7 червня 2024 р.

Всесвітній день ляльки

 


Всесвітній день ляльок (World Doll Day) відзначається щороку у другу суботу червня. Лялька – це улюблена іграшка для людей усіх вікових категорій.

Ініціаторкою впровадження цього свята стала Мілдред Сілі (1918-2001 рр.) – американська бізнес-вумен, колекціонерка ляльок та авторка численних робіт на тему виготовлення та колекціонування ляльок.

Жінка мешкала в невеличкому селі в штаті Нью-Йорк, а пізніше переїхала жити до Грін-Веллі, штат Арізона. Хоча Мілред ніколи не була у тих країнах, де виготовлялися її улюблені ляльки, проте саме вона заснувала «Міжнародний клуб любителів та колекціонерів ляльок». Саме вона сприяла підвищенню цінності антикварних ляльок. А в 1986 році вона написала листа, в якому обґрунтувала необхідність створення свята під назвою «Всесвітній день ляльки».

Для Всесвітнього дня ляльок була створена спеціальна символіка. Її автором є художниця та дизайнер ляльок Бутсі Кэйлоуіт Тайнер. Логотип має вигляд дитини з німецькою лялькою біск.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЛЯЛЬОК

На думку археологів ляльки з’явилися разом з появою людини. Це були саморобні обереги та ляльки для проведення обрядових актів.

Найстарішу ляльку було знайдено на території сучасної Чеської Республіки. Вчені вважають, що виріб має не менше аніж 30 тисяч років.

Вартість найдорожчої ляльки у світі сягає 100 тисяч американських доларів. Це лялька Барбі, одягнена в сукню, прикрашену діамантами.

У часи середньовіччя ляльку використовували лікарі. Оскільки лікар не міг торкатися до заможних пацієнток, хворі показували на ляльці ту ділянку, де їх турбував біль.

Дуже довго ляльки виготовлювалися без обличчя. Наші пращури вважали, що саме через обличчя у виріб можуть проникнути злі духи.

 

3 червня 2024 р.

"Кайдашева сім'я"

«Кайдашева сімя» поєднує в собі неперевершений гумор, яскраві українські образи, неповторний національний колорит і нотку смутку. Повість побачила світ 145 років тому, а й досі не втратила своєї популярності. Імена героїв повісті для українців стали загальними, п’єси за цією книжкою не сходять зі сцен театрів, а нещодавно на екрани вийшов серіал, який переніс персонажів «Кайдашевої сім’ї» в сучасне життя.



 

 

 

 



4 червня — Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії

 

4 червня Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Вбивства росією українських дітей відбуваються регулярно. В Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року загинуло 152 дитини і 146 дітей дістали поранення. Після початку повномасштабного вторгнення росії кількість жертв серед дітей збільшується щоденно. І фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити не можливо через активні бойові дії. Ці злочини не мають строку давності, росія обов’язково понесе за них відповідальність. Ми пам’ятатимемо кожного невинно вбитого янголятка і обов’язково помстимося! Вічна пам’ять!