорта, здорового образа жизни. Впечатлил слушательниц видеопоказ мастер-класса по макияжу, известного визажиста Марины Борщевской. 

    Библиотекарь, в свою очередь, познакомила девушек с литературой о красоте и библиотечным блогом «Loft for teen» - http://www.loft-teen.blogspot.com. На подростковом блоге есть рубрика «Заочная школа жизни», где библиотека публикует информационные посты на темы норм поведения в обществе, здорового образа жизни, советы косметолога, а также создана «Консультационная онлайн-служба подростка», в которой дети могут задавать свои вопросы специалистам различных направлений: врачам, психологу, социологу, косметологу, юристу и т.п. 


   Приятным сюрпризом для девушек стали небольшие подарки в виде пробников духов и буклетов "Как стать красивой".


   Главным же моментом встречи было то, что нужно учиться сочетать в себе все: и интеллект, и внешнюю красоту, соблюдать во всем чувство меры и все доводить до совершенства.

Памятка для учащихся и их родителей по выбору профессии   


Уважаемые папы и мамы!
Выбор профессии - важное и ответственное дело! Выбирая профессию, нужно учитывать в первую очередь интересы ребенка, его склонности, способности, желания и только потом - семейные традиции и интересы.

1. Дайте своему ребенку право выбора будущей профессии.
2. Обсуждайте вместе с ним возможные "за" и "против" выбранной им профессии.
3. Рассматривайте выбор будущей профессии не только с позиции материальной выгоды, но и с позиции морального удовлетворения.
4. Учитывайте в выборе будущей профессии личностные качества своего ребенка, которые необходимы ему в данной специальности.
5. Если возникают разногласия в выборе профессии, используйте возможность посоветоваться со специалистами-консультантами.
6. Не давите на ребенка в выборе профессии, иначе это может обернуться стойкими конфликтами.
7. Поддерживайте ребенка, если у него есть терпение и желание, чтобы его мечта сбылась.
8. Если ваш ребенок ошибся в выборе, не корите его за это. Ошибку можно исправить.
9. Если ваш ребенок рано увлекся какой-то профессией, дайте ему возможность поддерживать этот интерес с помощью литературы, занятия в кружках и т. д.
10. Помните, что дети перенимают традиции отношения к профессии своих родителей!




Правда о наркотиках

   Украинских школьников теперь будут проверять на употребление алкоголя и наркотиков. Такое нововведение от Министерства здравоохранения сделано, чтобы как можно раньше выявить эти проблемы у детей. Правда, медицинского обследования проводить не будут, а лишь письменный опрос во время ежегодного профосмотра. После заполнения анкеты родители смогут узнать, имеет ли их ребенок вредные привычки.
 Своим мнением относительно продуктивности новых антинаркотических мероприятий, а также информацией относительно нового подхода к профилактике наркомании в Европе делится на своем сайте - http://marinagribanova.com/ - президент общественной организации «Нарконон» Марина Грибанова. 
   Марина Грибанова - известный специалист, лектор. Она более 10 лет занимается антинаркотическим просвещение, провела около 10 тысяч лекций "Правда о наркотиках", выступала на многих телеканалах, как авторитетный специалист в области профилактики наркомании и антинаркотического просвещения. 
Предлагаем вашему вниманию видеолекцию Марины Грибановой "Правда о наркотиках".  Возможно она заставит некоторых из вас задуматься, а стоит ли подвергать свою жизнь опасности?!

                 Правда о наркотиках  

  


                        Остановим туберкулез вместе!

Знаете ли вы, что 24 марта весь мир отмечает Всемирный день борьбы с туберкулезом? Дата эта выбрана не случайно, ведь именно в этот день в 1882 году Роберт Кох открыл возбудителя этого опасного туберкулеза.
  Сейчас вы скажете: "Ну вот, даже на этом блоге тоже "грузят" лишней информацией". Уверяем вас, не лишней. Каждый из нас может заразиться этой болезнью в любую минуту, так как вероятность этого очень велика. Задумайтесь только, в Украине более 80% взрослого населения уже заражены возбудителем туберкулеза!  Поэтому, чтобы не заболеть самому, нужно, как минимум, знать чего необходимо избегать.
  Так что, остановитесь на минутку, прочитайте эту памятку, подготовленную городским Центром здоровья, помогите себе сохранить здоровье. Если каждый из нас будет применять в своей жизни правила безопасности здоровья, тогда, все вместе, мы остановим туберкулез!

Памятка подростку
  Туберкулез - опасное для жизни заразное заболевание, которое вызы­вается туберкулезной палочкой. В 95% случаев поражает лёгкие.  
     В Украине каждый час заболева­ют туберкулезом 4 человека, и умирает 1 больной.


Как происходит заражение туберкулезом? 
Туберкулез передается от больного с открытой формой здоровому человеку при разговоре, кашле, чихании и выделении мокроты.

Симптомы заболевания:
  • Кашель в течение 2-х недель
  • Потеря аппетита
  • Похудание
  • Ночная потливость
  • Повышение температуры тела до 37° -37,5°С
  • Общая слабость, утомляемость
  • Боли в грудной клетке, кровохарканье

       При появлении одного из этих симптомов немедленно обратись к врачу!

Чтобы не заболеть туберкулезом, необходимо:

    Вести здоровый образ жизни - хорошо питаться с достаточным употреблением мясных и молочных продуктов, рыбы, овощей и фруктов, быть физически активным, закаляться, чаще бывать на свежем воздухе и выезжать на природу, отказаться от курения, алкоголя, наркотиков

    Ежегодно проходить флюорографию легких

    Регулярно проветривать помещение и проводить влажную уборку

    Соблюдать правила личной гигиены - мыть руки, посуду с ис­пользованием моющих средств и проточной воды, пользоваться индивидуальными средствами гигиены, посудой, косметикой


         4 "Д" или Как решить деликатную проблему?

 ДОБРОВОЛЬНОСТЬ. ДОСТУПНОСТЬ. ДОБРОЖЕЛАТЕЛЬНОСТЬ. ДОВЕРИЕ. 

       Именно эти четыре принципа "исповедует" новое медицинское учреждение для подростков, открывшееся в Краматорске в декабре 2012 г. на базе КМУ "ДТМО". 
Оно так и называется - "Клиника, дружественная к молодежи"!

   Уже в самом названии клиники заложена главная идея ее создания - оказание комплексной медико-психолого-социальной помощи подросткам по вопросам сохранения здоровья.

   Собственно, это еще не совсем клиника, в обычном понимании, а пока только кабинет № 36 в здании детской поликлиники, но не это главное... Главным есть то, что в городе появилось место, где каждому обратившемуся подростку помогут решить его деликатные проблемы, не осуждая при этом, и общаясь как равный с равным! А ведь в подростковом возрасте очень важно, чтобы тебя поняли и не осудили, чтобы нашелся человек, который тебя выслушает и поможет. Ну а если подросток все же стесняется задать этот вопрос при личном общении, не каждый ведь может довериться постороннему человеку? 

   В таком случае в клинике предусмотрена следующая процедура: можно оставить записку со своим вопросом в специальном "ящике для вопросов и ответов", а на следующий день там же забрать ответ на него. Ящик находится на первом этаже детской поликлиники, возле регистратуры.

   Осталось только добавить, что в 36-м кабинете посетителей принимают с 13.00 до 14.00 и прийти туда могут ребята возрастом с 10 до 18 лет.

   Ребята! Не оставайтесь один на один со своей бедой, обращайтесь к специалистам дружественной вам клиники. А в ее состав входят все врачи-специалисты поликлиники "ДТМО", а еще валеологи, гинекологи, дерматовенерологи, специалисты по лечению ВИЧ-инфекции, психологи и работники социальных служб города. Все они готовы протянуть вам руку помощи, поговорить, выслушать, дать совет.

   Кроме того, теперь свои вопросы специалистам "Клиники, дружественной к молодежи" вы можете задавать и в нашей консультационной службе тинейджера, ведь еще одним нашим консультантом стала Алла Юрьевна Лаврова - специалист этой клиники!
   
    

                           Между нами, девочками

Что должны знать девочки-подростки и их родители, чтобы сохранить «женское здоровье»?
Как не совершить ошибок на пути к благополучной будущей взрослой жизни?
Когда нужно начинать половое воспитание ребенка? 

Нужно знать, гинекология – часть медицины, занимающаяся проблемами женщин всех без исключения возрастов, и она не связана с наличием или отсутствием половой жизни. Даже у маленьких девочек, начиная с рождения, могут быть проблемы, которые нужно решать вместе с врачом.
Не нужно ждать, что болезнь пройдет со временем, сама собой! Это приводит к запущенным формам заболеваний. 
Забота о репродуктивном здоровье девочки начинается с рождения. Уже тогда от родителей требуется максимум внимания и четкая грамотность в отношении того, как может повести себя организм ребенка в том или ином возрасте и в каком случае нужно обязательно показать девочку врачу.


«Взрослые болезни» маленьких девочек

Родители должны помнить, что залог здоровья ребенка – прежде всего – гигиена! Строгие правила личной гигиены нужно прививать девочке с самого раннего возраста. Нужно знать, что у девочек также могут быть серьезные гинекологические проблемы, самая распространенная из которых – воспалительные заболевания. Причем в большинстве случаев это не результат заражения "взрослыми" возбудителями, а занесение "грязи" – микробов из соседних органов, с кожи, с грязных рук, а также попадание инородных тел. Впрочем, детям также могут передаваться и взрослые инфекции от родителей. Как это происходит? Чаще всего – из-за пребывания ребенка в родительской постели, совместного сна или в случае использования детьми и взрослыми общих полотенец.

Что делать маме?

Специалисты предостерегают: во-первых, нельзя лечить ребенка теми препаратами, которые обычно помогают взрослым, особенно противогрибковыми. Во-вторых, надо срочно идти к детскому гинекологу, брать анализы, посев с чувствительностью к антибиотикам, выявлять возбудителя и лечиться под наблюдением врача. Причем, у девочек обязательно нужно брать все те же анализы, что и у взрослых, так как у детей еще более опасно применение антибиотиков наугад, при неизвестном возбудителе заболевания.
В любом случае: при появлении у девочки любых признаков воспаления – покраснения, боли, зуда, выделений, - а также при обнаружении инфекции у взрослых (!), нужно показать ребенка детскому гинекологу.

Подводные камни полового созревания

В период, когда организм активно готовится к взрослению, девочек необходимо особо беречь от инфекционных, в первую очередь вирусных, заболеваний. Очень важно бороться с любыми очагами инфекции в организме, в первую очередь – кариесом и хроническим воспалением миндалин – тонзиллитом. Своевременное выявление и лечение хронических заболеваний внутренних органов – непременное условие здоровья, в том числе – репродуктивной функции организма.
Половое созревание – процесс очень индивидуальный и во многом наследственно-обусловленный. При явно раннем начале полового созревания или его задержке надо обращаться к детскому гинекологу или общему эндокринологу.
Нерегулярность месячных в наше время обычное явление у подростков. Причиной тому – экологическая обстановка, большие нервные и физические нагрузки – стрессы в школе, дополнительные занятия и спортивные секции, подготовка к поступлению в вуз, компьютер, телевизор, дискотеки, любовные переживания, начало половой жизни, – а также неполноценное питание, ненормальный режим дня, забота о фигуре (не секрет, что профессиональные модели испытывают большие проблемы с циклом из-за недостатка жировой ткани).
Родителям нужно не конфликтовать, а постараться обеспечить девочке-подростку нормальное питание, достаточный сон, оптимальные нагрузки и отсутствие стрессов. Детский гинеколог, к которому вы обратитесь в случае проблем, спросит вас именно об этом.

Откровенный разговор

   Маме заранее нужно рассказать девочке о предстоящих месячных и научить ее правилам особо тщательной гигиены в этот период. И в наш век до сих пор имеют место случаи, когда девочки не знают о том, что такое месячные, и испытывают сильный стресс при их первом появлении. А мамы не то попросту забывают поговорить с ребенком по душам, не то стесняются или считают эти разговоры излишними – мол, все равно обо всем узнает от подруг… Но это огромная ошибка и навсегда потерянный шанс стать для дочери лучшим другом, навсегда укрепить ее доверие, стать ей по-настоящему близким человеком, к которому она и впоследствии в первую очередь обратится за помощью.
   Половое воспитание в каждой семье должно поэтапно начинаться не в период созревания, а гораздо раньше – как только ребенок сможет осознавать половые различия и усваивать навыки правильного полового поведения.
      Позже, ближе к подростковому возрасту, важно, чтобы родители беседовали с детьми не только на темы личной гигиены и физиологии, но и о сексе и контрацепции. Также огромное значение имеет религиозное и нравственное воспитание ребенка – прививание семейных ценностей, понятия о том, что половой партнер должен быть один. 
      При этом должное половое просвещение отнюдь не провоцирует более раннее начало половой жизни среди подростков, но существенно способствует их сознательности и профилактике беременностей у несовершеннолетних.

По материалам беседы с заведующей женской консультацией

 КМУ «Горбольница№2» Ольгой Пареевой


3 коментарі:

  1. Анонім13/3/13

    Если мы знали как не совершить ошибок, мы все были святыми :)

    ВідповістиВидалити
  2. Анонім13/8/13

    Как же, побеседуют родители с нами о сексе!? Не смешите, они даже слышать это слово не могут, а уж просвещать детей, да еще с подробностями...

    ВідповістиВидалити
  3. Анонім11/9/14

    А моя мама говорит со мной на эту тему. Правда слегка неловко себя чувствует... И даже бабушка иногда подпрягается к этому )))))

    ВідповістиВидалити