Читалка

#книги_ювіляри_2024

 «Пригоди Гекльбері Фіна» Марк Твен 

Зазвичай цей роман називають найкращим твором Марка Твена та одним із претендентів на звання Великого американського роману. Написаний від першої особи Гекльберрі Фінна, друга Тома Соєра. Гека, який разом із Томом Сойєром дивовижно розбагатів, віддали під опіку вдови Дуглас, яка разом зі своєю сестрою міс Ватсон, намагалася його «цивілізувати». Гек цінує їх спроби, але знаходити цивілізоване життя обмеженим. Життя раптово змінюється, коли в місті з'являється батько Гека, грубіян та алкоголік. Хоча Геку вдається убезпечити свої статки від батька, та останній через суд отримує право забрати Гека до лісової глушині, де тримає Гека зачиненим усередині свого будинку. Невдоволений життям з батьком, Гек втікає по річці Міссісіпі назустріч волі, небезпекам і справжнім вчинкам, перед цим інсценувавши свою смерть. І звичайно, жодна пригода не обійдеться без участі приятеля Гека — Тома... Ця книга - про шалені пригоди, про веселих товаришів і їх витівки, про те, як людей можуть розділяти безглузді стереотипи і як здатна об’єднувати справжня дружба.

#книги_ювіляри_2024

 «Мауглі» Дж. Р. Кіплінг

«Мауглі» Дж. Р. Кіплінга  – 130 років. Це захоплююча історія про життя людського дитинчати, який опинився в джунглях, і не лише зміг вижити, а й став ватажком серед мешканців цього лісу. Хлопчик ріс у джунглях серед вовченят, немов серед рідних братів і сестер. Він став дуже спритним, сильним, витривалим, але найголовніше – Мауглі дотримувався законів джунглів, які на мою думку людяніші і справедливіші за наші закони. Він перейняв спосіб життя мешканців джунглів, але не втратив розуміння того, що він людина і що може допомогти своїм друзям. Мауглі віддячував їм, чим міг і знищив головного ворога джунглів – Шер-Хана. Мауглі поновив у джунглях закони, які порушував тигр та його підлеглі.

«Мауглі» – справжня енциклопедія дикої природи. Прочитавши її, ми починаємо розуміти навколишній світ і відчуваємо, що всі ми – діти природи. Автор так майстерно описує природу джунглів, тому що проникся любов’ю до неї, коли жив в Індії. «Ми з тобою однієї крові – ти і я». Вважаємо, що ця книга має стати настільною для кожної дитини, яка хоче стати справжньою людиною, яка хоче не тільки любити природу, а й берегти її для наступних поколінь, дбати про наших менших братів.

#книги_ювіляри_2024

 «Мія і місячне затемнення» Оля Русіна

Мія живе у дев’ятиповерховому будинку разом із Дідусем. Трьома поверхами нижче живе друг дівчинки – Матвій та його брат Людожерчик (насправді Антон). Мама Мії живе з новою дитиною і новим чоловіком у новій квартирі й інколи водить Мію їсти морозиво. А тато Мії… Його дівчинка не пам’ятає. Але нудитися й сумувати їй ніколи. Та й з Матвієм і Людожерчиком не засумуєш.

Друзі шукають Казкову Країну в шафі, ховаються під час сонячного затемнення під столом у шкільній їдальні, розмовляють зі шкарпеткою, що залишилася без пари, вигадують собі нові імена на щодень, спостерігають місячне затемнення, мандрують музеєм і губляться станціями київського метро, знайомляться з відомим письменником, намагаються обійняти корову… Та найбільше вони мріють потрапити до астрономічної обсерваторії. Адже тато Мії працює саме там (тільки тсс-с, про це нікому не можна знати).

 Чи здійсняться мрії дітей чи розіб’ються об неприкрашену дійсність? Чи зможе батько таким чином надолужити все за кілька днів, приправивши усе обманом у гарному фантику; де не спрацює силоміць змусити дитину жити за своїми правилами і у своєму темпі? І як закінчиться історія одинадцятирічної дівчинки?

Дотепна повість Олі Русіної зацікавить дітлахів молодшого та середнього шкільного віку. Вона сповнена кумедних витівок і жартів, які трапляються з вами в одинадцятирічному віці, коли світ видається таким величезним, як Місяць, якщо стояти на даху місячної ночі, чи дерево, на яке видерся аж на самий вершечок.

 

#книги_ювіляри_2024

 «Три мушкетери» Александр Дюма

Найвідоміший роман Александра Дюма-батька «Три мушкетери» набув неймовірної популярності у багатьох поколінь читачів. Легендарна четвірка сміливців – палкий гасконець д’Артаньян, гордий і витончений Атос, хитромудрий красень Араміс і простодушний добряк Портос – потрапляють у вир незчисленних інтриг при дворі французького короля Людовіка ХІІІ, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Та хоч які перешкоди і несподіванки не з’являлися би на їхньому шляху, вони неодмінно ставали переможцями, бо всюди і завжди залишалися вірними девізу – «Один за всіх і всі за одного!»

#книги_ювіляри_2024

«Отелло, венеційський мавр» Вільям Шекспір 


Вже майже 420 років світ захоплюється історією кохання Отелло і Дездемони. Точна дата написання трагедії Вільяма Шекспіра «Отелло, венеціанський мавр» історикам невідома, але приблизно вважається, що це 1604 рік.

То про що ж йдеться у цій класичній трагедії? Шекспір показує, до чого можуть призвести вчинки людини, якщо вона робить їх у стані занадто сильного емоційного напруження. Головний герой історії, відчуваючи приплив агресії через сильні ревнощі, вбиває людину. Спершу він навіть не розуміє, що робить, але потім, коли емоції стихають, бо так завжди буває, персонаж починає все усвідомлювати. Є те, що неможливо виправити, не можна повернути час назад і зробити все інакше, і з наслідками своїх дій потім винуватцю трагедії доводиться жити до кінця свого життя.


#книги_ювіляри_2024

«Нескінченна історія» Міхаель Енде

Ви, чия пристрасть – книги, змогли б пройти повз фоліант із такими словами, викарбуваними на обкладинці? Гадаємо, що ні. Ось і маленький герой цієї повісті не зумів. Та і як тут залишитись байдужим, коли книга так і притягує до себе, немов магнітом? Своєю оправою, сторінками, шрифтом, ініціалами, запахом, вагою і, що найголовніше, заголовком, за яким однозначно приховується цікавий зміст. Ще б пак! Історія, яка не закінчується… Та це ж мрія всіх читачів!

Історія ця починається в холодний листопадовий день, коли надворі, як із відра, періщить дощ. На Книгу Книг хлопчик Бастіан натрапляє в букіністичній крамничці і… викрадає її. Ну а що, скажіть, зробити в ситуації, коли знайшов свою книгу, а отримати тобі її зась? По-моєму, у нього просто не було іншого вибору :)

До читання своєї знахідки хлопчик береться в комірчині на шкільному горищі під тихеньке дудніння дощових краплин по критому бляхою дахом, розмістившись на гімнастичних матах і натягнувши на плечі старі армійські коци, які були серед решти гармидеру. Так він і занурився в читання, за яким провів цілий день і цілу наступну ніч.

Відірватись від книги, яка звивистими стежками «затягує» у країну Фантазію, просто неможливо, адже з кожним розділом стає дедалі цікавіше, одна казкова місцевість змінюється іншою, а на шляху трапляються все нові й нові жителі цієї фантастичної країни. Зрештою, сам читач настільки занурюється в історію, що стає повноправним її учасником. Про таке хоча б раз мріяв кожен книголюб!

 

«Поговоримо про кохання»

Любов не знає чітких правил. І вона може бути різною: щасливою, щемкою, п'янкою, трагічною... Скільки в неї граней?

Напередодні Дня святого Валентина ми пропонуємо вам  віртуальний тематичний перегляд творів українських класиків «Поговоримо про кохання», де зібрані видатні історії кохання. 


 

 
Ульф Старк «Диваки і зануди»Друзі!

Лонгрід «Книжчин дім радить почитати» продовжує знайомити з кращою сучасною літературою для підлітків. Приємного вам  читання повісті Тетяни Рубан «Нічийні»! 

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page24326096.htmlДрузі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з романом Анастасії Нікуліної «Завірюха». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page24315560.html


                                  Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з серією книг Джаклін Вілсон «Дівчатка Джаклін». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page23962081.html


Триває анкетування серед підлітків по визначенню переможця книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів”

Юний друже! Визначено 3 книги-фіналісти у номінації «Література для підлітків» книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2021». До трійки фіналістів увійшли такі книги:

Довгопол Н. Мандрівний цирк сріблястої пані : роман / Н. Довгопол ; дизайнер обкл. М. Присяжний. — Харків : Vivat, 2020. — 346 c. — (Художня література).

Ефектна власниця мандрівного цирку фрау Ґріте переживає скрутні часи. Мало того, що її чоловік виявився авантюристом і зник безвісти, так ще й трупу доводиться від зубожіння рятувати. До всього, коронний номер — виступ велетенського ручного вовка — на межі провалу: юна глядачка, яку всі вважають причинною, сходить на сцену й приборкує грізного звіра. Що це, як не відьмацькі чари? Цирк рушає далі. Але з тої зустрічі в смугастому шатрі, на один вечір напнутому посеред скошеного поля, бере початок нова історія: про тих, хто шукає любові й справедливості, про людей і перевертнів, що намагаються віднайти свою істинну сутність. Героям роману доведеться пізнати гіркоту зрад і поразок, здійснити сповнену пригод мандрівку українськими землями початку ХХ сторіччя і навіть знайти спільну мову з дивовижними істотами з давніх легенд.

Багряна А. Вітрова гора : роман / А. Багряна ; іл. С. Музички. — Київ : Наш формат, 2021. — 235 c. : іл. — (Фентезі).

Вони живуть поміж нас – вітри, онуки Стрибога. Завжди народжуються тут, на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині – й дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак із Дейвом стається інакше: він народився в Канаді, тож мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягнути своє прадавнє українське коріння і відкрити справжнє покликання. Проте вітрові млини на Дніпрових пагорбах манять хлопця, і цьому годі опиратися... Для дітей і молодших підлітків, 10+, які полюбляють захопливі фантастичні історії, цікавляться українською міфологією та історією, життям ровесників у інших країнах; а також для батьків, які прагнуть виховати своїх дітей відповідальними, патріотичними, самодостатніми особистостями.

Аренєв В. Заклятий меч, або Голос крові : повість-фантазія / В. Аренєв ; худож. О. Продан. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. — 167 с. : іл.

Було це в часи прадавні, нині призабуті. Ходили тоді по землі герої й потвори, і перших не завжди вдавалося відрізнити від других. А слово в ті часи бувало гострішим за меч, хоч і мечі вміли тоді промовити своє гостре слово... У новій повісті знаного українського письменника Володимира Аренєва, лавреата премії «Книга року ВВС-2019», йдеться про пригоди меча і тих, хто ним володів, про мандрівки й переслідування, чари та закляття, а ще — про Одіна Стойменного, пані Брамницю та двох відчайдухів, які насмілилися кинути їм виклик. «Заклятий меч» — самостійна історія у світі «Заклятого скарбу».

До речі, ці книги є у фонді нашої бібліотеки!

Обирай улюблену книгу, заповнюй анкету для голосування  та отримати на згадку книжкову закладку.

Результати голосування юних читачів бібліотек всієї України обіцяють оголосити на початку 2022 року.

Приємного читання!

                           Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Валентина Бердта «Все починається в 13». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page21398731.html                                   Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з романом Оксани Лущевської «Скелет без шафи». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page20521115.html                                  Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгами Барбари Космовської «Буба» та «Буба.Мертвий сезон». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page20354713.html                       Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Алевтіни Шавлач «Пампуха». Приємного вам знайомства і читання!

 http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page19971292.html                                   Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Надії Білої «Крута компанія»Приємного вам знайомства і читання!   http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page19890334.html    


          
                             Друзі!               

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Оксенії Бурлаки «Поцілунок був не останнім»Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page19600206.htmlДрузі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Анастасії Левкової «Старшокласниця. Першокурсниця». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page19134389.html                                  Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Дарини Гнатко «Проклята краса»Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page19128816.htmlДрузі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Сергія Гридіна «Кігтик Ковбаско». Приємного вам знайомства і читання! http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page18801744.html 


 Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою норвезької письменниці  Ніна Елізабет Грьонтведт «Привіт, це я!»Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page18674596.html


Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Оксани Сайко «Волоцюги»Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page18640311.htmlДрузі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгами  Ізабель Абеді про дівчинку Лолу. Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page18585135.html


Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить зі серією книг Наталії Щерби «Часодії». Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17754575.html


Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить зі збіркою оповідань «Така любов». Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17732965.html


Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Ольги Купріян "Щоденник Лоли"Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17525466.html


Нові книги жанру фентезі 


Друзі!

Наступна сторінка лонгріда «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Олександра Гавроша “Пригоди тричі славного розбійника Пинті”Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17367091.html


Нові книги жанру фентезі 

Телеогляд книг жанру фентезі, які надійшли до Дитячої Центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна за Державною програмою від Українського інституту книги.


                                   Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  (англ. - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з книгою Саші Грищенко “Винятки із правил”Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17344372.html


                                   Друзі!
Наступна сторінка лонгріда  «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Сергія Гридіна "Сапери".Приємного вам знайомства і читання!                                   Друзі!
Наступна сторінка лонгріда  «Книжчин дім радить почитати» познайомить з романом Сьюзен Елоїз Гінтон «Аутсайдери». Приємного вам знайомства і читання!


                                   Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  «Книжчин дім радить почитати» познайомить з трилогією Анни Лачиної «Фактор кохання», «Украдений цвіт» та «Кохання під зіркою Сіріуса». Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page17073523.html

Друзі!

Наступна сторінка лонгріда  («лонгрід» - в перекладі з англійcкої - «довге читання») «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Василя Теремко «16 весна». Приємного вам знайомства і читання!

http://book-house-advises-to-read.tilda.ws/page16838389.htmlДрузі!
Наступна сторінка лонгріда «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Олени Рижко «Дівчина з міста». Приємного вам знайомства і читання!

 

Сергій Гридін «Незрозумілі»

Уривок з книги «Незрозумілі»" читає учень економіко-гуманітарного ліцею № 8 ім. Василя Стуса, учасник національної скаутської організації України «Пласт» Денис Папін.


 

 

Марія Морозенко "Я закохалася" 

Голова громадського об'єднання "Смарта" Ольга Ларіна читає уривок з книги "Я закохалася".

Друзі!

Наступна сторінка лонгріда «Книжчин дім радить почитати» познайомить з повістю Ольги Лілік «Чорний дощ». Приємного вам знайомства і читання!Нові книги жанру фентезі 

Друзі, кожен з нас хоч раз у житті мріяв про подорожі в інші реальності, з нашими новинками це стає можливо. Запрошуємо вас до найдивовижнішого місця – до світу Фентезі!


 

Друзі!

Наступна сторінка лонгріда "Книжчин дім радить почитати" познайомить зі збіркою оповідань "Перше побачення". Приємного вам знайомства і читання. 

Друзі! 

Наступна сторінка лонгріда "Книжчин дім радить почитати" розповість про книгу С.Гридіна "Відчайдушні". Приємного вам знайомства і читання.
Друзі!

 Наступна сторінка лонгріда "Книжчин дім радить почитати" розповість про книгу О.Сайко "Нетутешній". Приємного вам знайомства і читання. 

Друзі!

Наступна сторінка лонгріда «Книжчин дім радить почитати» розповість про книгу Олени Рижко «Знає тільки Мару». Приємного вам знайомства і читання.                                  Друзі!
Наступна сторінка лонгріда «Книжчин дім радить почитати» розповість про книгу Сергія Гридіна «І паралельні перетинаються». Приємного вам знайомства і читання!Друзі!

Ми започаткували нову форму реклами книги - лонгрід «Книжчин дім радить почитати», мета якого - захопити читачів читанням, розповідаючи їм про цікавих авторів і їх захоплюючі книги. 
Перша сторінка нашого лонгріда присвячена творчості відомого українського письменника Андрія Кокотюхи. 
Приємного вам знайомства і читання! 
«Трилогія Бартімеуса»

Джонатан Страуд відомий британський письменник-фантаст, а також автор безлічі творів для дітей та юнацтва. Найбільшу популярність письменникові принесла серія бестселерів «Трилогія Бартімеуса». У трилогію входять книги «Амулет Самарканда», «Око Голема», «Врата Птолемея» і приквел «Кільце Соломона», що вийшов в 2010 році. Цей твір є певною альтернативою гучному циклу Джоан Ролінг про Гаррі Поттера.


Відгук на книгу Наталії Щерби "Лунастри" 

Наталія Щерба одна з моїх улюблених авторів популярних фентезійних історій. 😎😍Я прочитала всі її книги,підписалась на її канал та активно слідкую за новинами. 📖📚📓 "Лунастри" -дуже цікава серія книг. Це справжня драйвова історія із переслідуванням, поєдинками та розслідуваннями.Головні герої книги юна астра (вона вміє стрибати)Селестіна дуже цікава та мудра дівчинка. Тім (лунат вміє літати)-добрий,емоційний та трохи наївний. Алекс -розумний,хитрий.Він поєднує в собі жорстокість і доброту.Вони ніби випадково зустрінуться у маленькому містечку, але насправді ця зустріч була доленосною та невідворотньою, і саме від цих підлітків залежить доля нового світу Астралісу, де астри зможуть жити вільно. У кожного із героїв книги є своє призначення, своя доля та таємниця. Рекомендую цю серію всім читачам.


Відгук Гашинської Юлії, учениці 11 класу на книгу Г. Гаррісона "Народження сталевого щура"
 Тепер він – Джим Сталевий Щур!!! Що ж, дорогий мій читачу, хочу познайомити тебе з книгою,яка захопила мене з перших сторінок, адже вперше я читала книги з таким задоволенням і захватом.Виявляється, що Гаррі Гаррісон справді письменник, який заслуговує світового визнання, адже він володів високим талантом передачі на папір чарівної фантастики, почуття гумору і нездоланного оптимізму.Коротко про сюжет: Джиммі ді Гріз, як ніхто у райському куточку Всесвіту, на Біт О’Хевен, переймався власною освітою.Він понад усе не терпів нудьги й, мабуть тому, вирішив стати відомим злочинцем. А для цього він шукав найкращого вчителя у світі криміналу.Однак ці пошуки виявилися тривалими, але захопливими й цікавими, адже важко знайти того, хто залишився невловимим для поліції доброї частини Галактики.Та все після довгих перешком Джим навчається у видатного Слона майстерності злочинця(“Ми Інакші.Ми заперечуємо спрощені, нудні, реглементовані, бюрократизовані, брехливо моральні та стереотипні принципи, за якими живуть вони.Ми замінюємо їх на наші, набагато кращі.Ми спроможні фізично перебувати між ними, але ми – не вони.Там, де вони ледачі, ми працьовиті.Де вони аморальні,ми моральні.Де вони брешуть , ми – сама Правда.Ми, напевно, остання фортеця Добра на цій планеті”).Але доля підготувала для цих двох багато крутих віражів, які, на жаль, принесли великі втрати.Однак Гаррісон пронизав свою книгу глибоким оптимізмом, щоб передати усі тонкощі народження Сталевого Щура(“Дякую, Слоне!Дякую за все.Ти навчав мене, був моїм наставником.Завдяки тобі народився Сталевий Щур!”. Герої книги вельми розумні та кмітливі: поет вклав у їхній образ частинку свої душі. Джим надихнув мене боротися зі своєю лінивістю(“Оскільки знайти собі наставника для засвоєння усіх тонкощів шахрайства поки що не вдавалося, я вивчав усе, що могло,так чи так, знадобитися.У словнику я натрапив на слово “фальсифікат”, і це надихнуло мене вивчати фотографію та друк. Відтоді як рукопашний бій став у пригоді, я тренувався, аж доки не отримав чорний пояс. Не ігнорував і технічний бік свої майбутної професії.До 16 років я опанував комп’ютер на професійному рівні і став кваліфікованим знавцем мікроелектроніки…”, а Слон – завжди прагнути кращого життя, але й цінувати те, що маєш зараз. Як на мене, то “Народження Сталевого Щура” – найкраща фантастична книга! Вона змусила мене отетеріти від пройдисвітських витівок Джима, кмітливого розума Слона і деяких сентиментальних моментів ( смерть одного з головних героїв).Усе це створює особливу атмосферу, яку не хочеться покидати. То ж гадаю, що я нарешті на трапила на книгу, яка записана у ряди моїх улюблених!)

Джерело: https://yuliya283.wordpress.com 

Відеовідгук на книгу Марини Павленко "Півтора бажання"


Клайв Стейплз Льюїс "Хроніки Нарнії"
Сергій Гридін "Відчайдушні"

Книга жовтня (рейтинг читачів)

З рубрики ви дізнаєтеся про книги, які найчастіше видавалися користувачам нашої бібліотеки протягом  місяця.

Книжка Андрія Тужикова "Ще одна цегла в стіні" своєю назвою та епіграфом відсилають до відомого музичного твору групи Pink Floyd. Якщо хоча б частина потенційних читачів розшифрують цей інтертекст, їм буде легко увійти в атмосферу тексту – атмосферу протесту проти системи, небажання ставати її частиною, коритися її законам.

Саме з цієї світоглядної позиції розпочинається історія оповідача та двох його друзів. Бійка з однокласником-мажором, графіті та відеоігри, безглуздий похід у військкомат і хмільна тусівка у "сквоті" – крізь усі ці події прозирає небажання бути таким як усі, ставати ще однією цеглою в стіні.


Та зрештою система бере гору над анархічними поглядами друзів, зводячи між ними невидимі, але незламні стіни соціальних розбіжностей та байдужості.

Досвідчений читач впізнає в "Цеглі" знайомі інтонації – саме так виглядала "доросла" українська проза кінця дев’яностих і початку двотисячних. Книжка помітно відрізняється від іншої цьогорічної підліткової літератури, оскільки автор зосереджує увагу на зовнішніх подіях і загальній ідеї, жертвуючи при цьому психологічною глибиною зображуваних персонажів.

Попри це і деякі фактичні помилки, "Ще одна цегла в стіні" цілком може припасти до душі бунтівним підліткам – хоча б тому, що, відкинувши фінал книжки, вони віритимуть, що саме на них зламаються коліщатка системи.

Запрошуємо вас до читання розумних, добрих та веселих книг. В нашій бібліотеці ви зможете знайти книги різних жанрів, на всі смаки та вподобання!

Марта Гулей "Одного дня вона розкаже" (огляд книги)


Книги, що навчать думати та весело пізнавати світ

 

Що краще – електронна книга чи звичайна? Які переваги однієї над іншою?
Не важливо, що у вас в руках – електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань.


Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи, ще трохи, і електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво все так само живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?
Давайте уявимо невелике змагання між паперовою та електронною книгами. Хто переможе? Витіснить один носій свого суперника, або ж обидва залишаться існувати нарівні, як альтернатива один одному?
Щоб зрозуміти, що краще – паперова чи електронна книга – давайте спочатку з’ясуємо плюси і мінуси обох.
Плюси електронної книги:
Компактність. Вона передбачає можливість зберігати великі обсяги інформації на носіях невеликого розміру, що дозволяє взяти з собою в подорож кілька книг.
Екологічність. Для виробництва паперових книг використовується папір, а значить, знищуються дерева. А одна маленька електронна книжка вміщує в собі неосяжну кількість сторінок, рятуючи цілий ліс від вирубки.
Освітлення. Немає необхідності в освітленні, оскільки у електронної книги є власне підсвічування.
Можливість робити позначки на полях, закладки, швидко знаходити потрібні ділянки тексту за допомогою пошуковика, звертатися до словників. Загалом, електронна книга передбачає більше можливостей для взаємодії з текстом, при якому вона не буде зіпсована, на відміну від паперової.
Можливість вбудовувати медіа-матеріали (відео, аудіо). Це гарне доповнення для енциклопедій і навчальної літератури.
Можливість міняти шрифт та розмір букв, що дозволяє людям зі слабким зором читати без окулярів.
Легко відновити втрачену книгу - її можна завантажити в Інтернеті або скопіювати в друга.
Мінуси електронної книги:
Ненадійність. Варто трапитися поломці – і прощавайте, сотні книг, зібраних по всіх закутках Інтернету, куплені на сайтах, викачані у друзів…
Низька якість. Швидше за все цей мінус має тимчасовий характер і пізніше буде усунутий. Книги в Інтернеті часто ніхто не вичитує. Буває, завантажиш, подивишся, – а це скан з паперового джерела, розпізнаний в FineReader і жодного разу не відредагований. Ось вам, будь ласка, і кубики, і ієрогліфи, і ділянки нечитабельного тексту.
Незручність в читанні. Так, носити з собою електронні книги зручно, а от читати – не дуже. Вірніше – не всім. Існує безліч людей, у яких очі втомлюються навіть при читанні з супер-комфортних електронних книг. А ось від читання з паперової сторінки – не втомлюються. Крім того, при читанні зі світиться екрану в темряві сильно напружуються очі з-за контрасту, створеного різницею освітленості ділянок, видимих оперативним і периферійним зором.
Безликість. Всі книги, які читаються з електронного носія – однакові. З-за цього вся прочитана інформація перетворюється в суцільний неструктурований потік.
Плюси паперової книги:
Індивідуальність. Кожна прочитана книга запам’ятовується обкладинкою, текстурою сторінок, шрифтом. Тому всі вони для нас – різні, і всі разом створюють цілий світ.
Інформацію простіше сприймати і читати з паперового джерела. Дослідники проводили досліди, покликані порівняти швидкість читання і глибину запам’ятовування інформації при використанні різних носіїв. Цифри наводити не будемо, але вони підтвердили, що паперові книги мають значну перевагу в цьому питанні. Чому?При читанні мозок намагається створювати певні зачіпки. Коли ми маємо справу з паперовою книгою, цими зачіпками служать колір обкладинки, формат видання, характеристики палітурки, вигляд сторінок, запахи, розташування тексту, наявність картинок. Завдяки всьому цьому в голові створюється структура, яка допомагає вишукувати в пам’яті потрібну інформацію. В електронному ж варіанті всі тексти однакові, тому мозку немає за що зачепитися, крім самих даних.
При читанні паперової книги ми яскравіше переживаємо емоції. Знову ж таки, це підтверджено дослідами. Вчені досліджували фізіологічні реакції організму, і зокрема активність нервової системи при читанні паперових і електронних книг. У першому випадку ці реакції були майже в два рази вище.
Запах книжкових сторінок. Не будемо відкидати і такі милі нюанси, як запах книжкових сторінок, задоволення від придбання свіжого томика в гарній обкладинці, розглядання корінців на полицях домашньої бібліотеки…
Стимулює дітей до читання. До речі, домашня бібліотека стимулює дітей до читання куди більше, ніж електронна книга. Ряди барвистих томів викликають цікавість, в той час як використання гаджетів зводиться до ігор і соціальних мереж.
Мінуси паперової книги:
 Паперові книги – важкі. Сьогодні багато людей мають час лише для читання в метро або в поїзді, а в дорогу не завжди візьмеш важкий том.
Вони займають багато місця, тому кількість паперових книг в будинку обмежена, в той час як електронні можна збирати десятками тисяч.
Екологічність. Вище говорилося про екологічність електронних книг - паперова має відповідний мінус, оскільки для її виробництва потрібна деревина.
Паперову книгу потрібно купувати, електронну ж – запросто завантажити безкоштовно.
Безповоротна втрата. Якщо друг попросив почитати паперову книгу, вона може піти назавжди. Електронну можна просто скопіювати.
Підведемо підсумки. Що краще – електронна чи паперова книга? У електронних книг свої переваги, у паперових – свої.
Наприклад, в дорогу краще взяти електронну. Для тих, хто живе на орендованій квартирі чи часто переїжджає, це також оптимальний варіант. Але в той же час – що може бути краще затишного читання паперового томика за чашкою какао і з котом під боком? Або блукання між полицями книжкового магазину?
Не важливо, що у вас в руках – електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань. Куди важливіше відповідь на питання – читати чи не читати?
Дійсно, з якого б ви носія не отримували інформацію, в будь-якому випадку, ви її отримуєте. Але чи так важливо читати? Користь читання книг вже доведена вченими.
Так, начитані люди рідше бувають бідними, читання книг продовжує здоров’я розуму, позбавляє від стресу навіть краще, ніж музика або прогулянки.
Користь читання – незаперечний факт. Але що ж робити тим, хто не любить читати? Можливо, проблема у відсутності звички і неправильному підході? Секрет у тому, що начитаним людям прищеплена любов до книг ще батьками в глибокому дитинстві. Тим же, хто не має такої корисної звички, доведеться привчати себе самому.
Але давайте повернемося на ринг, де змагаються електронні книги проти паперових. В цьому випадку перемогла дружба. Як електронна музика не витіснила інструментальну, як телебачення не витіснило театр, так само винахід електронної книги не вб’є паперову. І це радує, оскільки таким чином ми стаємо багатшими на цілий всесвіт.
Нові книги про видатних особистостей України і світу
Прочитай: "Незрозумілі" С.Гридіна 
та "Хутір" О.Захарченко


Відео-відгук на книгу "Полліанна"

Ірина Мацко "Кава по-дорослому"

Депутатка Краматорської міської ради Лілія Кісліцина читає уривок з книги "Кава по-дорослому".

Відгук на книгу 

"Гобіт або туди і звідти"
Марія Нікульчева 
 Всім привіт! Сьогодні я хочу розповісти вам про одну з моїх улюблених книг (і навіть фільмів). Це "Гобіт або туди і звідти". "Гобіт" дуже цікава, фантастична✨ книга, розповідаюча про подорож гномів, гобіта, чарівника. На своєму шляху вони зустрічають дуже багато різних героїв: павуків, людей, ельфів та навіть гоблінів! Під час подорожі героїв чекає багато небезпек. Але, з більшістю небезпечних ситуацій справляється найспокійніший боягуз - гобіт Більбо Торбин. Зараз я хочу пояснити вам, друзі, чому мені подобається ❤ ця книга та чому я раджу цю книгу вам:
 1⃣ Ми спостерігаємо розвиток головного героя - Більбо. Мене дуже захопило спостереження за тим, як боягуз🥺 Більбо став справжнім, відважним героєм
 2⃣ Дуже багато різних гeроїв, у кожного свій характeр, кожeн з пeрсонажів щось обожнює, а щось тeрпіти нe можe.
 3⃣ Є нeсподівані повороти у сюжeті. Кожну мить можe статися щось нeочікуванe, страшнe або милe.
 4⃣ І всe ж таки ми можeмо спостeрігати Happy end. Хоча і сталися дeякі сeрйозні втрати, алe дракона вбито та народ поблизу Самотньоі гори зможe спокійно жити, нe маючи жодних страхів❌. 
5⃣ І найголовнішe, книга нe тільки цікава😍👍, а й можe надати нам дeякі життєві уроки Раджу прочитати книгу любитeлям фантастичних пригод та цікавих гeроїв🐲, любитeлям пофантазувати Всім гарного настрою.
https://www.facebook.com/groups/bookforum.super.readers/


Огляд книги Джефа Кінні 
"Щоденник слабака"Відгук на книгу "Полліанна"
Оля Карпишин
 Привіт, книгомани. Мене звати Оля, я рекомендую вам книгу, американської письменниці Елеанор Портер "Полліанна". Повість про дівчинку з дивним ім'ям Полліанна, написана в саду, розташованому на даху нью-йоркського будинку, у якому мешкала родина Портерів в 1912 році американською письменницею Елеанор Портер. Миттєво стала улюбленою книгою дітей і дорослих по обидва боки Атлантичного океану. Яскраві й живі образи героїв, драматичне розповідання, присмачине м'яким гумором, глибока людяність - усе це відразу ж поставило "Полліанну" в один ряд із кращими зразками світової дитячої літератури. Героїня повісті маленька сирота зуміла змінити життя цілого містечка й відкрити серця його мешканців. А відбулося це насамперед тому, що вона вміла любити, вірити, сподіватися й дарувати радість.
 https://www.facebook.com/groups/bookforum.super.readers/


  Відгук на книгу "Двері у міжчасся"
Доброго дня, юні книгомани! Вас щиро вітає Грищук Дмитро, учень 6 класу ЗОШ №21 м. Житомира! Сьогодні я вас хочу познайомити з пригодницькою книгою Улісса Мура "Двері у міжчасся". Ця книга привабила мене з першого погляду - гарно оформлена, з супер обкладинкою - від якої аж віє таємницями та загадками. Цю книгу можна назвати справжнім квестом.Ти ніби сам допомагаєш головним героям у розслідуванні: читаєш листи, бачиш артефакти, шукаєш ключі для розгадок таємниць!Книга мене дуже захопила, було цікаво дізнатися вирішення кожної із задач. А головне - що чекає в кінці шляху! Я відчув себе справжнім героєм-детективом. Біжу купувати продовження серії книг Улісса Мура і вам теж рекомендую!  https://www.facebook.com/groups/bookforum.super.readers 

Що почитати дітям?

 Рекомендує Притула-джуніорЛюбі наші читачі!
Сьогодні бібліотека на карантині, але ми продовжуємо працювати. Тож представляємо вашій увазі нові книги для підлітків, які отримала бібліотека.
Йоанна Ягелло « Молоко з медом»

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.
Це четверта й заключна книжка із "кавово-шоколадної" серії  про Лінку Барську.

 Катерина Бабкіна «Мій дід танцював краще за всіх»

«Мій дід танцював краще за всіх» — серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі. Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про тяглість і зв'язок поколінь, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені чи неосмислені, виправдані чи безглузді. Та, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, бо, попри все, завжди залишається можливість врешті стати щасливим. Катерина Бабкіна — одна з найяскравіших представниць сучасної української літератури. Письменниця, сценаристка, колумністка та журналістка. Регулярно співпрацює з українськими та зарубіжними виданнями, серед яких Esquire, Le Monde, Harper's Bazaar, Kenyon Review, Washington Square Review. Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма» (2002), «Гірчиця» (2011), «Знеболювальне і снодійне» (2014), «Заговорено на любов» (2017), дитячих книжок та видань «Гарбузовий рік» (2014), «Шапочка і кит» (2015), «Наші птахи і те, що їм заважає» (2018), роману «Соня» (2014) та книг оповідань «Лілу після тебе» (2008) та «Щасливі голі люди» (2016). Твори Катерини Бабкіної перекладено одинадцятьма мовами світу, зокрема в 2016 році в Австрії вийшов німецький переклад роману «Соня», в 2017 році в Ізраїлі побачила світ збірка поезій в перекладі на іврит, а в 2018 році «Щасливі голі люди» було видано в Польщі.

 Кейтлін Аліфіренка «Я завжди писатиму у відповідь: як один лист змінив двоє життів»

Роман засновано на реальних подіях, зокрема, на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Їх познайомить випадок, що змінить долі підлітків. Книжка стала бестселером The New York Times та Amazon.com.
Усе почалося з домашнього завдання. Вчителька попросила Кейтлін та її однокласникам знайти друзів за листуванням з інших країн. Більшість обрали Європу, а Кейтлін написала до екзотичної африканської країні, про яку дівчина геть нічого не знала. Її лист одержав Мартін із Зімбабве.
Підлітки шість років листувалися через океан. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. «Я завжди писатиму у відповідь» надихає шанувати розмаїття та творити добро. Це історія про великий світ і несподівано справжні стосунки.

 Гінтон С.Е. «Аутсайдери»

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди…
Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Авторка взялася за написання твору 1963 року, коли їй було п’ятнадцять, але це не завадило їй створити справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

 Андрій Кокотюха «Пригода на Геловін»

Надзвичайні пригоди двох восьмикласників — Максима Білана і Дениса Черненка, які до тих пір майже не віталися, — привели до несподіваного результату: хлопці потоваришували. А подальші події ще раз довели незаперечність народної мудрості: вірний друг — то найбільший скарб. Кмітливість та вірність Максима допомогли Денису спекатися несправедливого звинувачення у пограбуванні, а наступного разу вже він, Денис, допоміг друзям уникнути неприємностей на Геловіні...

 Андрій Кокотюха «Небезпечна спадщина»

Пригоди двох друзів – розумника Максима Білана і силача Дениса Черненка — продовжуються. Цього разу вони приходять на допомогу маленькій дівчинці, яка загубила песика. Відважним хлопцям таки вдається зруйнувати «бізнес» викрадачам домашніх улюбленців.
А поїхавши в Карпати на фестиваль пісні, Максиму і Денису та їхній подружці Оксані довелося втрутитися у дуже дивну і заплутану істо­рію — ловити нечисту силу в затишному карпатському будиночку, що отримав у спадщину від свого дядька-мольфара українець з Канади Зорян Бачинський. 

Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з вами після завершення карантину!


Друзі! 
Бібліотека отримала нові книги

Крістіна Міхельс "Правда із присмаком кави"

Дівчатка Вроні й Рінні – такі кумедні імена, спочатку можуть скидатися на героїв з мультфільму, щось схоже на Чіпа та Дейла. До речі, їх абсолютно точно можна так порівнювати. Бо дві ці кралечки — ще ті шукачки пригод не тільки на голову, а й на інші частини тіла. Вони не лише найкращі подруги, а й однокласниці, тож під час читання та ознайомлення із логікою перебігу подій читач дізнається й про інших школярів. Хоча дівчата ще ходять до школи, проблеми вони вже створюють собі геть не підліткові. Жодна подія, у якій бере участь Вроні — «доросла» бунтарка Вероніка, — не закінчується добре. Ріні, менш емоційна Сабріна, тільки й встигає допомагати подрузі виплутуватися з різних безглуздих, а інколи й не дуже, пригод. Вероніка довгий час не виказувала свого коханого, тож подруга встигла подумати, що у Вроні роман із дорослим чоловіком, який працює до того ж на місці «Х». Відтоді квест Сабріни «опинися не у тому місці й не у той час» розпочався. Жіноча солідарність інколи страшна зброя, але ж за наслідки треба відповідати. Тоді, коли Рінні скоювала величезну помилку у своєму житті, їй зустрівся Крістіан. Хлопець теж приєднався «до квесту», сам того не усвідомивши. Коли Рінні лізла на дерево, щоб повісити той банер з надписом «гімнюки», ну самі розумієте, справу лицарською важко назвати, то впала вона Крістіану під ноги. Добре, хоч коняка копитом не настукала. І як-то буває: купідон прилетів, хоча його й не кликали. Хлопець був справжнім джентльменом, що не дивно, бо купідон в кого заманеться не стрілятиме; дав дівчині светр, допоміг оговтатися. Крістіан, повертаючись до стайні, впав з коня, і це шокувало всіх. Те, через що хлопцю потрібно було пройти згодом, може тільки наснитися в кошмарі. Вроні вешталася невідомо де, ще й напідпитку, а що ж Рінні? Вона просто втекла. Далі все, як в тумані: Рінні ненавиділа себе, нікому не могла розповісти правду, боялася показатися однокласникам. А ті, у свою чергу, не сиділи на місці, а вже почали власне розслідування і все складалося проти Сабріни. Вроні вдавала, що їй «відбило» пам’ять, хоча з дерева впала Рінні. Важко уявити, що відчувала Сабріна. Проте дівчина виявилася не з полохливих. Вона прийшла до Крістіана в лікарню, так, і хоча сказати правду не змогла, проте змогла оточити його турботою. Вона навіть змогла об’єднатися із новоспеченими детективами Маршалом та Анабель, які кілька тижнів не давали їй спокійно відвідувати школу.


 Познайомитися з уривком з книги можна тут:
Оксана Сайко «Волоцюги»Колись він мав роботу, житло й дружину. У якийсь момент розмірене життя раптово поламалося, і він опинився на дні. Просто неба. Серед тих, кого уникають і зневажають. Самотній і приречений. У біді й поневіряннях людині важливо знати, що вона не одинока, що їй допоможуть, чи й самій стати комусь опорою, аби не втратити себе зовсім. Несподівано, мов промінь світла в безпросвітності, в його житті з’являється вона. Така ж, як і він, — неприкаяна. Вона блукає, шукаючи чогось, і ніяк не може спинитися. Довго споглядає знайдену картину, на якій жінка з дитям. Світ волоцюг — непевність і невідомість. У ньому немає майбутнього, а є лише сьогодні й тепер. Малі втіхи часто перетворюються на драми й трагедії. Але й тут люди змушені жити і знаходити, здавалося, назавжди втрачений сенс.


Уривок із повісті Оксани Сайко “Волоцюги”
Щотижня зі сходом сонця Назар поволі простував до старої колії. Вона тяглася далеко за містом, немов соромилася перетинати своїми незугарними рейками чепурні вулички, боялася зіпсувати усталену гармонію затишку і спокою. Мабуть, більшість мешканців міста, зачувши віддалені, важкі, приглушено-ритмічні й тужні звуки потяга, ніби далеке рокотання грому, здивовано стенали плечима або здіймали брови, не тямлячи, що це. Далеко не всім спадало на думку, що так стукотять колеса потяга. Та й мало хто пам’ятав про те, що за містом є залізниця. Справді, стара колія, яка з’явилася невідомо коли (цього вже ніхто не міг достеменно пригадати), видавалася безглуздям — товарняк проходив повз цю малесеньку станцію лише раз на тиждень. Невдоволено гуркотів, тяжко зітхав і сопів, марно намагаючись збагнути, чого раптом машиністові заманулося гнати його в цю глушину, де навіть немає нормального пристанку.
Назар приходив завчасно. Запалював міцну цигарку, смачно й глибоко затягуючись, і сідав на поламану лавку. Зачувши звук потяга, схоплювався з місця. Полегшено випустивши пару, той на хвилю спинявся, приймаючи якийсь вантаж, а відтак, тужно зітхнувши, поступово набирав швидкість. Назар непорушно стояв, пильно вдивляючись у сліпі, однаковісінькі товарні вагони, які миготіли все швидше і швидше, проводжав їх доти, доки губився десь у сірій далекості їхній слід. Ще трохи постоявши, озирався навсібіч, наче все-таки виглядаючи когось, усе ще намагаючись когось побачити, і помалу вертав у місто.
Він знав, що сьогодні його знову зустрінуть добрі знайомі, хоча він й уникатиме їх. А таки підійдуть і запитають те, про що запитували останні кілька місяців. Він укотре мовчатиме, не бажаючи провадити жодних розмов, прагнучи тільки сумних, самотніх думок. Та вони на це зовсім не зважатимуть. Помітивши їх, можна підхопитися з лавки й втекти. Але це було б безглуздо. Та й, зрештою, хіба можна втекти від подібних до себе?
Так вийшло й сьогодні. Він сидів на лавці у сквері, вони натрапили на нього самі, немов навмисне шукали. А може, мали на нього нюх? Отак просто вміли виловити в повітрі його запах? Кульгавий Стас, від якого постійно тхнуло горілкою, Микола-Філософ, що любив порозмірковувати про життя, і Любка, ворог усіх двірників, з якими вона завжди сварилася. Тільки вони й переймалися його клопотами, цікавилися мізерними подіями в його житті, якщо можна було так назвати якісь зміни чи нові обставини.
— Ну і як там? Зустрів? — нетерпляче спитав його кульгавий Стас ще здалеку.
— А ти хіба не бачиш, що ні? — озвалася замість нього Любка, яка тримала Стаса під руку. — Він же й далі сам… Нікого не зустрів.
Стас почухав потилицю і, витягнувши з кишені пом’яті цигарки, пригостив Назара.
— А може, нема чого тобі, Назаре, туди ходити без кінця? Чого дурити себе? — знову заговорив. —
І мучитися так. Щось собі вигадувати… Так ще гірше. Краще кінчай це глупство, воно й відпустить. Ти ж не дитина. Забудь про все.
— Багато ти знаєш, — похмуро озвався Микола-Філософ. — Може, то в нього єдина втіха. Коли є таке в людини, не можна її цього позбавляти. Ось у тебе, Стасе, який смисл життя? Знайти де спати, щоб було сухо й тепло, заробити якусь копійчину на горілку. Ну, може, Любку полюбити, якщо чутимешся в силі. А в нього той смисл — щось добре, щось від серця. Тільки ти своїми пропитими мізками цього не зрозумієш. То ж краще стули пельку й не лізь.
По тих словах Микола-Філософ простягнув Назарові руку, міцно стиснув його долоню і, не зронивши більше жодного слова, подався геть. Любка захихотіла й поплескала Стаса по плечах.
— Йду позбирати трохи пляшок. Ти зі мною?
— Я хотів як краще… — пробурмотів Стас, махнувши рукою. — А нехай собі робить, що хоче. Його справа. Як подобається так, то нехай…
Обернувшись, він закульгав за Любкою. За хвилю вона рвучко спинилася, наче щось пригадавши, і підбігла до Назара, що продовжував сидіти на лавці, із сумною байдужістю споглядаючи довкола себе світ.
— А знаєш, певно, Філософ сказав правду. Ти чекай її. Може, вона й справді повернеться? І я б хотіла, щоби на мене хтось чекав. Та нема кому… А може, й мене колись хтось полюбить? Як думаєш? Коли хтось любить, так і цікавіше жити, і легше… Стас мене не любить, він тільки горілку любить. Йому нема різниці, з ким бути — зі мною чи з тією дурепою Мариною. А ти чекай, може, вона справді повернеться, якщо жива… Ти чекай, добре?
— Добре, — нарешті озвався Назар і усміхнувся їй так, ніби побачив уперше. Бо й справді, вона йому видавалася зовсім іншою. Не такою Любкою, якою була досі, — зі сплутаним, давно нечесаним волоссям, із кривуватою губою через вибитий колись зуб і в одязі з чужого плеча, який завжди був їй завеликий. У ту мить вона вже не була тією Любкою, що сварилася з двірниками й тягала з місця на місце свої картонні коробки з пожитками. Ніби вперше він помітив, що Любка ще молода і в карих виразних очах її є щось не так жіноче, як дівоцько-відчайдушне й запальне. У відповідь на його усмішку вона засміялася й, озираючись, підбігла до Стаса, який чекав на неї, щосили чухаючи під теплим пальтом своє тіло.
Ранок розгортався, визирнуло сонце, обіцяючи теплий, погідний день. Назар струсив із себе залишки думок і поволі попростував уздовж вулиці. У кав’ярні на розі завжди можна було заробити трохи грошей. Позамітати, винести відра з помиями та сміттям… Цього заробітку вистачить на горня кави, на цигарки й на пачку тої вермішелі, що можна зготувати, заливши окропом. Одна молода й гарненька кельнерка завжди була до нього прихильна. Він нагадував їй покійного батька. Тому, коли була на зміні, віддавала йому порожні пляшки й залишки їжі. Але сьогодні він носитиме каміння біля крамниці, яку господарі надумали відремонтувати й добудувати. За це йому пообіцяли не тільки заплатити, а й безкоштовно нагодувати обідом. Знали, що він не цурається ніякої роботи, навіть якщо платили за неї копійки. Зрештою, так воно переважно й було. Тому його частенько зупиняли на вулицях, пропонуючи заробити, і він ніколи не відмовлявся. А часом, тільки-но побачивши його вранці, двірник гукав:
— Назаре! Чув я, що Данило Воропай, той, що має пекарню, надумав паркан фарбувати. То піди, підсоби, може, щось трохи заробиш.
Він чемно дякував і простував до пекарні Данила Воропая. Тоді день набував якогось змісту і збігав швидше — Назар міг щось робити і щось заробити. А бувало й так, що він нікому не був потрібним. Тоді перебивався тим, що визбирував пляшки, шукав у сміттєвих баках папір, тинявся вулицями.
— Як так сталося, що ти скотився до такого життя? — питали його іноді до всього цікаві жінки. — Ти ж начебто нормальний чоловік. Не п’яниця, не злодій… Кажуть, у тебе навіть жінка була? Як це сталося, що тепер ти без даху над головою, обідраний, спиш де попало? То все через неї?
— Жінка? Вона й зараз є. Але що вам до того, як я живу? Живу як живеться.
Ото й усе, що міг зронити. Він ніколи ні з ким не говорив про себе. Тільки Іванці міг щось розповісти. Коли вона слухала його, то нагадувала маленьку дівчинку. Такі чисті в неї були очі, ніби ще не пізнали життя. Блакитні-блакитні. Більше ні в кого він не бачив таких.
Надто далеко залишилося все. Так далеко, що він і не згадував. Бувало, присниться у сні. Здивується: «Невже це було зі мною?». Що таке насправді минуле? Те, чого вже нема, чого вже не повториш, не повернеш. Навіщо про це згадувати? Нічого, крім марних емоцій, воно не викликає. Жаль, образа, докори сумління, каяття… Нащо це? Спогади ускладнюють життя, роблять людину безпорадною і вразливою. Йому важко було навчитися не мучитися спогадами. Але потроху почало виходити. Тоді, коли нарешті навчився жити тим, що є тепер. І тоді минуле набуло примарних обрисів, стало привидом, в існування якого вірилося дедалі важче.
Колишнє життя асоціювалося в нього із запахом парфумів дружини — гостро-солодкавим, квітковим ароматом, але ті квіткові ноти ніяк не складалися в гармонійну композицію. Подумки називав їх «бездарними». Яким же справді бездарним мусив бути той парфумер, що створив їх. Назар часто пригадував той запах, а ще — квітчасті сукні, від яких рябіло в очах, нестримний верескливий жіночий сміх, що скидався на якусь істеричну мелодію… Це так давно було, і він був зовсім іншим. Тепер дивився на себе тодішнього збоку і бачив чужу, незнайому людину. Тоді був певний себе й безтурботний. А потім завод, де непогано заробляв, закрили… Там усе поросло лободою, у вікнах повибивали скло, на стінах з’явилися непристойні малюнки й написи, а високу загорожу розібрали, розікрали по цеглинах.
Так Назар став нікому не потрібний. І той солодкаво-гострий запах парфумів був для нього особливо нестерпним, в’їдливим, як отрута, як кислота, що потроху щось розчиняла, роз’їдала в ньому, поки зруйнувала дощенту. І він став зовсім вільним. Уже не мав нічого.
Помешкання дружина продала за кілька тижнів, як виставила його валізу за двері. Відтоді Назар її не бачив. Напевно, її забрав до себе той заїжджий телепень із дорогим авто. Мав намір тут купити й облаштувати якусь крамницю, а звабив його дружину. Як його звали, він уже не пам’ятав. Та й неважливо. До біса.Стівен Чбоскі «Привіт, це Чарлі! або Переваги соромязливих»“Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих” — популярний бестселер жанру young adult, який сподобається як дорослим, так і підліткам. Критики порівнюють його із «Ловцем у житі» Джерома Д. Селінджера, називаючи сучасним романом дорослішання.

Знайомтеся, це Чарлі. Чарлі не з тих популярних хлопців, які із задоволенням ходять на вечірки, грають у футбольній команді та щотижня йдуть на побачення з новими дівчатами. Чарлі трохи інший.

Він із задоволенням читає книжки, які йому рекомендує вчитель з літератури. Він намагається розібратися в почуттях до сестри свого єдиного друга. Він дуже переживає через нервові зриви, які з ним часом трапляються.

Про все це він пише листи невідомому одержувачу, який його добре знає та зрозуміє…

«Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих» — збірка листів, в яких Чарлі розповість про свої переживання, враження, маленькі перемоги та засвоєні уроки, підкинуті життям.


Уривок із українського перекладу «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих»
  Вечір п’ятниці, після футбольного матчу, присвяченого зустрічі випускників, був сповнений такими враженнями, які я, напевно, ніколи не зможу описати; скажу лише, що погода була теплою. Сем і Патрик посадили мене посерединці в пікапі Сем, і ми разом поїхали на вечірку. Сем обожнює свій пікап, тому що він, як мені здалося, нагадує їй про батька. А щодо вражень, то мені закарбувався в пам’ять момент, коли Сем попросила Патрика відшукати якусь радіохвилю. А той щоразу натрапляв на рекламу. Саму суцільну рекламу. І ще на якусь вульгарну пісню про любов, у якій постійно звучало «бейбі-бейбі». А потім знов на рекламу. Нарешті він знайшов реально класну пісню про якогось хлопця, і ми втрьох затихли.

Сем пальцями відстукувала ритми на кермі. Патрик висунув руку у вікно й диригував. Я ж просто сидів між ними. Після того як пісня дограла, я сказав:

— Я відчуваю себе безмежним.

І тут Сем із Патриком витріщилися на мене так, ніби почули найдивовижніші слова в житті. Бо пісня була неймовірна, і слухали ми її дуже уважно. П’ять хвилин життя були прожиті недарма, і ми по-справжньому відчули нашу юність. Пізніше я придбав цю платівку й міг би сказати тобі її назву, але, чесно кажучи, враження будуть не тими, які були в мене, коли я їхав на першу в житті вечірку, сидів між двох гарних людей у пікапі, а на вулиці ледь починало дощити.

Ми доїхали до будинку, де проходила вечірка, і Патрик якось по-особливому постукав у двері. Описати цей стукіт на словах доволі важко. Двері трошки прочинилися, і хлопець з кучерявим волоссям виглянув до нас.

— Патрик, він же Патті, він же Ніяк?
— Привіт, Бобе.
Двері відчинилися повністю, і давні друзі обійнялися. Сем і Боб — також. По тім Сем сказала:
— Це наш друг, Чарлі.

Ти не повіриш. Боб і мене обійняв! Поки ми вішали куртки, Сем сказала мені на вушко, що Боб уже «у сраку обдовбаний». Вибач, я був вимушений процитувати, хоча знаю, що це лайливі слова.

Вечірка відбувалася в підвалі будинку. Він був наскрізь прокурений, а гості були значно старші за мене. Двоє дівчат хизувалися одна одній своїми тату й пірсингом у пупку. Я думаю, усі вони були випускники.

Один хлопець на ім’я Фрітц, об’їдався бісквітами «Твінкіз». Його подружка розповідала йому про права жінок, на що він повторював: «Так, я знаю, крихітко».

Сем і Патрик закурили. Почувши дзвінок у двері, Боб пішов до кухні. Назад він повернувся з пляшками пива «Мілуокі Бест» для кожного в кімнаті, а також із двома новими гостями. Однією з них була Меґґі, яка відразу побігла до вбиральні. Другим був Бред, квотербек збірної з футболу в старшій школі. Я не жартую!

Не знаю, чому це так зворушило мене. Просто, коли бачиш когось лише здалеку в шкільному коридорі чи на полі, приємно дізнатися, що ця людина справді існує.


До мене всі поставилися дуже тепло, багато розпитували про життя. Напевно, це тому, що я був найменшим, і вони не хотіли, щоб я почувався не у своїй тарілці, особливо після того, як відмовився від пива. Років у дванадцять я спробував випити пива разом із братом, та мені не сподобалося. Отак усе просто!

Чекаємо зустрічі з вами після завершення карантину!

Краща книга місяця

З рубрики ви дізнаєтеся про книги, які найчастіше видавалися користувачам нашої бібліотеки протягом  місяця.
                                            Книга лютого (рейтинг читачів)
Сергій Гридін "Дорослі зненацька"
Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

Запрошуємо вас до читання розумних, добрих та веселих книг. В нашій бібліотеці ви зможете знайти книги різних жанрів, на всі смаки та вподобання!

Членкиня ГО "Асоціація жінок "ПАНІ" Оленна Бугайова читає повість Сергія Гридіна "Не такий" 


Письменник Руслан Горовий у Краматорській міській дитячій бібліотеці

Голова ГО "Асоціація жінок "Пані" Наталія Романова читає 
"Солоні поцілунки" О.КупріянКраща книга місяця
З рубрики ви дізнаєтеся про книгу, яка найчастіше видавалася користувачам нашої бібліотеки протягом  місяця.
                                               Книга січня (рейтинг читачів)

Прозобукет «Перше побачення»

Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: в дуже недоречний момент у Нати розстебнуся ліфчик; Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі…
А в шістнадцятирічної Юльки перше по-крутому нормальне побачення відбулося після провальної спроби звабити того самого хлопця. Конфліктів і непорозумінь — море. Саша тролить Лалі, що посміла закохатися в «її хлопця». Уля підступно мстить Наді, вважаючи її суперницею, хоч насправді Надя робить усе, щоб Уля зустрілася із Сергієм. У героїв оповідань — свої драми. Вони дивуються собі, шукають себе й відчувають велику потребу випустити на волю власні почуття. Уявляють своє перше побачення на всю фантазію. А складається в них не завжди так, як уявляли. Від фейлів не застрахований ніхто. Невдачі теж багато дають.
Перше побачення : проза / [Віталіна Макарик, Микита Гайдамака, Віоліна Ситнік та ін.]. — Київ : ВЦ «Академія», 2018. — 160 с.
Запрошуємо вас до читання розумних, добрих та веселих книг. В нашій бібліотеці ви зможете знайти книги різних жанрів, на всі смаки та вподобання!


Останні новинки для підлітків


Нові книги у бібліотеці - це завжди маленьке свято!
Бачинський Андрій «Ватага Веселих Волоцюг»

Нова повість для підлітків відомого українського письменника Андрія Бачинського оповідає про пригоди трьох друзів, яких називають Ватагою Веселих Волоцюг. Віт, Влад і їхня подружка Васька вирушають у небезпечну вилазку підземеллями Львова, аби на власні очі побачити підземну річку, але навіть собі не уявляють, до яких карколомних наслідків це призведе. Чи зможуть друзі відшукати містичну угоду з дияволом та допомогти таємничому незнайомцю з підземелля? Про це і не тільки читачі довідаються, прочитавши цю захопливу книжку.

Рубан Тетяна «Нічийні»

Вони мріють гайнути до Одеси, коли зароблять грошей. Мріють отримати свій шанс і вирватись із інтернату. Леся і гадки не мала, що її найкращими друзями стануть… безхатьки. Юлька, Ємець, Кавказ і Петрик — вони такі ж, як і Леся, лише дбати про себе мусять самотужки…

Гридін Сергій «Дорослі зненацька»

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

Арєнєв Володимир «Порох із драконових кісток»

Старшокласницю Марту кличуть Відьмою — і не даремно. Характер у неї складний, та й життя непросте: батько поїхав на заробітки, тож жити доводиться з мачухою, яку Марта терпіти не може. А після випускного класу лишатися у Нижньому Ортинську вона не хоче: містечко занедбане, прикордонне, тут немає жодних перспектив для молодої амбітної дівчини… От тільки для вступу до столичного універу Марті потрібні гроші, багато грошей. І тому вона робить те, що в принципі законом заборонено. Викопує й заклинає те, що охоче купують на «чорному ринку», — давні токсичні кістки. Кістки драконів, що колись правили цією країною…

Арєнєв Володимир «Дитя песиголовців»

«Дитя песиголовців» — довгоочікуване продовження «Пороху із драконових кісток». Марта на прізвисько Відьма знає, чому батько повернувся з-за річки саме таким. Та вона досі не уявляє, що тепер їй робити і як його врятувати. Здається, єдина людина, котра може допомогти, — класний керівник Людвіг Штоц, та він віднедавна дуже сильно змінився. І це не дивно: після того, як в місті з’явилися песиголовці, все пішло шкереберть. Так, неначе минуле прокинулося й проростає у теперішньому житті гострими драконячими зубами…

Гулд Стивен «Телепорт»

 Коли тобі сімнадцять, весь світ лежить біля твоїх ніг. За умови, що ти вмієш переміщуватися. Девід Райс майже не пам'ятає свою матір. П'ять років тому вона залишила сім'ю і зникла, і з тих пір батько зганяє злість і образу на юному Деві. Одного вечора, в очікуванні чергових побоїв, Деві закриває очі, щосили бажаючи опинитися в безпеці. І бажання виповнюється - він миттєво переноситься в іншу частину міста. Нова загроза - і нова телепортація. Усвідомивши, що володіє вельми незвичайним талантом, юнак вирішує піти з дому і відправитися на пошуки матері. Але незабаром він привертає до себе увагу нещадного ворога, про існування якого навіть не підозрює. І починається полювання. За мотивами роману в 2008 році знятий однойменний знаменитий блокбастер.

Гулд Стивен «Рефлекс»

Десять років тому Деві Райс відкрив в собі здатність переміщуватися, а зараз він працює на Агентство Національної Безпеки. У кафе, куди він з'явився для отримання чергового завдання, його викрадають, накачавши наркотиками. Прокинувшись в незнайомому місці, Деві виявляє, що йому вшили імплантат, який вб'є його при спробі звільнитися за допомогою телепортації. Цілі викрадачів загадкові, але є підстави підозрювати, що експерименти над Деві нічим хорошим для нього не закінчаться. Продовження знаменитого роману «Телепорт».

Чбоски Стивен «Хорошо быть тихоней»

Подросток Чарли учится в школе, где у него нет друзей. У него был один лучший друг, но он покончил с собой. У Чарли не получается заводить отношения с людьми. Однако, у мальчика хорошая семья, родители и брат его поддерживают. Чарли отличает от других то, что он психически болен. Мальчик переводится в другую школу, где остаётся таким же одиноким. Но вскоре он знакомится со сводным братом и сестрой. Ребята рассказывают ему о том, что можно жить другой жизнью, полной удовольствий. Это иная, более яркая и красочная жизнь. На самом же деле оказывается, что всё это обеспечивается наркотиками, спиртными напитками и сигаретами. Тут Чарли узнаёт много нового, здесь и первый сексуальный опыт, и острые ощущения. После наркотиков он становится неадекватным, агрессивным, ищет каких-то приключений. А его друзья не знают о том, что он психически больной вдобавок ко всему.

Дал Роальд «Відьми»


«Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок. Нарешті українські «малята від 5 до 105» теж мають можливість її прочитати. В історіях про відьом, вони завжди виступають як негативні персонажі. Носять химерні капелюшки та літають на мітлах. Але це історія про СПРАВЖНІХ відьом! Вони одягаються, працюють та проводять час як звичайні люди. Тільки мають одну особливість — ненавидять дітей вогняно-попелющою ненавистю, яку навіть важко уявити. Та що з вони роблять з цими пухкенькими та ароматними малятами? В це важко повірити, але ми не можемо сказати зараз. Тільки Роальд Дал зможе відкрити справжню відьомську таємницю.

Нові книги для підлітків

Новинки пригодницької літератури для підлітків

Про метеликів у животі: підліткові книжки про кохання

Пропонуємо твоїй увазі добірку найцікавіших підліткових повістей та романів про найсокровенніше, про перше кохання. Кохання, що може приносити радість і біль, спонукає творити та нищити, мріяти й зневірюватися.

 Йорт В. Йорген + Анна = любов
Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?Ґрьонтведт Н.  Абсолютно нецілована
Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.
  


 Старк У. Диваки і зануди
Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…Вілсон Д. Дівчата закохані
Це історія про трьох подруг, які мріють про хлопців, закохуються, тусуються і роблять ще купу речей, якими переймаються сучасні дівчата їхнього віку. Одна з них постійно фліртує та водить хлопців табунами, інша потрапляє під вплив збоченця, а головна героїня листується з меншим хлопцем, а усім каже, що зі старшим красунчиком. Що з цього вийде — знає лише Господь Бог і Джаклін Вілсон                                                                                                                 Купріян О. Солоні поцілунки
«Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози. «Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.Біла Н. Крута компанія
Є люди, після зустрічі з якими треба вимити руки з милом. І, як на зло,— саме вони стають першими досвідами. Але завжди можна сказати собі і їм: «Пасажири, поїзд далі не їде. Звільніть вагони».
Ненаситне «Я» юних героїв повісті хаотично рветься пізнати себе в собі й себе в іншому, бо вже так хочеться щастя. І в певний момент до них приходить усвідомлення, що кожен крок, навіть помилковий, не забирає можливості зробити ще один — правильніший.Ровелл Р.  Елеанор і Парк
Ця книжка — історія пронизливого кохання двох підлітків-аутсайдерів, яка в підсумку стає хронікою подолання життєвих перипетій. Адже «вона пішла, і тепер приходить лиш у мріях і мареннях, у друзках дежавю…» Чи зможе він її повернути?Ашер Д. Тринадцять причин
Історія про справжнє кохання, якого так і не було, і про несправжнє, що буквально зруйнувало життя. Історія, яка переконує читачів у тому, що кохання неможливе без розуміння, підтримки й емпатії. Історія надзвичайно щемлива, бо в ній немає навіть надії на щасливий фінал. Так-так, головна героїня роману померла, а головний герой так і не наважився сказати їй три заповітних слова.


Дуже сподіваємося, що від цих книг ти отримаєш справжне задоволення!   

Читання може принести тобі величезну користь 
Читаючи, ти зможеш:
1. Використовувати свою фантазію. Читаючи книгу, ти фантазуєш, доповнюючи картину, описану автором. Таким чином ти розвиваєш свою уяву.
2. Навчитися дивитися з різних точок зору. Читаючи різні книги на одну і ту ж тему, або книги, ідея яких різниться з твоєю думкою, ти розвиваєш в собі здатність бачити речі з різних точок зору.
3. Розширити кругозір. Читаючи книги різної тематики, ти стаєш більш різносторонньою людиною.
4. Стати цікавим співрозмовником. Читання всілякої літератури робить тебе ерудованим співрозмовником, здатним підтримати бесіду на будь-яку тему.
5. Поліпшити твою мову. Хороші автори позитивно впливають на грамотність твоєї мови, а регулярне читання допоможе поліпшити твою здатність виражати свої думки.
6. Дізнатися про час, в якому ніколи не жив. Дізнайся про минуле за допомогою історичних книг.
7. Розширити твій словарний запас. Ти стикатимешся з новими для тебе словами, значення яких ти зможеш зрозуміти із змісту книги або із словника. Таким чином твій словарний запас буде розширюватися.
8. Отримати задоволення. Добре написаний роман може бути неймовірний приємним.
9. Тренувати розум. Думай про читання як про вправу для твого розуму.
10. Попрощатися з нудьгою. Як тільки ти візьмеш читання в звичку, у тебе завжди буде чим зайнятися, якщо ти занудьгуєш.

7 книг про справжню дружбу
Про дружбу написано книг не менше, ніж про любов. Напередодні Міжнародного дня друзів пропонуємо до твоєї уваги сім найкращих книг про дружбу.
«Три мушкетери»

Представляти автора цього твору не має сенсу. Популярність романів Олександра Дюма настільки широка, що про нього знають всі. Ця книга стала не просто бестселером, а одним з найбільш екранізованих творів в історії!
Стільки води витекло з тих пір, як «Три мушкетери» були видані вперше, але актуальність роман не втрачає і донині. Ним зачитувались, зачитуються і будуть зачитуватися і юнаки, і дівчата. А ти знав, що якщо підрахувати загальну кількість віддрукованих примірників книги різними мовами світу, то вийде приголомшлива цифра — більше 70 мільйонів!
«Повість про дружбу і недружбу»
Брати Стругацькі — майстри не тільки фантастичного жанру, а й створення героїв, що запам’ятовуються надовго. Це незвичайний твір для авторів, оскільки головний герой його — підліток. А назва повісті говорить сама за себе.
«Серця трьох»
Джек Лондон, коли писав «Серця трьох», не приховував свого бажання екранізувати роман. Цей твір значно відрізняється від інших його творів. Зазвичай автор описував людей з важкою долею, яким випало чимало випробувань. Тут же — навпаки: мова йде про авантюристів, які жадають пригод. Події розвиваються дуже динамічно, і стежити за ними цікаво. Стиль написання сподобається юному читачу. Роман сповнений гумору і яскравих описів характерів головних героїв.
У романі порушено одну дуже спірну тему: чи можуть дружити чоловік і жінка? Відповідь на це питання ти дізнаєшся з роману «Серця трьох»!
 «Володар перснів»
Трилогія стала знаменитою завдяки виходу фільмів, знятих за її сюжетом. Загальна мета, яка поєднала героїв, проведе їх через всі труднощі до самого фіналу. До речі Дж.Р.Толкіен задумував свій твір як одну книгу, але через значний об’єм її видавали як три окремих твори.
«Три товариші»
Якщо ти хочеш прочитати життєву, реалістичну і трохи сумну книгу, «Три товариші» Ремарка тобі прийдуться до смаку. На думку багатьох, цей твір визнано одним з найбільш красивих серед прози минулого століття. Герої роману здружилися завдяки війні. Вона вирвала їх з рідних домівок і у дитячому віці примусила пройти крізь жахи бойових дій. Йдучи на фронт з душею, наповненою ідеалами, вони повертаються з розбитими надіями. Їм доводиться заново вчиться жити в мирний час. Що чекає на трьох товаришів попереду?
Якщо ти ще не встиг прочитати цю книгу, обов’язково присвяти їй кілька вільних вечорів. Обіцяємо: ти не пошкодуєш про час, проведений з Еріхом Ремарком!
«Два капітани»
Мова в книзі Веніаміна Каверіна йде про долі різних людей, пов’язаних подіями однієї епохи. Як знайти своє щастя і відстояти свою думку? Як не втратити мужність перед лицем небезпеки? Де знайти правдиві відповіді на хвилюючі питання? Роман починається з того, що Сашка і Петька знаходять сумку з листами, в яких розповідається про експедицію. Саме ця подія і наклала відбиток на всю їхню подальшу долю.
«Гаррі Поттер»
Ця серія творів розповідає нам про дружбу дітей з незвичайними здібностями. Але це нам вони здаються надприродними, а для світу Хогвардса, в який потрапляють хлопці і дівчина, цілком звичайні. Відносини між ними зав’язуються ще в купе поїзда, який везе їх до замку.
Вивчення таїнств чаклунства і містичні події пов’язують Гаррі, Рона та Герміону міцними узами, які вони зберігають і в дорослому житті. Завершує серію книга, яка розповідає вже про їхніх дітей. Чи будуть вони дружні так само, як батьки? Герої Джоан Роулінг настільки полюбилися читачам, що зробили письменницю всесвітньо знаменитою. І якщо ти ще не читав її книг, обов’язково виправ це непорозуміння!

5 захопливих книжок для підлітків

Нарешті можна відкласти подалі всі підручники й книжки зі списку рекомендованої літератури і дати волю власним вподобанням. У цій добірці ділимося про п’ять найцікавіших крутезних новинки для підлітків і про підлітків…
«Ларс.LOL» Ібен Акерлі
 Аманда сподівалася, що цього навчального року буде все інакше. Здається, вона нарешті розлюбила Адама, однак перший навчальний день розбиває всю її впевненість: його темно-каштанові кучері і досі хвилюють її – за літо її почуття стали ще сильніші. Але, здається, він не просто не звертає на неї уваги – він її ненавидить. Крім того, цей рік обіцяє стати ще тим випробуванням: цього року за кожним буде закріплений підопічний-першокласник, яким вони опікуватимуться. Клас Аманди мріяв про це ще відтоді, як вони самі були підопічними. Але й тут все складається для Аманди не так, як хотілося б: їй довіряють опікуватися не з першачком, а її новим однокласником – хлопцем із синдромом Дауна. Аманда зла й розгублена, і, здається, ніхто не хоче зрозуміти, як їй важко. Тепер їй доведеться вберегти від цькувань не лише себе, а й Ларса, особливого хлопчика, якому подобається Гаррі Поттер і полуниці.  Ця книжка легко й дотепно висвітлює важливу тему інклюзії. Ібен Акерлі знає, про що пише, адже перш ніж взятися за написання книжки, авторка здобула диплом Викладача Спеціальної Освіти у сфері медико-педагогічної, професійної та соціальної реабілітації осіб, які мають психічні та фізичні порушення.
«Клуб червоних кедів» Ани Пунсет
 Любите з головою поринати в історію й проживати з одними й тими ж героями їхні радощі й труднощі, спостерігаючи при цьому, як вони дорослішають з книжки в книжку? Тоді перший роман нової підліткової серії «Клуб червоних кедів» іспанської письменниці Ани Пунсет саме для вас!  12-річна Лусія так сильна про них мріяла – про червоні кеди, які вона знайшла під ялинкою на Різдво. Відтепер усі четверо мають червоні кеди – Фріда, Беа, Марта та Люсія – чотири нерозлучні з першого класу школи подруги. Так трапилося, що от-от Марта має назавжди переїхати з родиною до Німеччини. І саме тоді, після неприємного інциденту з кедами в школі, у них виникла ідея створити клуб нерозлучних подруг – «Клуб червоних кедів»: аби незважаючи на всі кілометри, що дівчат розділятимуть, їхня дружба залишилася непохитною. Вони навіть придумали 10 золотих правил клубу. Після переїзду Марти, дівчатам випадає нагода виграти в конкурсі поїздку до Берліна і нарешті зустрітися з подругою! Але на заваді їм стає каста Модних… Відтак події починають закручуватися.  А між очікуванням перекладу наступної книжки в цій серії раджу звернути увагу на ще одну крутезну підліткову серію, що вже повністю вийшла українською, – «Хто проти суперкрутих» А. Аудгільд Сульберґ.

«Лепрекони» Валентини Захабури
 Валентина Захабура написала дуже смішну й стьобну книжку про сьогодення підлітків, які, як і всі їхнього віку, відвідують школу, сваряться з вчителями, батьками, дружать, закохуються, розчаровуються, йдуть проти системи, вчаться приймати себе та інших, а ще організовують спільноту лепреконів.  Усе починається з листа, який одного дня отримує Наталка від свого найкращого друга дитинства Тоторо, тобто Антіна. Ось уже років п’ять як вони не бачилися, але на осінніх канікулах Тоторо планує завітати до Києва. Нарешті вони зустрінуться! Але, здається, за цей час Тоторо змінився – настільки, що при зустрічі Наталка його не впізнає. Чи це та людина, з якої вони були такі близькі? Так закручується сюжет книжки, де замість Антіна з’являється Тоня – пухкенька афродівчинка з багатьма кісками. Де ж подівся Тоторо… Чи, може, вона і є він?..  Ця повість перенесе вас у шкільні підліткові будні, із жартами за партою й «тьорками» з вчителями, з «розбірками» на перервах й вечірками на квартирі. А ще ця історія легко й без моралізаторства піднімає чимало гострих тем, як-от: застарілість шкільної програми, відстоювання особистих кордонів, гендерна нерівність і ейджизм,  і найперше – право на інакшість, право бути собою поза тим, що в це вкладає оточення.
«Залізний вовк» Оксани Лущевської
 Цієї весни Оксана Лущевська потішила юних читачів динамічним й сповненим пригод фентезі «Залізний вовк». Доповнюють книжку й надають сюжету виразності графічні ілюстрації Іви Михайлян. Граф Горгій, який фанатіє від полювання, заклався з бароном Раданом, що вполює небаченого досі звіра. За своїми полюваннями граф геть перестав приділяти час сину Віру й дружині й сам став схожий на звіра. Усе, що його цікавило, – вигадані й справжні істоти, яких він міг би вполювати. Цього разу удача усміхнулася графові й він вполював особливого звіра, не схожого на жодного іншого.  «Вір помітив, що звір геть не мав хутра. Натомість на тілі вертілися, виблискували, цокотіли безліч коліщаток і шестерень. Між ними можна було розгледіти тонесенькі золоті гайки. Залізні лапи нагадували наконечники стріл. На золотавих кутиках вух грали кольорові камінці. Ні, вирішив хлопець, звір схожий не на собаку, а на вовка. Але такого вовка Вір не зміг би й уявити!»
 А тоді під час бенкету з нагоди такого вдалого полювання звір зникає із замку. І вся провина падає на Віра… Граф у люті наказує слузі відвести його до лісу і вбити. Але історія йде іншим шляхом. Хто ж насправді викрав звіра і чи змилостивиться батько Віра – вже на сторінка новинки від Старого Лева!
Читайте та відкривайте нові світи!

Кращі книжки для підлітків, які назавжди виховають любов до читання

 «Над прірвою у житі» Джерома Селінджера – класика модернізму в літературі і один зі ста кращих англомовних романів за версією журналу Time. Головний герой, Голден Колфілд, – втілення всіх підліткових переживань. Він шукає сенс життя і своє місце в світі, але не може знайти. Не розуміє оточуючих і сучасний уклад та віддаляється від них. Підліток гостро переживає самотність і саме дорослішання. Роман – ідеальний варіант для прочитання саме в перехідний період, адже в дорослому віці стан героя відгукується не так яскраво.
Культову книгу «Будинок, в якому…» Маріам Петросян писала протягом 18-ти років і створила справжній шедевр. Будинок – як окремий всесвіт зі своїми правилами, жителями, часом. Тут фантастика переплітається з реальністю: іноді так закрутисто, що ти не розумієш, подія відбувається в реальності або в уяві персонажів. Під час читання кожен герой-підліток, предмети, оточення, сам Будинок стають рідними. Сюжет захоплює, загадки книжки хочеться розгадувати, а в цю історію – занурюватися знову і знову.
«Крадійка книжок» принесла австралійському письменникові Маркусу Зусаку світове визнання і потрапила у безліч книжкових must read списків. Це один з тих творів, який колись стане класикою. Січень 1939 року, нацистська Німеччина, життя простих людей. На описувані події читачі дивляться очима самої Смерті. Незважаючи на трагічність самої обстановки і відра пролитих сліз під час прочитання, книга просякнута позитивними емоціями. Добротою, силою духу, надією, щирою любов’ю і, звичайно, дивним світом книг.
Також підлітків можуть зацікавити різні фантастично-фентезійно-пригодницькі історії. В юності вони заходять найбільше. Атмосфера захоплює, сюжет не відпускає спати, а герої стають справжніми друзями. Найбільшою популярністю серед сучасних тінейджерів користуються наступні серії підліткових книг:
·         «Голодні ігри» Сюзани Коллінз. Зовсім не райдужна картина далекого майбутнього після глобальної катастрофи. Світ, суворо розділений на касти. Держава з нібито благих цілей відправляє дітей 12-18 років на видовищні ігри, під час яких вони повинні вбивати інших учасників і спробувати вижити. У цій трилогії є все: захопливий сюжет, протистояння особистості масі, важливість сім’ї та дружби, любовна лінія.
·         «Чорнильне серце» Корнелії Функе – це миле фентезі, яке ідеально підходить дітям 13-15 років. Тут диво м’яко переплітається з реальністю, герої з книг оживають, а маленька Меггі потрапляє в казковий світ.
·         «Часодії» Наталії Щерби – історія про дівчинку Василину, яка несподівано дізнається про чарівний світ і свою здатність керувати часом. Незважаючи на стару, як світ, зав’язку, до історії прив’язуєшся. Вона підійде тим, кому не вистачає чарівництва в повсякденному житті, а популярні серії вже читані-перечитані і хочеться чогось новенького.
Вибирай будь-який з вподобаних варіантів і вирушай в дивовижний, хвилюючий і такий різний книжковий світ. Почни свою захоплюючу подорож по нескінченному книжковому всесвіту, адже, вступивши на шлях істинного кнігомана, ти вже не захочеш зупинятися!
 Джерело: https://blog.lavkababuin.com

 У Дитячій центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулося нагородження конкурсу "Зимові читання-2018"Нові книги у бібліотеці - це завжди маленьке свято!

Нова книга має неповторний запах, приємна на дотик, таємнича за змістом. Складно уявити дитинство без книг... Шелест сторінок, улюблені герої, що оживають на яскравих ілюстраціях. Подорожі в далекі країни не виходячи з кімнати. Книги...Хороші, цікаві, веселі, повчальні - просто різні. Вони дають можливість уявляти, фантазувати, сміятися, вгадувати, що буде на наступній сторінці, і з нетерпіням чекати, чим же закінчиться та чи інша подія...

Зустрічайте другу «Наскільки все куме-е-едно» і третю «Заклинателька змій» книги серії «Лотта та її "катастрофи"» від сучасної німецької дитячої письменниці Аліс Пантермюллер й відомої художниці Даніели Коль! Химерні пригоди тривають! Новинка припаде до смаку дітям та дорослим, які люблять читати, полюбляють веселі пригоди й готові до захопливого читання та невпинного реготання! ... 

Наконец-то все без исключения повести норвежской детской писательницы Анне-Катарины Вестли из цикла под названием «Папа, мама, бабушка, восемь детей и грузовик» под одной обложкой! Это самое исчерпывающее издание о необычном семействе на русском языке. С этой большой и дружной семьей вы не заскучаете ни на секунду! Они как никто другой умеют искать приключения на все свои одиннадцать голов. То отправятся в горы, откуда часть из них скатится в большом ящике, то поселят у себя в гостиной живую корову, то уступят свой дом на несколько дней его прежним владельцам. Словом, этот цикл – что-то невероятное!

«День усіх білок» Ірени Карпи– це добра й бешкетлива історія про дружбу, свободу і Мрію, це розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книга сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.
Невероятно, но "Секретная семёрка" лишилась одного из своих членов – Джордж по недоразумению выбывает из игры. А тут как раз намечается новое дело, ниточку к которому и дал ребятам Джордж. Неужели, выполняя задание Питера по отработке навыков слежки, он действительно напал на след преступников? И может ли это на первый взгляд бесперспективное расследование стать настоящим приключением? Читайте книгу Энид Блайтон "Берегитесь, воры!"
Героями книги Ольги Уліщенко "Мова чудова", яких вигадали для того, щоб читачам веселіше було подорожувати її сторінками, є Кіт-воркіт і Мишка-побіганка. Вони розкажуть про складні випадки вживання деяких слів, навчать не припускатися багатьох мовних помилок, нададуть швидку допомогу в запобіганні помилок при перекладі з російської мови сталих виразів, допоможуть уникати мовного суржику. Видання стане в пригоді для всіх, хто вивчає українську мову і прагне вільно використовувати її як в усному, так і в письмовому мовленні.

Читайте і відкривайте нові світи!

 Твори, що змусять тинейджерів захопитися книжкою

Книж­ки завжди були найбільшою цінністю людства. Вони допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так й інших народів.  Нині  майже не зустрінеш підлітка з книжкою.  Що ж запропонувати почитати тобі? Ось кілька історій, написаних авторами, які по-справжньому вміють розмовляти з дітьми та підлітками, ці твори обов’язково стривожать душу.
Р. Дж. Паласіо «Диво» – книжка про фізичні вади й толерантність (від 12 років).
 «Диво» – книжка американської письменниці про десятирічного хлопчика на ім’я Авґуст Пуллман, якого всі довкола сприймають із подивом. Авґуст називає себе «особливим». Його обличчя відрізняється від облич інших  членів його родини. Він добре розуміє, що він не такий, як вони. Авґуст пережив 27 операцій, але все ж таки йому не судилося стати подібним на людей зі «звичним» обличчям. Ця історія допоможе юним читачам навчитися сприймати не зовнішність, а внутрішній світ людини. Також допоможе зрозуміти, що ті чи інші «особливості» в зовнішності людей треба сприймати спокійно. Книга про те, що мужність, почуття гумору, доброта і дружба здатні творити дива. А батьки Авґуста –  приклад того, як слід слухати і чути своїх дітей, визнавати свої помилки, проявляти невблаганність, коли треба.
Гюс Койєр «Книга всіх речей» (від 12 років) 
–  дев’ятирічний Томас бачить зовсім не те, що звикли бачити інші діти. У нього тропічні рибки живуть у міських каналах, град збиває листя з дерев, а вулицями розгулюють жаби. Цього не бачать інші – і часом Томасу стає моторошно і страшно, а подітися нікуди. Іноді до нього заглядає Ісус. «Я дуже радий, що ти є на світі, Томасе», – пише він Томасу на піску. Хлопчик росте в релігійній сім’ї: тато після вечері читає Біблію, вони ходять до церкви, моляться перед їжею, а ще … батько б’є матір Томаса. Книжка навчає, як перестати боятися та як захищати свій світ і тих, кого любиш.
Шерон Дрейпер  «Привіт, давай поговоримо» (від 11 років).
 Зворушлива історія про одинадцятирічну дівчинку Мелоді. Вона чує музику і бачить її кольори, в неї фотографічна пам’ять, вона запам’ятовує все до найменших дрібниць. Мелоді – одна з найрозумніших учениць у школі, а ще в неї церебральний параліч, вона не може говорити і пересувається на візку. Історія розказана від імені самої дівчинки: її думки, почуття, радощі і образи, дитячі проблеми і абсолютно дорослі переживання. Вона робить те, що багатьом в її обставинах просто не під силу. Історія спонукає замислюватися про те, що відбувається в голові людей, які не можуть говорити і рухатися, приймати і допомагати людям з обмеженими можливостями.
Тетяна Губіна «Кузя, Мишко, Вірочка .. та інші нічийні діти» (від 10 років).
 Абсолютно різні життєві історії про дітей, батьків, співробітників дитячих будинків. Збірка оповідань про життя дитини-сироти та як змінилося життя після усиновлення. Книга – на складну тему сирітства, але часом забуваєш про смуток і щиро радієш за дітей і батьків, які зустрічаються в таких обставинах і роблять життя одне одного яскравішим.
Діана Мохаммаді, Марі Бюро «Маленька продавчиня сірників з Кабула» (від 14 років). 
Французька журналістка Марія Бюро розповідає історію афганської дівчинки Діани. Їй 13 років, вона заробляє приблизно 2 долари на день, бо продає сірники та хустки, й обіцяє бути охоронцем туристів у Кабулі. Її день починається о 4-й ранку, коли вона та її сестра дві години пішки йдуть по продукти на базар і приносять 14 кг їжі щодня. У них немає холодильника, тому вони ходять на базар щодня, потім до школи, по обіді Діана продає сірники, ввечері – уроки, прання, готування, прибирання і знову новий день. Зовсім не дитячий погляд на життя, мусульманські звичаї, особливості культури, раннє дорослішання дитини, політику та історію Афганістану, відповідальність, покладену на тендітні, але при цьому такі сильні плечі. Історія примушує задуматися про соціальну нерівність, про дітей, у яких немає дитинства і які змушені працювати з 4 років на вулиці.
Ольга Громова «Цукрова дитина» (від 10 років).
 Історія дівчинки Елі, яка в 5 років несподівано стала донькою ворога народу. Дитина, яка виросла в абсолютній любові, в благополучній родині у розкоші, в одну мить усе втрачає і потрапляє з мамою до Киргизії, у табір для членів сімей ворогів народу. Складні сторінки радянської історії кінця 1930-х років показані крізь призму дитячого світобачення. Маленька дівчинка та її молода мама зберігають силу духу і почуття власної гідності, попри серйозні випробування, голод і хвороби. І, хоч це і дивно, в житті в найвідчайдушніші моменти їм зустрічаються дуже хороші люди. “Цукрова дитина” – це роман виховання, історія про кохання, а про те, що таке гідність і що таке воля.  Це історія дорослішання. Історія про те, як виховати в дитині стійкість до життя.
Діна Сабітова  «Три твої імені» (від 12 років).
 Пронизлива історія дитини, яка втратила батьків і потрапила до дитячого будинку. Діна Сабітова чесно і життєво розповідає про те, як може скластися доля. Ритка, Марго, Гошка. Три імені – три історії. Ритка-Марго-Гошка – одна і та сама дівчинка, Маргарита. Її історії вистачило б на кілька життів. Книга написана так просто і чесно, що підліток, який буде її читати, обов’язково задумається про життя дитини, яка втратила батьків. Історія Ритки позбавляє від ілюзій «вічного благополуччя», від щастя до біди – лише один крок. Але і до щастя теж є дорога.
       Читай і відкривай нові світи!

Увага! Нові книги! 


 Друзі! Пропонуємо вам огляд нових книжок, що надійшли до фондів нашої бібліотеки. Ви можете взяти їх для читання у відділі абонементу. 

Приємного читання!


 "Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною"

Наша бібліотека отримала черговий подарунок від благодійного проекту ЛакіБукс. Першу, перекладену українською мовою книгу, голлівудської акторки із телесеріалу “Теорія великого вибуху” Маїм Бялік "Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною".
Ця книжка руйнує стереотипи. Авторка просто із гумором, на власному прикладі розповідає про те, як дівчинці зрозуміти своє тіло, як полюбити свою дівочу природу і як перетворитися із незграбного підлітка на молоду прекрасну, впевнену у собі жінку яка відповідає за свої власні рішення, сміливо вирішує будь-які життєві складнощі й готова підкорити увесь світ.А ще така книжка стане справжнім помічником для батьків, які не знають, як правильно говорити про стосунки, фізіологічні зміни та власну безпеку зі своїми дітьми. Тож запрошуємо наших читачів ознайомитися з бестселером доктора філософії з неврології Маїм Бялік.

Світлина від Книжчин дім Дитяча центральна бібліотека ім.Пушкіна.

 Нужно ли читать книги в наше время?


Мы читаем по разным причинам: для получения самой разной информации, для отдыха, для расширения кругозора. Читать книги в наше время очень полезно из-за большого количества стрессовых ситуаций в жизни, а во время чтения мы уносимся в другие мира, эпохи, отвлекаясь от проблем и забот.
Есть множество причин, почему мы должны читать книги. Хорошая литература — это жизнь. Часто мы ищем в ней то, чего нам крайне не хватает в реальной жизни: то, что происходит в нашей душе и мучает нас, ответы на разные вопросы.

Такой простой вопрос «Зачем нужно читать книги?», по сути, имеет логичный ответ — чтобы быть умным, образованным, успешным. Все это знают, однако на деле книги читают единицы. С детства известно, что данное занятие крайне полезно, однако в последнее время данный вопрос приходится поднимать снова и снова.

Нужно ли читать? Однозначно да. С детства за чтением книг ты активно развиваешь творческое мышление. Ты не просто читатель, ты создатель произведения. Ведь твое видение сюжета отличается от того, как его представлял автор. Ты создаешь свой мир, своих персонажей. Творческое мышление необходимо не только для художников или дизайнеров, оно нам необходимо куда чаще, чем кажется.

Книги позволяют оставлять наш мозг «чистым», не засоряя негативными событиями, которые происходят в мире. Сегодня практически каждая статья в газете или в интернете имеет свой скрытый смысл — заставить нас верить в то, чего нет на самом деле. Нас программируют на искусственный мир. Классические же произведения такого не делают, они будут затрагивать духовные и интеллектуальные стороны личности.

Возвращаясь к воображению, необходимо отметить, что оно крайне необходимо тем, кто хочет быть интересным собеседником. Самая главная ценность — это не то, что ты блещешь шутками из популярных телепередач, а твои мысли, возникающие во время разговора с собеседником. Без воображения ты просто не сможешь поддержать разговор советами, вопросами, размышлениями.

Еще одна причина, для чего нужно читать книги, — это счастливая семейная жизнь. За несколько лет супруги узнают друг друга досконально, и просто становится скучно. Люди же, которые много читают, имеют отличное воображение, всегда что-нибудь придумывают, делают жизнь активной и яркой. В такой семье никогда не будет скучно.

Книги заставляют думать, анализировать, угадывать. Эти качества важны для того, чтобы справляться с жизненными проблемами и заботами, находить решения даже для самых сложных задач.

К сожалению, люди устроены так, что теряют интерес к самым доступным вещам. Раньше, когда книги были в дефиците, за ними буквально гонялись, зачитывали до дыр. Сегодня же можно любую книгу за пару минут скачать из интернета, только это уже мало кому интересно.

Поэтому, ответ на вопрос «Почему нужно читать?» — однозначно нужно для развития интеллекта, творческого мышления и духовной стороны твоей личности.А как ты считаешь,  нужно ли читать книги?)

 Самые потрясающие факты о книгах

Google подсчитал количество всех художественных, публицистических и научных трудов в мире. Оказалось, что общее количество книг на Земле составляет 129 864 880.

Одна из самых необычных книг в мире – это «Божественная комедия» Данте, написанная бенедиктинским монахом Габриэлем Челани на листе бумаги размером 80 на 60 см. Все 14000 стихов легко можно прочесть невооруженным глазом, а если посмотреть на лист с некоторого расстояния, то видишь красочную карту Италии. На этот труд Челани потратил четыре года.


Одной из самых дорогих книг в мире является «Лестерский кодекс» Леонардо да Винчи. Этот научный трактат посвященный «воде, земле и небесным телам», напечатан зеркальным шрифтом поэтому, чтобы его прочесть, нужно обязательно вооружиться зеркалом. Владельцем «Лестерского кодекса» в настоящее время является Билл Гейтс, который приобрел книгу за двадцать четыре миллиона долларов.


Самой дорогой книгой в настоящее время считают уникальный «Апокалипсис», изданный французом Жозефом Форе. Книга оценена в 100 миллионов старых франков. Она выставлена в музее современного искусства в Париже.


Литературоведы подсчитали, что в книгах Шекспира слово «любовь» упоминается 2259 раз, в то время как «ненависть» произносится всего 229 раз.

Среди самых читаемых книг в мире, первое место, бесспорно, принадлежит Библии. Ее общий тираж — шесть миллиардов экземпляров. На втором месте — цитатник Мао Цзэдуна, а третье место досталось «Властелину колец».

В прошлом книги ставились на полку наоборот: корешком к стене и передним обрезом наружу.

Исследования показывают, что 4–6 лет — самый благоприятный возраст для обучения ребёнка чтению. После 6–7 лет научить читать сложнее.

В среднем люди проводят за чтением 6,5 часов в неделю.

Согласно исследованию Йельского университета, три четверти учеников, которые плохо умеют читать в третьем классе, останутся такими в средней школе.

На написание романа уходит в среднем около 475 часов.

В общественных библиотеках средневековой Европы книги приковывались к полкам цепями. Такие цепи были достаточно длинны для того, чтобы снять книгу с полки и прочитать, но не давали вынести книгу за пределы библиотеки. Эта практика была распространена вплоть до 18 века, что было обусловлено большой ценностью каждого экземпляра книги.

В среднем, покупатель книжного магазина проводит восемь секунд, глядя на переднюю обложку и 15 секунд, просматривая заднюю.

Половину всех продаваемых сегодня книг покупают люди старше 45 лет.

Взрослые, регулярно читающие литературу, более чем в два с половиной раза склонны заниматься волонтёрской или благотворительной работой и более чем в полтора раза склонны принимать участие в спортивных мероприятиях.

Большинство читателей теряют интерес к книге на 18 странице.

Узниками Бастилии были не только люди. Однажды в тюрьму была заключена знаменитая Французская энциклопедия, составленная Дидро и Д`Аламбером. Книгу обвиняли в том, что она наносит вред религии и общественной морали.

Самым большим словарем в мире является Deutsches Wortetbuch, начатый Якобом и Вильгельмом Гриммами в 1854 г. Он был закончен в 1971 году. Словарь, объем которого составил 34519 страниц, был издан в 33 томах. На сегодняшний день словарь стоит 5425 немецких марок. Самый большой словарь английского языка — 20-томный The Oxford English Dictionary. В нем 21728 страниц.Самым древним печатным произведением является свиток Дхарани, или сутра. Текст был отпечатан с деревянных клише. Свиток был найден 14 октября 1996 года в фундаменте пагоды Пульгукса в Южной Корее. Было установлено, что сутра была отпечатана не позднее 704 г.н.э.                                                                          По материалам портала nashabiblio

Тайны знаменитых книг

Многие известные литературные произведения имеют свои секреты и тайные истории. И порой читать о них не менее интересно, чем сами книги.

Александр Сергеевич Пушкин "Руслан и Людмила"

Вы никогда не задумывались, почему у Пушкина «русалка на ветвях сидит»? Образ русалки, которая наполовину женщина, наполовину рыба, — это наследие западноевропейской культуры. Мы привыкли представлять русалку с рыбьим хвостом, однако западная русалочка и русалочка из славянского фольклора — совершенно разные персонажи. Чаще всего русалочку в славянской традиции изображают как дородную, красивую, молодую женщину с бледным лицом и с длинными зелеными волосами. Главное ее развлечение — сидеть на ветках деревьев и расчесывать свои волосы.


Жюль Верн "Таинственный остров"
Известно, что Жюль Верн обычно писал свои романы, основываясь на собственных научных знаниях. Но в «Таинственном острове» он намеренно умолчал одну деталь: в описании способа изготовления нитроглицерина для подрыва гранитной скалы не хватало катализатора (платина), без которой вся эта затея ни за что бы не сработала.


Джон Рональд Руэл Толкин "Хоббит, или Туда и обратно"
Толкин хотел написать лишь небольшую сказку для чтения собственным сыновьям, но так увлекся, что получилась полноценная книга с картами и иллюстрациями. Сначала существовал лишь один рукописный экземпляр книги, которую профессор иногда давал почитать своим друзьям и ученикам. Именно благодаря одной из его учениц книга и увидела свет, а позже еще и получила продолжение.
Также интересным фактом является то, что рецензентом для этой книги стал десятилетний мальчик, сын директора издательства, в котором она впервые была напечатана.


Уильям Шекспир "Макбет"
Шекспир вовсе не выдумал сюжет пьесы «из головы». Он талантливо изложил средневековое сказание, причем довольно близко к первоисточникам. «Макбет» является самой популярной пьесой Шекспира. Она исполняется в мире каждые четыре часа.


Дж.К. Роулинг "Гарри Поттер и узник Азкабана"
Когда книга «Гарри Поттер и узник Азкабана» была выпущена в Великобритании, издатель, во избежание прогулов, попросил владельцев книжных магазинов не продавать книгу, пока школы не закроются на один день.

Александр Дюма "Граф Монте-Кристо"
Сюжет «Графа Монте-Кристо» был почерпнут из архивов парижской полиции. Сапожник Франсуа Пико был арестован по доносу и брошен в крепость, где провел около 7 лет. В тюрьме Пико прорыл подземный ход в соседнюю камеру, где содержался богатый итальянский священник. Они подружились, и перед смертью священник поведал Франсуа тайну о скрытом в Милане сокровище. После выхода на свободу Пико овладел завещанными ему сокровищами и под другим именем объявился в Париже, где посвятил 10 лет возмездию за подлость и предательство.

О любви в сказках мы читаем

Мы с детства любим читать сказки, танцевать вместе с героями на балах, встречаться с королями и королевами, быть свидетелями сказочных чудес.Сказка убеждает нас, что любовь и добро побеждают зло и неприятности. Давайте вспомним эти сказки.

Гофман Э.Т.А. "Щелкунчик и мышиный король"
 Андерсен Г.Х. "Русалочка"

Андерсен Г.Х. "Снежная королева"

Андерсен Г.Х. "Свинопас"

Андерсен Г.Х. "Стойкий оловянный солдатик"

Андерсен Г.Х. "Принцесса на горошине"

Андерсен Г.Х. "Дюймовочка"

Аксаков С.Т. "Аленький цветочек"

Перро Ш. "Золушка"

Читайте сказочные истории любви в нашей библиотеке.

Самые необычные книги в мире

Ежедневно люди сталкиваются с книгами. Их читают, собирают для коллекции, дарят, тем более что хорошая книга всегда считалась лучшим подарком. Говорят, что нельзя судить о книге по обложке, и это верное утверждение. Однако сегодня мы хотим рассказать о самых удивительных дизайнерских книгах, которые меняют представление не только об обложках, но и о книгах в целом.

Самая большая книга в мире
«The Codex Gigas» —  оригинальное название этой книги, еще она известна как «Библия Дьявола».  Кем и почему она была написана доподлинно до сих пор неизвестно. Легенда гласит, что ее написал монах, которого заперли в холодной каменной келье за нарушение монашеских принципов, и он поклялся всего за одну ночь написать самую большую рукопись в мире. Когда он понял, что не сможет выполнить свой обет, то стал молиться дьяволу, тот услышал его молитвы, и книга увидела свет.


Самая маленькая книга в мире (до недавнего появления нанокниги)
Невооруженным глазом сложно разобрать, что написано в этой книге, размер которой 5х5 мм, но если увеличить ее в 600 раз, станет ясно, что книга является самой маленькой в мире копией Нового Завета (Новый Завет Библии Короля Джеймса). Создана книга в Массачусетском технологическом институте.


Деревянные книги Барбары Йейтс
Барбара Йейтс является экологическим художником. Свое искусство она делает, перерабатывая мертвые деревья в настоящие произведения искусства.


Книга-картина Мартина Фроста
На передние края этой книги нанесен рисунок, который полностью появляется при чтении, когда книга открыта и сжимается, при этом не теряет формы и тогда, когда книга находится в закрытом состоянии.
Книги-скульптуры Брайана Деттмера
Художник из Чикаго Брайан Деттмер развил и популяризировал новый вид искусства – book carving, преобразование книги в скульптуру путем вырезания из нее лишних, на взгляд художника, частей. Книжные скульптуры уже стали частью contemporary art, а сам Деттмер по праву может считаться прародителем жанра. Факт признания таланта Брайана подтверждается и тем, что его творения можно встретить в лучших галереях мира, музеях и центрах современного искусства Лондона, Чикаго, Майами, Нью-Йорка.Книги-скульптуры, сделанные Робертом Эрнестом Раушенбергом
Американский художник-концептуалист для создания своих скульптур использует книги, которые были найдены в мусорных контейнерах и в благотворительных магазинах. Роберт Раушенберг убежден, что в виде с любовью созданных скульптур эти книги получают вторую жизнь и отстаивают свое право на существование вне той культуры, которая превратила их в мусор.

Кулинарная книга, которую перед прочтением необходимо запечь
Обычно сначала открывают поваренную книгу, а потом духовку, чтобы запечь там что-нибудь, вычитанное на страницах книги. Но хорватские книгоиздатели решили вывернуть этот процесс наизнанку. Они создали поваренную книгу под названием Well Done, которую нужно сначала запечь в фольге в духовке, чтобы на ее страницах появились рецепты блюд.


Книга света Такеши Ишигуро
Японский дизайнер Такеши Ишигуро создал настоящую «Книгу Света». В сложенном виде она выглядит как самая обычная книга с фабричной обложкой, но стоит ее открыть — и из белых гладких страниц выскакивает миниатюрный изящный фонарик, от которого исходит теплый приятный свет.


Трехмерный алфавит
Всем известно, что в игровой форме легче что-либо изучить, поэтому этот алфавит был создан в виде трехмерной азбуки.


Книга-ночник
Книга «Good Ideas Glow in The Dark» — это не совсем книга. Это ночная лампа, стилизованная под книгу, и предназначенная для того, чтобы ее поставить на книжную полку. Хотя ее также можно положить и на стол. Ведь в этой «книге» светится не только корешок, но и буквы на обложке.

Тоннельная книга
У писателя, как и у любого человека, работающего за компьютером, может развиться так называемый «тоннельный синдром». Видимо, именно страдающий им человек создал книгу Tunnel Vision, в которой рассказал про тоннель, соединяющий Нью-Йорк и Нью-Джерси, его историю и современность. Очень наглядно получилось.


Трехмерные книги Бенжамина Лакомба
Французский художник-иллюстратор Бенжамин Лакомб делает настоящие трехмерные книги, каждый разворот которых радует читателя новыми объемными чудесами. На данный момент он уже создал дизайн для таких всемирно известных произведений как «Пиноккио», «Мадам Баттерфляй», «Алиса в Стране Чудес».


Википедия в бумаге
На многих языках количество статей в Википедии уже давно значительно перевалило за количество статей в самых полных бумажных энциклопедиях на этих же языках. Вот потому она и невозможна в печатном экземпляре. По крайней мере, так казалось, пока дизайнер Роб Мэттьюс не создал 5000-страничный том, состоящий из нескольких десятков тысяч самых посещаемых статей в английском разделе Википедии. Конечно, в этой книге нет никакой практической составляющей. Но зато очень наглядно передана сама суть электронной энциклопедии.


Книга-приправа
Обычно всевозможные пищевые приправы и специи принято хранить в специальных баночках. Но дизайнер Ник Бамптон предлагает использовать для этого книгу. Каждый ее листок будет содержать в себе некоторое количество специй. И для того, чтобы добавить их в блюдо, нужно всего лишь оторвать его и бросить на сковородку. Листок этот под действием температуры и влаги просто растворится в еде.В нашей библиотеке также имеется небольшая коллекция необычных книжек-игрушек, которая периодически пополняется.
Добро пожаловать к нам в гости!

Что читать 12-летним: список книг от подростка


39 ключей (серия)

Каждая книга серии написана разными авторами. только первую и последнюю – главные книги цикла – написал Рик Риордан. Серия известна своим необычным и запутанным сюжетом. Действие каждой книги происходит в разных странах и открывает тайны самых известных исторических лиц. Читателю вместе с героями предстоит искать ключи, которые оставила в наследство многочисленным потомкам бабушка Кехилл, глава семьи. Главные герои серии: 14-летняя Эми Кэхилл и ее 11-летний брат Дэн, отпрыски «самого могущественного клана в мире». Этим двум подросткам предстоит первыми отыскать 39 ключей, которые открывают дорогу к абсолютной власти. 

 

Джуры (серия)

Историческая тетралогия с элементами фентези, рассказанная живым классиком украинской детской литературы Владимиром Рутковским. Главные герои — друзья Гриць и Санько с деревни Вороневка недалеко от Черкас. Еще в детстве они любили слушать байки о казаках, чародеях-характерниках, и, конечно, о легендарном казаке Швайке, который по слухам мог перекидываться на волка. После того, как на родной поселок напали крымские татары, ребята чудом уцелели и сбежали в плавни, решив примкнуть к бесстрашным воинам с саблями. Ребят берет в ученики, то есть в джуры, сам Швайка, но Саньку с его необычными способностями нужен особенный учитель... Первая Запорожская Сич, бои в плавнях, магия характерников, опасные днепровские пороги, дружба и торговля с мирными крымскими татарами, борьба с рабством, легендарные казацкий юмор и смекалка, история о том, как начинало казачество.

Побеждая судьбу

В книге Александра Зубченко рассказывается о первой половине 17-го века, когда Украина страдала от татарских набегов. Братья Иван и Юрась оказываются в разных концах многострадального мира. Находясь на чужбине – один в Китае, второй – в Турции, братья не забывают того счастья, которое дали им любящий отец и ласковая мать, и хотя чужие обычаи и вера должны были убить эту память, но зов родной земли сильнее. Братья преодолевают все препятствия, пока не встречаются по разные стороны враждебных лагерей, чтобы вместе пойти по пути освободительной борьбы нашего народа, приумножая казацкую славу и вдохновляя других героической натуре и мастерским владением оружием.


Дневник Адриана Моула

Жизнь непроста, когда тебе 13 лет, – особенно если на подбородке вскочил вулканический прыщ, ты не можешь решить, с кем из безалаберных родителей жить дальше, за углом школы тебя подстерегает злобный хулиган, ты не знаешь, кем стать – сельским ветеринаром или великим писателем, прекрасная одноклассница Пандора не посмотрела сегодня в твою сторону, а вечером нужно идти стричь ногти старому сварливому инвалиду...
Адриан Моул, придуманный английской писательницей Сью Таунсенд, приобрел в литературном мире славу не меньшую, чем у Робинзона Крузо, а его имя стало нарицательным. Сью Таунсенд заставляет нас смеяться над своими персонажами и выворачивает наизнанку любую абсурдную ситуацию, в которую они загоняют себя, будь то развод родителей, публикация в литературном журнале или не сданный школьный экзамен. Но, отсмеявшись, читатель понимает, что "Дневники" - прежде всего книга об одиночестве и его преодолении, о любви и преданности, о том, как обрести себя в этом мире. И становится ясно, почему Адриан Моул так популярен во всем мире, - под его "Дневниками" мог бы подписаться любой из нас.

         Приключения мальчика-волчонка (серия)

В серии книг «Приключения мальчика-волчонка», автором которой является английская писательница Ди Тофт, изложена захватывающая история о трогательной и очень непростой дружбе подростка Нэта Карвера и волвена Вуди — полумальчика-полуволка. Интересно, что прообразом необычного героя-оборотня послужила огромная, красивая и добрая собака, которая живет в доме писательницы, и благодаря ей родилась эта история, полная опасных приключений, удивительных превращений и невероятных событий. Маленький городок на юге Франции охвачен ужасом — зло, много лет дремавшее в древней усыпальнице, проснулось — ожившие вампиры вышли на свою страшную охоту. Вместе с новыми друзьями они отважно вступают в битву со злобными чудовищами. Нэт Карвер и волвен Вуди, полумальчик-полуволчонок, — верные друзья и братья по крови. Опасные приключения сделали их дружбу еще крепче. Какие только испытания не выпадают на их долю! Ожившие мертвецы, злобные вервольфы-оборотни — все это дело рук Лукаса Скейла, отвратительного существа, продавшего душу демону и мечтающего подчинить себе весь мир.


Морской волкВ книге дети познакомятся с индейской культурой и ее традиционными понятиями чести и долга. Джек Лондон, с детства мечтавший покорить водные просторы и побывавши таки моряком, всю свою любовь к морю вложил в этот роман. Здесь много отличных морских пейзажей с клочьями тумана, мощными пассатами, надувающими паруса, и пенящимися волнами, много опасных морских приключений и эпизодов суровой морской работы. Продолжаются приключения и на суше: влюбленных героев ждет робинзонада на уединенном острове, где они будут почти счастливы. 

Долина ужаса


Истории Шерлока Холмса интересны как детям, так и взрослым. В этот раз знаменитый сыщик получает зашифрованное письмо об опасности, угрожающей некоему мистеру Дугласу из Бирлстоуна. Однако события опережают его, вскоре становится известно, что Дуглас убит в своем доме. Все указывает на то, что причины трагедии надо искать в прошлом, возможно даже, что они связаны с каким-то тайным обществом.
 


Пес по имени Мани или азбука денег


Кира находит раненого пса. Оказывается, он умеет разговаривать! Пес откликается на кличку Мани и знает все о деньгах. Очень скоро Кира, прислушиваясь к советам Мани, и сама становится настоящим финансовым экспертом и помогает другим правильно распоряжаться деньгами. Одна из лучших книг по финансовой грамотности от финансового консультанта, писателя и бизнесмена Бодо Шефера учит детей правильному отношению к деньгам. Но она пригодится и взрослым, которые захотят прислушаться к советам и сделать свою жизнь свободной от финансовых забот.
 

Хроники Нарнии (серия)


Нарния - сказочный, волшебный, фантастический мир. Вы открываете шкаф в старом поместье и оказываетесь в стране, где время идет совсем по другому, где есть короли, есть народы обычные и необычные, говорящие животные. "Хроники Нарнии" Клайва С. Льюиса - это сказка сначала для детей, а в конце для взрослых. Книга захватывает дух. Волшебная страна уже не отпустит тех, кто однажды попадет в неё на станицах книги. Так что садитесь по удобнее, делайте чай и в путь по волшебной стране. Да прибудет с Вами Аслан.
 

Тореадоры из Васюковки

Приключенческая повесть украинского писателя Всеволода Нестайко. Главные герои книги – простые школьники из села Васюковка – Павлуша Завгородний и Ява Рень. Сорвиголову Яву и более спокойного и рассудительного Павлушу объединяет искреннее желание прославиться на весь мир. Для этого они на протяжении всей трилогии пытаются стать тореадорами, поймать иностранных шпионов из своего села, покорить Киев и многое другое. Главное послание книги – настоящая дружба, самопожертвование, готовность прийти на помощь нуждающемуся человеку.
 

Класс госпожи Чайки


         В книге Малгожаты-Каролины Пекарской рассказывается о том, что интересно подросткам: о трудностях их возраста, о проблемах в школе и дома, но прежде всего – о первых чувствах и разочарованиях. Главные герои романа учатся сложному искусству принятия другого человека со всеми его недостатками и в конце узнают цену дружбы. Эта книга - молодежный бестселлер в Польше.
 
 


20 тысяч лье под водой


          Научно-фантастический приключенческий роман Жюля Верна. Во второй половине XIX века в морях и океанах на глаза мореплавателям стал попадать необычный объект – предмет размерами больше кита и невероятной скорости. Газеты, а за ними и ученые всего мира, сразу же заинтересовались «морским чудовищем». Но фортуна улыбнулась только профессору Аронакс, который со слугой Конселем и гарпунером Недом Лендом попадает на борт необычной и единственного в мире в то время подводной лодки «Наутилус». Герои романа вместе с капитаном и экипажем лодки отправляются в кругосветное путешествие в 20 000 лье под водой.

  

Приключения Электроника


Робот Электроник - копия мальчика, удивительное изобретоение профессора Громова; его друг и живой двойник Электроника - Сережа Сыроежкин, а также редчайшая электронная собака Рэсси - главные герои известных повестей Евгения Велтистова "Электроник - мальчикиз чемодана", "Рэсси - неуловимый друг", вошедших в сборник. По мотивам фантастических повестей был снят многосерийный фильм, полюбившийся миллионам зрителей. Мальчишки-двойники окажутся в самых непредсказуемых, порой опасных ситуациях. Им удастся запутать всех, и доказать, что настоящая дружба может превратить машину в человека и победить любых самых коварных врагов.

Энн Ширли (серия)

            Серия "Энн Ширли" Монтгомери Люси Мод состоит из трех книг. В первой рассказывается о детстве Энн, вторая про ее юность, взросление, а в третьей уже описывается взрослая жизнь Энн Ширли.
В книгах нам рассказывают про рыжеволосую девочку 11 лет, фантазерку и мечтательницу со вспыльчивым характером, но тем не менее очень ранимую в душе. Энн была сиротой, но однажды ее случайно удочерили пожилые брат с сестрой Мэтью и Марилла. Книги просто пропитаны желанием жить и наслаждаться каждым моментом, каждой прожитой секундой. Жизнь часто подкидывала Энн непростые ситуации, но благодаря своему воображению, чувству юмора, честности и доброте Энн Ширли всегда находила выход из всех   передряг.

Юморески Павла Глазового


        Через юмористические тексты автор доносит до людей свою любовь к родной земле, к своему народу, переживания за украинский язык, украинское искусство. Автор пишет юморески о школе, об учителях, студентах, о женщинах и вообще о жизни.

 

 

 

 

 

Магія фентезі або Любителям серійний видань


    Друзі! У нас гарна новина – бібліотека отримала нові книжки, серед яких ваші улюблені серійні фентезі видання. Що ж саме ми пропонуємо вам?
    По-перше, це екологічний екшн, який захопить як дітей, так і дорослих, двотомник «Тобі Лолнесс» паризького драматурга і письменника Тімоте де Фомбеля.    Перша книга «На волосину від загибелі» знайомить з головним героєм ― крихітним хлопчиком, який разом зі своєю сім’єю живе у казковому світі на величезному дереві. І все було б добре, якби його батько, великий учений, не зробив неймовірне відкриття, яке перетворило деревний сік на джерело енергії для механізмів. Геніальний винахідник не захотів відкривати свій секрет, бо зрозумів, що це згубить Дерево, а в результаті і його народ. Через це родина Лолнессів опинилася за ґратами. Втекти вдалося тільки Тобі, який почав боротьбу з цілою зграєю злодіїв, щоб урятувати від загибелі не тільки батьків, а й власний світ. Та зробити це дуже непросто, коли твій зріст лише  півтора міліметри, а життя висить на волосині.


 

В другій книзі «Очі Еліші» Дереву, яке населяє народ менш ніж два міліметри на зріст, загрожує смертельна небезпека. Дешеве житло Джо Мітча завдає шкоди, дерево від будівництва за допомогою довгоносиків сохне, а його кора вкривається непролазним лишайником. Маленький Тобі в боротьбі за порятунок власної сім'ї і свого народу робить неймовірне відкриття — поза Деревом є інший світ та інше життя. Народ Трави живе у злагоді з природою. Тобі разом із новими друзями повертається на Дерево, щоб урятувати свій світ.
"Тобі Лолнесс" - унікальне фентезі, яке має відчутний вплив на екологічне виховання читачів. Ця книжка подібна до скрині з чарівним скарбом - якщо зможеш її відкрити і зрозуміти, то станеш по-справжньому багатим.
Ми вже читаємо! А ви?…Одного разу в темному-темному лісі маленьке руде кошеня зустрілося з дикими могутніми бойовими котами. Ця несподівана зустріч стала початком неймовірних пригод. Армія котячих кланів із серії пригодницьких романів Warriors спочатку підкорила батьківщину, Велику Британію, а невдовзі й весь світ. Серія  була написана британськими письменницями Кейт Кері, Черіт Болдрі, Тай Сазерленд у співавторстві з редактором Вікторією Холмс і під загальним псевдонімом Ерін Гантер.
Нарешті, герої бестселеру «Коти-вояки» заговорили й українською! 


   Сюжет першої книги «Коти-вояки. На волю!»  розповідає про життя домашнього кошеняти, який втік від своїх господарів на волю — в дикий і небезпечний ліс. У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився в самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить по загривку і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком Клану…

  
 

   В другій книзі "Вогонь і крига"  ласкавий та тихий Рудько перетворився на сміливого відчайдушного Вогнесерда. Тепер він полює у диких хащах, ночує під чистим зоряним небом, користується повною свободою, але нове життя не завжди радує, і інколи приступи ностальгії захоплюють Вогнесерда зненацька. Чи варто лишатися в Клані, чи стане він дійсно повноправним диким котом, і чи зможе подолати коло байдужості та зради.
 
   В третій книзі «Ліс таємниць» Вогнесерд та його друзі крок за кроком намагаються викрити жахливі таємниці воєводи Громового Клану. Розгадка, здається, так близько — за декілька мишачих хвостів. Але доля знову збиває їх зі сліду та готує несподівані повороти подій. Можливо, і не варто сувати носа в чужі таємниці… Адже ніхто напевне не знає, чим обернеться для котів правда, яку приховує цей темний прадавній ліс.
 
  В четвертій книзі «Здіймається буря» Вогнесерд став воєводою, але далеко не всі коти у захваті від цього. У Клані вже починають ходити чутки про те, що його воєводство стане передвісником жахливих подій. Як тут не позбутися віри у власні сили? До того ж, Вогнесерд залишився без підтримки найкращого друга, без порад мудрого вчителя, а власний учень зрадив його і зник у світі Двоногів. Але найбільше випробування ще попереду: у диких лісових хащах зачаївся давній ворог, який палає жагою помсти.   Чотири Клани котів. Чотири потужні стихії. Чотири армії вояків, що живуть за законгами честі та братерства. Приєднуйся до них, пригоди починаються! 

   
    Оригінальна серія складається з майже 40 книг: серія розділена на п'ять циклів, в кожному з яких по шість книг, окремі книги-путівники та комікси в стилі «манґа». Книжки про Котів-Вояків займають винятково провідні позиції в світових книжкових рейтингах. Понад 30 000 000 читачів й фанів у всьому світі! Відтепер і в нашій бібліотеці!


ТОП 10 книг для подростков     К сожалению, современное поколение читать не любит. Чтение заменили компьютерные игры, общение в социальных сетях и другие занятия. Но есть книги, которые непременно заинтересуют практически любого подростка. Итак, предлагаем вашему вниманию самые интересные книги для подростков.
 
1. Харпер Ли «Убить пересмешника»

      Этот роман был опубликован в далёком 1960 году и практически сразу же стал бестселлером, а автор за своё творение получил Пулитцеровскую премию, которая является одной из самых престижных. Кроме того, книга по сей день остаётся популярной и востребованной. Повествование ведётся от лица ребёнка, что делает взгляд на происходящее непосредственным и объективным.