Заочна школа життя

Крутий кліп про залежність людей від смартфонів


Ігроманія: чи можливо власноруч подолати залежність?
Ніяк не дочекаєшся повернення додому, аби сісти та пограти в комп’ютерні ігри? Або ж головною ціллю дня є закінчити квест? Знаєш хто такі Іван Гай, Bubble, Versuta, Starladder5 або ж Cheatbanned? Вітаємо – ти вже маєш певний рівень залежності від відеоігор!
Не лякайся, адже ти можеш просто зараз кинути це діло та почати приділяти більше уваги своїм батькам, друзям та навчанню. Така мотивація для тебе є слабкою? Тоді згадай хлопчика Сашка з передачі «Кохана, ми вбиваємо дітей». Ще не бачив? Тоді саме час зробити це.

Невже і ти бажаєш дійти до такого стану, коли комп’ютер та ігри – єдина мета, а відсутність інтернету – кінець життя?
Якщо ні, тоді спочатку визначимо твій стан на сьогодні та рівень ігроманії:
1.       Початкова стадія  – легка зацікавленість. Вона наступає тоді, коли ти вже грав декілька разів, як кажуть, «набрався смаку». Таке проведення часу дає позитивні емоції. На цій стадії гра має ситуаційний характер, ти граєш епізодично тільки при певних умовах, коли є вільний час, проте грати наперекір чомусь точно не будеш.
2.      Наступна стадія – залученість. Перехід до цієї стадії можна виявити через бажання до нової потреби – гри. На цьому етапі ти вже граєш систематично, але якщо немає такої можливості, то можеш чимось пожертвувати, аби виділити час для улюбленого заняття.
3.      І, нарешті, стадія залежності. За пірамідою потреб таку цінність ти виносиш на вищий рівень.
Сподіваємось, ти не досяг третьої стадії, але якщо й виникла така ситуація – негайно звертайся за порадою до психолога. Проте, зазвичай, самостійного рішення про допомогу на цьому етапі буває вкрай рідко. Тому, в першу чергу, батьки повинні звернути на це увагу!

Позбутися другої та першої стадії легше. Тому дамо тобі декілька порад, аби ти жив у  повноцінній та щасливій реальності:
Порада перша: Розпиши на плюси та мінуси гру за комп’ютером.
Чому ти обрав саме таке проведення вільного часу? Чи маєш ти друзів? Чи є в тебе інші хобі? Або у тебе проблеми зі стосунками у сім’ї? Напиши усе, що спадає на думку. І повір, таке порівняння дійсно потрібне.
 Порада друга: Знайди нове хобі.
Розпитай у своїх батьків, друзів та знайомих, якій діяльності вони приділяють увагу у вільний час. Використовуй інтернет для пошуку цікавинок. Ми на етапі нових технологій, чи не привід юзати їх у корисних цілях?
 Порада третя: Вмій мріяти.
У нашому швидкоплинному світі навіть іноді не вистачає часу розслабитись. Але ти повинен знаходити хоча б 5-10 хвилин кожного дня для своїх мрій. Уявляй себе відомим співаком, успішним бізнесменом, олімпійським чемпіоном. Немає різниці ким, головне – що для тебе важливо!
Варто згадати, що Дуглас Джейнтал спільно з Американською академією педіатрів провів дослідження впливу ігор на здоров’я людини. У спостереженні брали участь близько 3-х тисяч дітей, залежність відзначається у кожної десятої дитини. «У дітей, які потрапили в залежність від ігор, підвищувався рівень депресії, занепокоєння і соціофобії, а їх успішність знижувалася. Коли вони позбавлялися від залежності, ці симптоми знижувалися до нормальних значень»  зазначив лікар.
Тому, пам’ятай, що комп`ютерна залежність розвивається швидше, ніж алкоголізм. Достатньо півтора року.
Користуйся порадами на здоров’я та не втрачай часу на шкідливі заняття!
Кібербулінг: новітні небезпеки в інтернет-просторі 

      З’явилось навіть поняття «буліцид» – загибель жертви внаслідок булінгу .
    Термін «кібербулінг» у перекладі з англійської — «цькування» в просторі, створеному за допомогою сучасних технологій. Але спочатку до нас прийшло поняття «булінг», що теж іншомовного походження, з англійської bully — хуліган, агресор, bull — бик, звідси виник сленговий вислів «бикувати». Небезпека чатує в Інтернеті навіть у звичайних, на перший погляд, життєвих ситуаціях. Тому тобі важливо знати, як правильно й безпечно реагувати на такі випади.
   Не поспішай викидати свій негатив у кіберпростір.
   Створюй власну онлайн-репутацію, не купуйся на ілюзію анонімності.
   Зберігай підтвердження фактів нападів.
   Ігноруй одиничний негатив.
   Блокуй агресорів.
 Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого тобі відправника систематично містять погрози.
   І запам’ятай дві речі: що б не відбувалося — не втрачай упевненості у собі та пам’ятай, що ти унікальна та варта поваги особистість, що проблема не у тобі, а у середовищі, в якому ти опинився, і ти з цим впораєшся. А другий важливий момент — булери бояться розголошення, а це означає, що ти завжди можеш звернутися до шкільного психолога, улюбленого вчителя за порадою або попросити допомоги в батьків. І не потрібно соромитися, повір, у цьому немає нічого соромітного, не бійся про це говорити, адже ми не повинні боятися сказати про те, що нам некомфортно поряд із вівчаркою без намордника, чи про те, що нам хтось став на ногу в метро і продовжує на ній стояти.
  Цього року в Україні вперше за всю історію країни винесено рішення по справі про цькування у школі. Старшокласниця виклала в Instagram непристойні фото іншої школярки. Суд визнав, що це порушення ч. 3 ст. 173-4 Адмінкодексу. Мати обвинуваченої визнала провину та попросила не карати суворо. Внаслідок цього, суд визнав щире каяття обставиною, яка пом’якшує порушення, і виніс рішення — штраф  850 гр.
ЗУПИНІТЬСЯ!!! МОЯ ІСТОРІЯ про БУЛІНГ і КІБЕРБУЛІНГ І знову про смертельні ігри

Серед українських підлітків набуває популярності небезпечна екстремальна розвага «зникни на 24 години». Суть полягає в тому, що підліток повинен піти з дому і не давати про себе знати впродовж доби. Простежити, де ховається неповнолітній, практично неможливо, а також дуже складно з'ясувати, чи дійсно підліток зник, чи так грається. Перші випадки зникнення дітей було зареєстровано в Київській області. Там з різницею в три дні «зникло» двоє хлопчиків. Через добу після цього і одного, і другого знайшли. Ця гра прийшла в Україну з Росії після скандального відео, в якому троє хлопців зникли на добу і просиділи у супермаркеті. Цей ролик став популярним серед українських дітей. Є й такі, що почали грати в цю гру. Таке  захоплення підлітків небезпечне насамперед тим, що молодь створює велику кількість груп у соцмережах, там ставить перед бажаючими зникнути завдання, а після цього група знищується.

Співробітники поліції, які розслідують такі “штучні” зникнення,  таку поведінку називають безвідповідальною. “Молоді люди могли б подумати, в якому стані їх батьки, скільки сил з боку державних служб витрачається на пошуки. Але ж у цей час хтось дійсно може потребувати допомоги”, - кажуть правоохоронці.

Ця гра непотрібна, не приносить нікому жодної користі і є небезпечною.

Селфі-манія – залежність чи мистецтво самовираження?


       
       Найбільше до селфі-залежності  схильні підлітки. Це пов’язано із періодом встановлення особистості, так званого соціального "Я”.
       Селфі – прекрасна можливість отримати зворотній зв’язок у соціальних мережах. Але більшість користувачів взагалі не розглядають фотографії, а ставлять лайки автоматично. Підлітки, поки ще, не зовсім розбираються  у таких  хитрощах, тому швидко попадають під вплив думки cоціальних мереж. Багато хто, заради забави, починає робити незвичайні знімки.
У гонитві за такими селфі, багато людей вчиняють  найбезглуздіші вчинки: підіймаються на дахи висотних будинків, вагони поїздів, встановлюють собі на голову коробки з петардами та інше. Але на жаль, дуже часто, такі вчинки закінчуються трагічно.
        Гра в селфі перетворюється на гру між  життям і смертю, в якій поєднується страх і задоволення.

       Кожен сам має визначити, що для нього селфі: залежність чи мистецтво самовираження. Головне, не грати з життям. Та якщо ти не в змозі справитися з цим самостійно – не витрачай час, звертайся за допомогою до фахівця, щоб банальне захоплення не перетворилось на справжній психічний розлад.Залежність від гаджетів набуває воістину лякаючих масштабів

 30 років тому батьки кричали на своїх дітей, щоб ті відірвалися, нарешті, від телевізора і йшли грати у двір. Сьогодні ці діти виросли і самі кричать на своїх чад, щоб ті відривалися хоч іноді від гаджетів. Втім, це не особливо допомагає. Тому що в смартфони та планшети зараз залипають все від малого до великого. Найбільше цієї залежності схильні, звичайно ж, діти.


Називається: вийшли пограти на свіжому повітрі. 

  Відмінна тусовка з друзями. 


Горки? Ролики? Та біс з ними, тут же є Wi-Fi.   Втім і дорослі від дітей не сильно відстають. Так тепер виглядають зустрічі з друзями. 


Етикет XXI століття: ніхто не починає їсти, поки їжа НЕ буде сфотографована і викладена в Instagram. 

  І навіть на пляжі ніяк не виходить позбутися цих гаджетів.

  Правда адже нагадують натовп зомбі з фільмів, що бредуть у пошуках свіженьких мізків?
 
 
А ось так тепер виглядають всі концерти в світі. 


Але радує, що хоча б старше покоління ще не здається.


Але не все, звичайно ...

 
 Нічого святого у людей ...

А ця дурна звичка знімати себе в кожної поверхні, що відбиває
  І адже навіть за кермом примудряються писати повідомлення. 

Тепер навіть побачення без гаджетів вже не проходять.

   - Щас, тільки в Інстаграм викладу і відразу почну гасити ... 


Радує, що про ідіотів нині прийнято піклуватися. Подекуди для них навіть ось такі знаки поставили, щоб попередити інших. 
 
   А ще з'явилися спеціальні служби, які надають «поводиря», для тих, хто зовсім не може отораваться від екрану. 
 
  Або, наприклад, роблять стовпи м'якими. Також варіант.


Ну і наостанок претендент на звання «мати року». Зверніть увагу, що трубку вона так і не поклала.


Невідомі факти про булінг у школі

Можливо дещо з цього тобі вже буде знайомим, а дещо - зовсім новим та неочікуваним. Дізнайся цікаві факти щодо булінгу та його наслідків.
1.      Майже у 60% випадків булінгу, ситуація знущань припиняється, коли втручається одноліток. Ти можеш втрутитись, сказавши учню якого задирають - що він не один, запросити його разом провести вільний час, або допомогти йому розказати про все комусь з дорослих і отримати допомогу.
2.      Чи знаєш ти, що увівши у пошук термін "булінг", ти знайдеш більше 101 мільйона результатів. Серйозно, перевір.
3.      Менше 30% хлопців та 40% дівчат віком до 14 років - говорять з однолітками про те, що з них насміхаються або знущаються.
4.      Більше 20% учнів старших класів повідомили про те, що потерпали від булінгу в минулому році.
5.      Немає жодної характеристики або причини, через що одна дитина насміхається над іншою. Булінг може трапитись з будь-ким.
6.      64% учнів, які зазнали знущань - ніколи не повідомяли про це дорослим.Дуже важливим є повідомляти про всі ситуації булінгу, які ти спостерігав, оскільки той учень, який став об'єктом булінгу, може ще не бути готовим розказати про це дорослим та звернутись по допомогу.
7.      70% учнів повідомляють про те, що вони спостерігали випадки булінгу он-лайн (в соціальних мережах). Якщо ти бачиш, що з когось глузують або принижуть в Інтернет-мережі - ти можеш відповісти підтримавши людину, яку ображають. Уяви, яким би став Інтернет-простір, якби він був повний позитивних коментарів, замість негативних.
8.      Ролі учнів в ситуації булінгу (жертви, ініціатора, свідка) можуть змінюватись з часом. Часто підлітки, які чинять насильство по відношеню до інших - самі потерпали раніше від нього. Учень, якого образили та принизили вранці дорогою до школи - може насміхатися з молодшого учня після уроків. 
Український співак Дмитро Шуров, відомий під псевдонімом Pianoбой,  присвятив пісню «Все Що Тебе Не Вбиває»  “не таким, як усі”. Кліп присвячений  проблемі дитячого цькування, нерозуміння і неприйняття у суспільстві. Автором слів і музики є сам Дмитро Шуров. Режисером відео став Гео Лерос.10 точних фактів про наркотики. Те, чого можуть не знати твої друзі
 Правда чи брехня?
1.         Існують погані й хороші наркотики…
2.         Деякі наркотики не шкодять вашому розуму…
3.         Ніто не знає, що змушує людей вживати наркотики…
4.         До більшості наркотиків не звикають…
5.         Алкоголь не є наркотиком…
6.         Марихуана не шкідлива…
7.         Екстазі безпечніший за інші наркотики…
8.         Наркотики сприяють творчості…
9.         Наркотики посилюють сексуальність…
10.       Наркотики утримуються в організмі один рік…
Всі десять тверджень хибні!
Більша частина інформації, яку отримує людина про наркотики – неправда. Вона надходить від продавців наркотиків, або людей, які самі їх вживають. Так само продавці наркотиків завжди дають неправдиву інформацію про них. Люди, які вживають наркотики, часто вважають, що вони нешкідливі. Одного разу вони усвідомлюють, як вони помилялись, але вже надто пізно. Як правило, щоб скласти свою особисту думку про наркотики, необхідно знати, как вони діють і впливають на людину.
1. Будь-який наркотик – ОТРУТА.
Всі наркотики за своєю природою є отрутами. Їх дія на вас залежить від вжитої кількості. Невелика кількість стимулює (активізує людину), а більша кількість – загальмовує (тягне до сну). Ще більша кількість діє як отрута й може вбити вас.
Це правда про БУДЬ-ЯКИЙ наркотик. Просто вся справа в кількості. Кофеїн – це наркотик. Возьмемо його для прикладу. Дві чи три чашки кави змушують людину збадьоритися. Десять чашек, можливо, змусять людину заснути. Сто чашек кави можут убити її.
2. Всі наркотики впливають на розум
Коли людина думає про що-небудь, вона користується картинками зі своєї пам'яті. Таку «розумову картинку» легко побачити самому. Якщо ти заплющиш очі на кілька секунд і подумаєш про кішку, то побачиш зображення кішки. Розум записує кожну секунду 25 картинок і зберігає їх надалі для вирішення життєвих проблем.
Зазвичай коли людина згадує що-небудь, інформація надходить до неї з картинок розуму дуже швидко.
Але наркотики затуманюють ці картинки, вони роблять їх беззмістовними й розпливчастими, утворюють «порожнини» в розумі.
Коли людина намагається отримати інформацію з цієї мутної маси, їй це не вдається. Наркотики роблять людину загальмованою та дурною. Це призводить до невдач у житті. Коли вона переживає невдачі в житті, чого ж вона тоді захоче? НАРКОТИКИ!
3. Люди вживають наркотики, щоби позбавитись від неприємних відчуттів.
Ті, хто вживають наркотики, намагаються позбавитися від болю або небажаних станів, включаючи нудьгу. Щоби зрозуміти, чому людина вживає наркотики, необхідно знати, що з нею або з ним було не так до початку їх вживання.
Можливо, це була проблема зі здоров'ям, що супроводжувалася болем.
Можливо, їй хотілося відчути себе щасливішим.
Або, можливо, їй було просто нудно.
Наркотики – це тимчасове позбавлення від небажаних відчуттів. Щоб знайти справжнє рішення, людині необхідно знайти першопричину.
4. Коли дія наркотика скінчиться, людина захоче ще.
Коли дія будь-якого наркотика минає, біль або неприємне відчуття повертаються з більшою силою, ніж раніше.
Якщо у когось була проблема, яка змушувала його вживати наркотики… скажімо, він «надто нервував», щоб заговорити з ким-небудь на вечірці…
Коли дія наркотика минула, відчуття нервозності стало сильніше, ніж до того… і йому захотілося ЩЕ наркотика, щоб заспокоїтися.
Проблема спілкування з людьми не зникне доти, доки він не подолає свою сором'язливість і не ЗМОЖЕ спілкуватися з людьми, чи то з наркотиками, чи без них.
5. Алкоголь – найрозповсюдженіший наркотик.
Алкоголь – це наркотик. Як і будь-який інший наркотик, він отруює організм.
Подібно до інших наркотиків, алкоголь спалює вітаміни у вашому організмі, й ви почуваєтесь утомленим або хворим після  того як вживали його. Це причина «похмілля». Організму потрібні вітаміни, щоб жити. Якщо ти вживаєш нездорову їжу, ти можеш не отримати необхідні вітаміни. Це може стати причиною втоми чи хвороби. Щоразу, коли ти вживаєш наркотики, вони спалюють деякі вітаміни в твоєму тілі. Якщо ти вжив наркотик у достатньо великій кількості, пізніше ти почуватимеш себе погано або захворієш. Що станеться, якщо ти будеш продовжувати вживати наркотики, щоб почуватися краще, але щоразу наркотики будуть спалювати вітаміни? Ситуація ПОГІРШИТЬСЯ.
6. Марихуана пошкоджує легені, нерви й мозок.
У димі марихуани міститься 400 хімікатів, 60 з яких збільшують ризик заворіти на рак. Ці елементи залишаються в організмі на роки. Марихуана містить нейротоксин (отруту, що діє на мозок і нерви).
Коли хтось курить марихуану, відбувається ось що: перше – дуже швидко спалюються вітаміни та мінерали в тілі людини; друге – нерви людини "німіють".
Щоразу вона курить більше, оскільки не почувається досить добре й щоразу, коли дія наркотика закінчується, вона почувається трохи гірше, ніж до цього.
Врешті-решт ті, хто курять марихуану, не хочуть наркотик… їм НЕОБХІДНИЙ наркотик, щоб заглушити небажані відчуття в тілі, викликані його вживанням. Їхнє тіло не встигає отримати достатньо вітамінів, у такій кількості, в якій вони знищуються наркотиком.
7. Екстазі – один із найнебезпечніших наркотиків.
Дослідження показали, що екстазі дуже серйозно й на тривалий час ушкоджує нервову систему. Нещодавно у спеціальній передачі на MTV обговорювалися випадки ушкодження головного мозку й навіть утворення в ньому дір. І було сказано, що це було спричинене вживанням екстазі. Екстазі – це «галюциноген» (наркотик, який діє на розум таким чином, що людина бачить або віддчуває щось, чого не відбувається насправді). Галюциногени – це одні з найбільш небезпечних наркотиків.
Галюциногени перемішують картинки в розумі людини. Людина може відчути страх або сум, які у нього були в минулому, й залишатиметься такою, навіть не освідомлюючи цього. Результатом цього може бути постійне відчуття страху, поганий настрій або інші почуття, які не мають нічого спільного з тим, що відбувається в реальності.
8. Наркотики заважають творчості.
Існує шкала емоцій, якою люди переміщуються вгору і вниз протягом життя.
Припустімо, дівчині сумно. Вона курить «травичку» (марихуану), під впливом наркотика нерви німіють, її «піднімає» до стану оманливого щастя. Це фальшивка, бо що відюувається, коли дія наркотика закінчується? Вона почуває себе так погано, що їй геть усе стає нецікавим. Коли вона знову підніметься по шкалі емоцій, вона опиниться трохи нижче того стану, в якому була до вживання наркотика.
Так людина рухається все нижче й нижче по шкалі, почувається все менш щасливим і з часом втрачає здатність творити.
9. Наркотики приглушують усі твої відчуття.
Оскільки наркотики «заморожують» нервову систему, вони стають для людини єдиним способом, який може позбавити від небажаних відчуттів болю, суму, нудьги або страху. Іноді, в критичних ситуаціях, наркотики необхідні для того, щоб зробити хірургічну операцію або знеболити потерпілого від нещасного випадку. Але наркотики блокують УСІ відчуття й почуття. Зрештою, будь-яке відчуття стає важчим для сприйняття. Це стосується й сексуальних відчуттів. Людина почувається менш активною й може поводитися так, ніби не переймається ніким і ничим з того, що відбувається довкола.
Окрім іншого, наркотики впливають на людину так, що вона стає менш здатною сприймати оточуюче, вона стає більш повільною, загальмовуються мисленнєві процеси й реакція. Таким чином, якщо вона вживає наркотики, можуть статися нещасні випадки й інші небезпечні ситуації. Часто людина не помічає змін, які з нею відбуваються, навіть якщо інші люди говорять їй про це.
10. Наркотики утримуються в організмі роками після вживання.
Більшість наркотиків відкладаються в жирах організму й можуть залишатися там роками. Ось як це відбувається. Наркотики легко змішуються з жирами организму. Жири розташовані близько до вени й коли наркотики проходять по ній, жир притягує їх як магніт.
У цьому полягає проблема: коли людина працює, займається фізичними вправами або туризмом… жири спалюются, й мізерна кількість наркотика потрапляє знову до вени. Виходить, що людина знову спробувала «трішечки» наркотика.
Що відбувається, коли ти куштуєш крупинку цукру? Тобі хочеться більше! Що ж відбувається, коли людина отримує знову трохи того ж наркотика? Вона хоче БІЛЬШЕ! Таким чином, ти можеш хотіти наркотиків навіть через багато років після того, як ти їх вживав.
Джерело: http://fondnn.net.ua/uk/10-tochnih-faktiv-pro-narkotiki Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків
Криза підліткового віку, або Як поводитись у незнайомій компанії
 У перехідний період від дитинства до дорослості підліток відчуває особливу потребу в спілкуванні з однолітками. І задоволення цієї потреби зазвичай відбувається в неформальних групах або компаніях. Часто спілкування буває проблемним. Далеко не всі вміють швидко адаптуватися в нових умовах, налагоджувати контакти.
Пропонуємо 10 корисних настанов, які навчать поведінки в незнайомих компаніях.
1.    У будь-якій компанії будь доброзичливим і толерантним.
2.  Одразу ознайомся з принципами спілкування в новій компанії, її інтересами – чи збігаються вони з твоїми.
3.    Намагайся запам’ятати імена нових знайомих.
4.   Поводься природно. Нещира поведінка в малознайомій компанії завжди привертає увагу й викликає негативні емоції.
5.   Уважно слухай інших, підтримуй спільну розмову, але не перебивай співрозмовників. Краще спочатку послухати, а потім «показувати» себе.
6.    Якщо не хочеш відповідати на особисті запитання, – пожартуй або усміхнись.
7.    Не відповідай на образливі жарти, провокації, агресію. У цьому разі краще швидше піти з такої компанії.
8.   Жартуючи, не ображай нікого, особливо це стосується зовнішності, манер, поведінки тощо.
9.   Не говори ні про кого погано, особливо про відсутніх. Не підтримуй таких розмов – краще промовч або відійди.
10. Уникай агресивних компаній узагалі. Особливо, якщо вони вживають алкоголь, наркотики або чинять протиправні дії. Це може мати дуже погані наслідки.
А ще – частіше усміхайтесь! Адже, як зазначив знаний американський психолог, педагог і письменник Дейл Карнегі, який розробив теорію успішного та безконфліктного спілкування, усмішка – це «…засіб, створений природою для розв’язання всіх проблем».

Самотність підлітків, чи Дружба і закоханість

      В Центрі соціальної адаптації підлітків «Тінейджерські проблеми», який діє в Дитячій центральній бібліотеці ім. Пушкіна продовжується робота за програмою психологічного дайвінгу «Сучасний підліток: проблеми дорослішання».
      Під час диспуту-міркування «Самотність підлітків, чи Дружба і закоханість» учні 8-Б ЗОШ №5 намагалися розібратись, що ж таке самотність, дружба та закоханість. А допомагала їм у цьому Віта Ярмак, керівник проекту психо-соціальної допомоги «Шаг навстречу», який діє в рамках проекту «ADRA Україна».  Під час спілкування учні дізнатися про ознаки справжньої дружби, мали змогу оцінити себе, свої сильні та слабкі сторони в дружбі, отримати поради про шляхи вдосконалення дружніх стосунків. Говорили про перші почуття та симпатії. Визначилися, чому самотність властива саме підлітковому віку, розібрались як відбувається перехід на нову самосвідомість.


 
      Психолог заохочувала підлітків ставати більш самостійними, вчитися вирішувати проблеми, краще ставитися до однолітків та знаходити спільні цікаві заняття.      Наприкінці диспуту школярі зробили висновок, що треба розуміти, що вони - не одні, що поруч з ними завжди батьки, родичі, друзі, однокласники, які неодмінно у важких ситуаціях готові допомогти їм та підтримати.

Учимся работать вместе!

   Центр социальной адаптации подростоков "Тинейджерские проблемы" с началом нового учебного года продолжил свою работу! Приглашаем всех желающих на новые, интересные мероприятия!
    Сегодня, например, девятиклассники ОШ №12 продолжали изучать майнд-менеджмент во время психолого-экономического тренинга «Учимся работать вместе». Занятие провел старший преподаватель кафедры экономики КЭГИ Николай Леонидович Ярмак. 


Каким должен быть лидер, как совместно найти правильное решение, что такое «мозговой штурм» - обо всем этом шел разговор в ходе тренинга. Каждый участник нарисовал свою схему качеств лидера группы. Было весело и интересно, а главное, познавательно!

 

Обучаемся экономическому мышлению

  Вчера в библиотеке руководитель направления «Юниорбанк» «Приват банка» Алеся Шишмило в доступной форме рассказала нашим читателям о том, что такое банки и зачем они нужны, как банки зарабатывают деньги. 

  Оказывается, можно правильно выбрать для себя банк, который устроит тебя больше других!. 

         

      Во время встречи наши читатели-тинейджеры познакомились с правилами безопасности при пользовании банковскими картами, а также другими банковскими услугами, которые может получить любой его пользователь.


     Ребятам вручили карты Юниора и пригласили на экскурсию в отделение Приват банка. Кроме того, Алеся Александровна познакомила присутствующих на встрече с правилами участия в акции «Мечты сбываются» от Приватбанка, которая очень заинтересовала детей.

 

     Встреча вызвала большой интерес и была очень познавательной. Ведь экономические знания – это как фундамент у дома. Фундамент – необходим, на нем держится все здание. Банковская грамотность поможет вам, ребята, выработать экономическое мышление, чтобы в будущем вы знали цену деньгам, умели сами зарабатывать, рационально тратить и накапливать их. Благодаря этому вы сможете быть успешными, получите возможность самореализовываться.


       PS. По секрету всему свету! ;) В будущем Книжкин дом планирует в нашем Центре социальной адаптации "Тинейджерские проблемы" создать школу финансовой грамотности! И помогут нам в этом, конечно же, наши друзья - Приватбанк!
           И еще, мы очень благодарны сотрудникам банка - Алесе Александровне Шишмило и Юлии Анатольевне Потрымай за интересную встречу, а еще за то, что они согласились стать финансовыми консультантами в нашей консультационной он-лайн службе "Проблемы? Жми!"
Так что теперь вы сможете получить квалифицированную помощь и ответы на вопросы экономического и финансового характераа!


Юная леди  

 

   «Жить среди красоты, замечать красоту, создавать ее самим» - под этим девизом в Детской центральной библиотеке им. А. Пушкина прошел бьюти–класс для девочек «Юная леди» (в рамках работы Центра социальной адаптации подростков «Тинейджерские проблемы»).


   Стремление к красоте - это вечное желание девушек и женщин, это нужно поощрять. Но учить делать качественно. Поэтому «юные леди» - восьмиклассницы ОШ № 15 - с большим удовольствием слушали советы консультанта по косметологии Марины Кривозуб.

   
 Она рассказала о модных и правильных тенденциях в уходе за лицом, кожей, волосами, как правильно применять макияж. Была подчеркнута важность правильного питания, спорта, здорового образа жизни. Впечатлил слушательниц видеопоказ мастер-класса по макияжу, известного визажиста Марины Борщевской. 

    Библиотекарь, в свою очередь, познакомила девушек с литературой о красоте и библиотечным блогом «Loft for teen» - http://www.loft-teen.blogspot.com. На подростковом блоге есть рубрика «Заочная школа жизни», где библиотека публикует информационные посты на темы норм поведения в обществе, здорового образа жизни, советы косметолога, а также создана «Консультационная онлайн-служба подростка», в которой дети могут задавать свои вопросы специалистам различных направлений: врачам, психологу, социологу, косметологу, юристу и т.п. 


   Приятным сюрпризом для девушек стали небольшие подарки в виде пробников духов и буклетов "Как стать красивой".


   Главным же моментом встречи было то, что нужно учиться сочетать в себе все: и интеллект, и внешнюю красоту, соблюдать во всем чувство меры и все доводить до совершенства.

Памятка для учащихся и их родителей по выбору профессии   


Уважаемые папы и мамы!
Выбор профессии - важное и ответственное дело! Выбирая профессию, нужно учитывать в первую очередь интересы ребенка, его склонности, способности, желания и только потом - семейные традиции и интересы.

1. Дайте своему ребенку право выбора будущей профессии.
2. Обсуждайте вместе с ним возможные "за" и "против" выбранной им профессии.
3. Рассматривайте выбор будущей профессии не только с позиции материальной выгоды, но и с позиции морального удовлетворения.
4. Учитывайте в выборе будущей профессии личностные качества своего ребенка, которые необходимы ему в данной специальности.
5. Если возникают разногласия в выборе профессии, используйте возможность посоветоваться со специалистами-консультантами.
6. Не давите на ребенка в выборе профессии, иначе это может обернуться стойкими конфликтами.
7. Поддерживайте ребенка, если у него есть терпение и желание, чтобы его мечта сбылась.
8. Если ваш ребенок ошибся в выборе, не корите его за это. Ошибку можно исправить.
9. Если ваш ребенок рано увлекся какой-то профессией, дайте ему возможность поддерживать этот интерес с помощью литературы, занятия в кружках и т. д.
10. Помните, что дети перенимают традиции отношения к профессии своих родителей!
Правда о наркотиках

   Украинских школьников теперь будут проверять на употребление алкоголя и наркотиков. Такое нововведение от Министерства здравоохранения сделано, чтобы как можно раньше выявить эти проблемы у детей. Правда, медицинского обследования проводить не будут, а лишь письменный опрос во время ежегодного профосмотра. После заполнения анкеты родители смогут узнать, имеет ли их ребенок вредные привычки.
 Своим мнением относительно продуктивности новых антинаркотических мероприятий, а также информацией относительно нового подхода к профилактике наркомании в Европе делится на своем сайте - http://marinagribanova.com/ - президент общественной организации «Нарконон» Марина Грибанова. 
   Марина Грибанова - известный специалист, лектор. Она более 10 лет занимается антинаркотическим просвещение, провела около 10 тысяч лекций "Правда о наркотиках", выступала на многих телеканалах, как авторитетный специалист в области профилактики наркомании и антинаркотического просвещения. 
Предлагаем вашему вниманию видеолекцию Марины Грибановой "Правда о наркотиках".  Возможно она заставит некоторых из вас задуматься, а стоит ли подвергать свою жизнь опасности?!

                 Правда о наркотиках  

  


                        Остановим туберкулез вместе!

Знаете ли вы, что 24 марта весь мир отмечает Всемирный день борьбы с туберкулезом? Дата эта выбрана не случайно, ведь именно в этот день в 1882 году Роберт Кох открыл возбудителя этого опасного туберкулеза.
  Сейчас вы скажете: "Ну вот, даже на этом блоге тоже "грузят" лишней информацией". Уверяем вас, не лишней. Каждый из нас может заразиться этой болезнью в любую минуту, так как вероятность этого очень велика. Задумайтесь только, в Украине более 80% взрослого населения уже заражены возбудителем туберкулеза!  Поэтому, чтобы не заболеть самому, нужно, как минимум, знать чего необходимо избегать.
  Так что, остановитесь на минутку, прочитайте эту памятку, подготовленную городским Центром здоровья, помогите себе сохранить здоровье. Если каждый из нас будет применять в своей жизни правила безопасности здоровья, тогда, все вместе, мы остановим туберкулез!

Памятка подростку
  Туберкулез - опасное для жизни заразное заболевание, которое вызы­вается туберкулезной палочкой. В 95% случаев поражает лёгкие.  
     В Украине каждый час заболева­ют туберкулезом 4 человека, и умирает 1 больной.


Как происходит заражение туберкулезом? 
Туберкулез передается от больного с открытой формой здоровому человеку при разговоре, кашле, чихании и выделении мокроты.

Симптомы заболевания:
 • Кашель в течение 2-х недель
 • Потеря аппетита
 • Похудание
 • Ночная потливость
 • Повышение температуры тела до 37° -37,5°С
 • Общая слабость, утомляемость
 • Боли в грудной клетке, кровохарканье

       При появлении одного из этих симптомов немедленно обратись к врачу!

Чтобы не заболеть туберкулезом, необходимо:

    Вести здоровый образ жизни - хорошо питаться с достаточным употреблением мясных и молочных продуктов, рыбы, овощей и фруктов, быть физически активным, закаляться, чаще бывать на свежем воздухе и выезжать на природу, отказаться от курения, алкоголя, наркотиков

    Ежегодно проходить флюорографию легких

    Регулярно проветривать помещение и проводить влажную уборку

    Соблюдать правила личной гигиены - мыть руки, посуду с ис­пользованием моющих средств и проточной воды, пользоваться индивидуальными средствами гигиены, посудой, косметикой


         4 "Д" или Как решить деликатную проблему?

 ДОБРОВОЛЬНОСТЬ. ДОСТУПНОСТЬ. ДОБРОЖЕЛАТЕЛЬНОСТЬ. ДОВЕРИЕ. 

       Именно эти четыре принципа "исповедует" новое медицинское учреждение для подростков, открывшееся в Краматорске в декабре 2012 г. на базе КМУ "ДТМО". 
Оно так и называется - "Клиника, дружественная к молодежи"!

   Уже в самом названии клиники заложена главная идея ее создания - оказание комплексной медико-психолого-социальной помощи подросткам по вопросам сохранения здоровья.

   Собственно, это еще не совсем клиника, в обычном понимании, а пока только кабинет № 36 в здании детской поликлиники, но не это главное... Главным есть то, что в городе появилось место, где каждому обратившемуся подростку помогут решить его деликатные проблемы, не осуждая при этом, и общаясь как равный с равным! А ведь в подростковом возрасте очень важно, чтобы тебя поняли и не осудили, чтобы нашелся человек, который тебя выслушает и поможет. Ну а если подросток все же стесняется задать этот вопрос при личном общении, не каждый ведь может довериться постороннему человеку? 

   В таком случае в клинике предусмотрена следующая процедура: можно оставить записку со своим вопросом в специальном "ящике для вопросов и ответов", а на следующий день там же забрать ответ на него. Ящик находится на первом этаже детской поликлиники, возле регистратуры.

   Осталось только добавить, что в 36-м кабинете посетителей принимают с 13.00 до 14.00 и прийти туда могут ребята возрастом с 10 до 18 лет.

   Ребята! Не оставайтесь один на один со своей бедой, обращайтесь к специалистам дружественной вам клиники. А в ее состав входят все врачи-специалисты поликлиники "ДТМО", а еще валеологи, гинекологи, дерматовенерологи, специалисты по лечению ВИЧ-инфекции, психологи и работники социальных служб города. Все они готовы протянуть вам руку помощи, поговорить, выслушать, дать совет.

   Кроме того, теперь свои вопросы специалистам "Клиники, дружественной к молодежи" вы можете задавать и в нашей консультационной службе тинейджера, ведь еще одним нашим консультантом стала Алла Юрьевна Лаврова - специалист этой клиники!
   
    

                           Между нами, девочками

Что должны знать девочки-подростки и их родители, чтобы сохранить «женское здоровье»?
Как не совершить ошибок на пути к благополучной будущей взрослой жизни?
Когда нужно начинать половое воспитание ребенка? 

Нужно знать, гинекология – часть медицины, занимающаяся проблемами женщин всех без исключения возрастов, и она не связана с наличием или отсутствием половой жизни. Даже у маленьких девочек, начиная с рождения, могут быть проблемы, которые нужно решать вместе с врачом.
Не нужно ждать, что болезнь пройдет со временем, сама собой! Это приводит к запущенным формам заболеваний. 
Забота о репродуктивном здоровье девочки начинается с рождения. Уже тогда от родителей требуется максимум внимания и четкая грамотность в отношении того, как может повести себя организм ребенка в том или ином возрасте и в каком случае нужно обязательно показать девочку врачу.


«Взрослые болезни» маленьких девочек

Родители должны помнить, что залог здоровья ребенка – прежде всего – гигиена! Строгие правила личной гигиены нужно прививать девочке с самого раннего возраста. Нужно знать, что у девочек также могут быть серьезные гинекологические проблемы, самая распространенная из которых – воспалительные заболевания. Причем в большинстве случаев это не результат заражения "взрослыми" возбудителями, а занесение "грязи" – микробов из соседних органов, с кожи, с грязных рук, а также попадание инородных тел. Впрочем, детям также могут передаваться и взрослые инфекции от родителей. Как это происходит? Чаще всего – из-за пребывания ребенка в родительской постели, совместного сна или в случае использования детьми и взрослыми общих полотенец.

Что делать маме?

Специалисты предостерегают: во-первых, нельзя лечить ребенка теми препаратами, которые обычно помогают взрослым, особенно противогрибковыми. Во-вторых, надо срочно идти к детскому гинекологу, брать анализы, посев с чувствительностью к антибиотикам, выявлять возбудителя и лечиться под наблюдением врача. Причем, у девочек обязательно нужно брать все те же анализы, что и у взрослых, так как у детей еще более опасно применение антибиотиков наугад, при неизвестном возбудителе заболевания.
В любом случае: при появлении у девочки любых признаков воспаления – покраснения, боли, зуда, выделений, - а также при обнаружении инфекции у взрослых (!), нужно показать ребенка детскому гинекологу.

Подводные камни полового созревания

В период, когда организм активно готовится к взрослению, девочек необходимо особо беречь от инфекционных, в первую очередь вирусных, заболеваний. Очень важно бороться с любыми очагами инфекции в организме, в первую очередь – кариесом и хроническим воспалением миндалин – тонзиллитом. Своевременное выявление и лечение хронических заболеваний внутренних органов – непременное условие здоровья, в том числе – репродуктивной функции организма.
Половое созревание – процесс очень индивидуальный и во многом наследственно-обусловленный. При явно раннем начале полового созревания или его задержке надо обращаться к детскому гинекологу или общему эндокринологу.
Нерегулярность месячных в наше время обычное явление у подростков. Причиной тому – экологическая обстановка, большие нервные и физические нагрузки – стрессы в школе, дополнительные занятия и спортивные секции, подготовка к поступлению в вуз, компьютер, телевизор, дискотеки, любовные переживания, начало половой жизни, – а также неполноценное питание, ненормальный режим дня, забота о фигуре (не секрет, что профессиональные модели испытывают большие проблемы с циклом из-за недостатка жировой ткани).
Родителям нужно не конфликтовать, а постараться обеспечить девочке-подростку нормальное питание, достаточный сон, оптимальные нагрузки и отсутствие стрессов. Детский гинеколог, к которому вы обратитесь в случае проблем, спросит вас именно об этом.

Откровенный разговор

   Маме заранее нужно рассказать девочке о предстоящих месячных и научить ее правилам особо тщательной гигиены в этот период. И в наш век до сих пор имеют место случаи, когда девочки не знают о том, что такое месячные, и испытывают сильный стресс при их первом появлении. А мамы не то попросту забывают поговорить с ребенком по душам, не то стесняются или считают эти разговоры излишними – мол, все равно обо всем узнает от подруг… Но это огромная ошибка и навсегда потерянный шанс стать для дочери лучшим другом, навсегда укрепить ее доверие, стать ей по-настоящему близким человеком, к которому она и впоследствии в первую очередь обратится за помощью.
   Половое воспитание в каждой семье должно поэтапно начинаться не в период созревания, а гораздо раньше – как только ребенок сможет осознавать половые различия и усваивать навыки правильного полового поведения.
      Позже, ближе к подростковому возрасту, важно, чтобы родители беседовали с детьми не только на темы личной гигиены и физиологии, но и о сексе и контрацепции. Также огромное значение имеет религиозное и нравственное воспитание ребенка – прививание семейных ценностей, понятия о том, что половой партнер должен быть один. 
      При этом должное половое просвещение отнюдь не провоцирует более раннее начало половой жизни среди подростков, но существенно способствует их сознательности и профилактике беременностей у несовершеннолетних.

По материалам беседы с заведующей женской консультацией

 КМУ «Горбольница№2» Ольгой Пареевой


3 коментарі:

 1. Анонім13/3/13

  Если мы знали как не совершить ошибок, мы все были святыми :)

  ВідповістиВидалити
 2. Анонім13/8/13

  Как же, побеседуют родители с нами о сексе!? Не смешите, они даже слышать это слово не могут, а уж просвещать детей, да еще с подробностями...

  ВідповістиВидалити
 3. Анонім11/9/14

  А моя мама говорит со мной на эту тему. Правда слегка неловко себя чувствует... И даже бабушка иногда подпрягается к этому )))))

  ВідповістиВидалити