Book-travel "Пам'ятники книгам та літературним героям"
28 жовтня 2020 р.
27 жовтня 2020 р.
День народження Білла Гейтса
![]() |
28 жовтня 1955 народився засновник компанії Microsoft Білл Гейтс. Заробивши мільярди на програмному забезпеченні, Гейтс, проте, вважає, що комп’ютер не вирішує серйозних проблем людини: самотності, пошуку і отримання любові, здоров’я і т.п. Крім захоплення комп’ютерними технологіями, Білл Гейтс займається біотехнологією, а своїми улюбленими заняттями він називає читання, гру в гольф і в бридж.
Виступаючи перед старшокласниками, Білл Гейтс назвав 11 правил, які підлітки, на його думку, ніколи не дізналися б у стінах школи.
Правило 1. Життя несправедливе - звикнете до цього!
Правило 2. Світу начхати на вашу самооцінку. Життя буде вимагати від Вас закінчити справу ДО того, як Ви відчуєте себе впевнено .
Правило 3. Ви не отримуватиме 60 000 $ в рік відразу після школи. Ви не станете віце-президентом компанії з супутниковим телефоном у машині, перш ніж Ви заробите на них.
Правило 4. Ви вважаєте, що учитель занадто вимогливий? Почекайте, коли станете начальником Ви.
Правило 5. Подавати гамбургери не нижче вашого гідності. Ваші дідусі і бабусі використовували інше слово для роздачі котлет - вони називали це Можливістю .
Правило 6. Якщо Ви сіли в калюжу, це не вина ваших батьків, не хничьте, вчіться на помилках
Правило 7. До вашого народження ваші батьки не були такими нудними, як зараз. Вони стали ними, оплачуючи Ваші рахунки, стираючи ваш одяг, і вислуховуючи ваші міркування про себе коханого. Тому перш, ніж почнете рятувати світ від покоління своїх батьків, вичистіть сортир у власній кімнаті.
Правило 8. Ваша школа, може бути, і покінчила з поділом на лідерів і невдах, але життя НІ. У деяких школах не ставлять поганих оцінок і дають вам стільки спроб, скільки вам потрібно для правильної відповіді. Це не має нічого спільного з реальним життям.
Правило 9. Життя не поділена на семестри. У вас не буде літніх канікул і знайдеться небагато роботодавців, які зацікавлені в тому, щоб ви знайшли себе. Шукайте за свій рахунок!
Правило 10. Телебачення - це НЕ реальне життя. Насправді людям зазвичай доводиться ходити на роботу, а не сидіти за столиком у кафе.
Правило 11. Будьте ввічливі з зубрилами і ботаніками ". Не виключено, що незабаром ви будете працювати на одного з них.
21 жовтня 2020 р.
19 жовтня 2020 р.
Друзі!
Запрошуємо усіх любителів книжкових новинок прийняти участь у 3-му етапі Книжкової Премії "Еспресо. Вибір читачів 2020", щоб визначити серед книг-фіналістів переможців!
18 жовтня 2020 р.
13 жовтня 2020 р.
18 жовтня - Всесвітній день цукерок
Як і багато кулінарних шедеврів, цукерки з'явилися випадково. Одного разу кілька тисяч років тому в Стародавньому Єгипті кухарка перекинула ємності з інжиром, медом та горіхами. В результаті отримали смачні ласощі, які виявилися не лише смачними, але і корисними. В майбутньому мед стали замінювати цукром, а освоєння какао-бобів ознаменувало нову епоху для кондитерів. Тільки ось шоколадні цукерки були доступні лише знатним особам.
Цікаві факти про цукерки
Найперші цукерки з'явилися в Єгипті. Оскільки цукор в той час ще не був відомий, замість нього вживали фініки і мед. На Сході цукерки робили з мигдалю і фіги, а в древньому Римі варили горіхи й макові зерна з медом і посипали кунжутом. У нас теж було щось подібне до цукерок: в Стародавній Русі їх робили з кленового сиропу, патоки та меду.
Найбільш несправедливо звинувачені цукерки - шоколадні. В Європі, в XVI столітті, під час тотального захоплення шоколадом, йому приписувалися магічні і лікувальні властивості. Природно, очікування не виправдалися, і тоді його стали вважати джерелом буквально всіх бід. Одна молода особа писала подрузі: "Раджу тобі більше не їсти шоколаду. Моя знайома їла його під час вагітності і народила на світ абсолютно чорну дитину".
Найромантичніші цукерки - з полуничною начинкою, так вважають німецькі психологи. До речі, рішучі люди обирають вишневу начинку, сором'язливі - горіхову, а творчі - кокосову.
На початку XIX століття навіть найбагатші і знатні пані, будучи на званих прийомах, непомітно ховали в ридикюлі цукерки. Пояснювалася така непристойна поведінка просто: у ті часи не було кондитерських фабрик, і кожен кондитер для кожного званого обіду готував цукерки за власним рецептом, який зберігався в найсуворішій таємниці.
5. Найзнаменитіші цукерки - це праліне. Вони були винайдені в 1663 році. Кухар приготував їх спеціально для французького посла в Німеччині, і праліне досі утримують рекорд продажів у Німеччині і Швейцарії.
Компанія Майстер Фуд виготовила найбільшу коробку цукерок для всесвітнього кулінарного шоу. У коробку шириною 1,5 і довжиною 2,5 метра увійшло 800 кг шоколадних цукерок!
Найбільша цукерка - це ведмедик на прізвисько Хагі-Бой висотою в 1,68 метра і вагою 633 кілограми. Його зробили кондитери фірми Gummi Bear Factory. Для виливки ведмедя знадобилася спеціальна форма вагою 4 тонни. Залита у форму фруктова маса сохла близько двох тижнів, після чого її вийняли і відполірували до блиску.
8. Найбільша космічна цукерка - Чупа-Чупс. У 1995 році російські космонавти на станції Мир попросили надіслати їм із Землі цукерки. У ЦУП було вирішено, що найбезпечнішими у невагомості будуть цукерки Чупа-Чупс. Космонавтів з чупа-чупсами зняли на відео, і рекламний ролик приніс компанії Chupa Chups славу єдиної у світі цукерки, популярної не тільки на Землі, але і в космосі.
Що ж стосується найбільш незвичайних у світі цукерок, то це - фінські цукерки. Фіни роблять їх кислими (без солодкого присмаку), солоними (до пива) і навіть зі смаком, схожим на нафту!