6 січня 2020 р.

Вони вистояли - не витримав бетон!
16 січня День пам'яті захисників Донецького аеропорту

      16 січня Україна вшановує пам’ять «кіборгів», які загинули внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту 19 та 20 січня 2015 року. Тоді Україна втратила п’ятдесят одного захисника, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.
      Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.
22 січня оборонці з боями вийшли з Донецького аеропорту. Новий і старий термінал Донецького аеропорту та башта укріплення повністю знищені. Після обвалу бетонних перекриттів трьох поверхів терміналу утримувати вже було нічого. Українські бійці підірвали злітну смугу і відступили до основних позицій в селищі Піски.
  За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а їх форпост став символом української мужності, оплотом українського духу.

Кіборги встановлюють прапор України над Донецьким аеропортом.

Немає коментарів:

Дописати коментар