30 березня 2021 р.

 

1 квітня – Міжнародний день сміху!       Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика.

  Не виключено, що спочатку це свято відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов'язково супроводжувалося веселощами, жартами і першими розіграшами. Це свято божевілля зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня. Хоча первісний зміст жартів — задобрити вищі сили — вже втрачений.

   Також існує версія про те, що поява Дня сміху пов'язана з реформуванням календаря 16 століття, після якого новорічні свята починалися 25 березня і закінчувалися 1 квітня.

  У сучасній варіації свята воно супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. Так що будь насторожі, запасись почуттям гумору, набором свіженьких жартів і забавних віршиків, на розіграші не ображайся, а відповідай ними ж. Загалом веселись!

  1 квітня, крім Дня сміху, відзначається свято пробудження домовика. Наші предки вірили, що на зиму ця істота, подібно багатьом тваринам, впадала в сплячку і прокидалася дуже рідко, щоб зробити необхідну роботу по дому. Зазвичай домовик спить рівно до того часу, коли весна вже остаточно вступить у свої права. Наші далекі предки намагалися в момент пробудження задобрити незадоволеного домовика кашею, молоком та хлібом. Проте в цей день він також хотів веселих видовищ – його обов'язково потрібно було розсмішити.

Немає коментарів:

Дописати коментар